Alsviķos būs svētku pasākumi 1

Decembris ir ļoti ražens pasākumu laiks Alsviķu kultūras namā, aicinot uz pagasta egles iedegšanu, amatiermākslas kolektīvu koncertuzvedumu, svētku pasākumiem pagasta senioriem un bērniem, kā arī tradicionālo Ziemassvētku balli.

Rīt, 10.decembrī, būs pagasta egles iedegšanas pasākums. Pulksten 15.00 visi laipni aicināti kultūras nama zālē uz Alsviķu pagasta amatiermākslas kolektīvu koncertuzvedumu “Ziemassvētki – brīnumu laiks” (režisore Daiga Bētere). Uzstāsies bērnu vokālais ansamblis un apvienotais Alsviķu – Mārkalnes sieviešu vokālais ansamblis (vadītāja Rita Staune), bērnu deju kolektīvs un deju kopa “Jandāls” (vadītāja Ilze Līviņa). Koncertuzvedumā piedalīsies arī topošā pedagoģe Laura Bērziņa un mazā Marta Līva Ziņģe. Visus pasākuma apmeklētājus gaida pārsteigumi. Bet pulksten 16.00 tiks iedegta egle pie pagasta pārvaldes ēkas, ļaujoties dziesmām, rotaļdejām, būs arī silta tēja, piparkūkas un neliela uguņošana. Alsviķu kultūras nama vadītāja Marina Ramane piebilst, ka sieviešu ansamblis pašlaik aktīvi gatavojas arī koncertturnejai uz prāmja un braucienam uz Stokholmu, kur dosies no 15. līdz 17.decembrim. “Ansambļa vadītāja R.Staune kolektīvam ir noorganizējusi šo braucienu, kas būs gan kā atpūta, gan darbs, jo brauciena laikā ansamblis sniegs divus koncertus,” saka M.Ramane.

12.decembrī pulksten 17.30 kultūras namā koncertu sniegs Ziemeļlatvijas kameransamblis “Livonija”, ievedot klausītājus atraktīvā un muzikālā Ziemassvētku ceļojumā ar skaistākajām  Ziemsvētku dziesmām, stāstījumiem par Ziemsvētku svinībām Latvijā un pasaulē, ticējumiem, vēlējumiem. Ansamblis 2006.gadā izveidots kā profesionālu mūziķu vienība: Miks Vilsons (flauta), Elīna Kuduma (oboja, angļu rags), Valdis Drulle (klarnete, ansambļa vadītājs), Intars Grīnbergs (fagots), Andris Ādamsons (mežrags).

18.decembrī pie Ziemassvētku eglītes uz “Ziemas pasaku” tiks aicināti Alsviķu pagasta pirmsskolas vecuma bērni, 21.decembrī – pagasta seniori un viņu viesi: senioru koris “Brūklenājs”. M.Ramane uzsver, ka senioriem līdzi jāņem neliela dāvaniņa, jo paredzēta savstarpēja apdāvināšana, un neliels “groziņš”. 20.decembrī interesenti varēs apmeklēt arī Liliputu cirka izrādi, kur piedalīsies mākslinieki ar dresētiem baložiem, trušiem, suņiem, satikt mazāko mākslinieku Ivo, kurš ir tikai 89 centimetrus garš! Bet 25.decembrī kultūras namā būs tradicionālā Ziemassvētku balle, šogad – kopā ar mūziķi Kasparu Maku.

Komentāri 1

Kultūra