Alūksnē apskatāma informatīvā instalācija “Tīrkultūra”

Pateicoties Kultūras ministrijas atbalsta projektam "Nacionālais integrācijas centrs" un Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fondam ir izveidota ceļojošā izstāde, kas šobrīd ir apskatāma Alūksnē.

Katru dienu līdz 10. jūnijam Alūksnes novadā pie pašvaldības ēkas Dārza ielā 11, no pulksten 12.00 līdz 19.00 ir iespējams aplūkot ceļojošos mazākumtautību autoru mākslas darbus . Tās ietver īpašu vizuālās mākslas izstādi "Tīrkultūra", kurā eksponēti 12 Latvijā dzīvojošu mazākumtautību autoru mākslas darbi, dažādos stilos un tehnikās - gleznošana, tēlniecība, lietišķā māksla, kolāžas utml. To autori pārstāv - krievu, baltkrievu, ukraiņu un romu tautības, un tos vienojošais elements ir mākslinieku piederība Latvijas kultūrvidei.

Pasākuma mērķis ir veidot konstruktīvu dialogu par imigrantu integrācijas aktualitātēm starp iesaistītajām pusēm un popularizēt centru, kura durvis ir atvērtas ikvienam, kam nepieciešamas praktisks atbalsts, lai iekļautos Latvijas sabiedrībā. Arī projekta nosaukums un krāšņais vizuālais koncepts ir balstīts uz stāstu par rīta zvaigzni jeb ausekli - laimes, kārtības, auglības un aizsardzības simbolu, kas ir kopīgs daudzām tautām pasaulē. Izstādes apmeklētājiem ir iespēja atstāt savas atsauksmes viesu grāmatā, saņemt piemiņas pastkarti, kā arī pieteikt sevi kā mākslinieku izstādēm nākotnē.

Izstāde tika eksponēta un atzinīgi novērtēta Tēlniecības Kvadriennālē Rīga 2012 - "Integrācijas Anatomija". Tās mērķis ir plašākai sabiedrībai demonstrēt Latvijas sabiedrības etnisko daudzveidību un radošumu, iedvesmot sabiedrību un kultūru dialogu un mijiedarbību, kā arī ieinteresēt un veicināt cilvēku izpratni par etniskajā kopienām, kuras dzīvo mums līdzās. Ja tomēr izstādi neizdodas aplūkot Alūksnē, tad nākošā vieta, kur to varēs aplūkot būs Valmierā, no 11. līdz 20. jūnijam.

Kultūra