Alūksnē atklās divas jaunas izstādes 3

Šīs nedēļas nogalē Alūksnes muzejā un Alūksnes novada administratīvās ēkas foajē atklās divas jaunas izstādes, ko apmeklēt aicināts ikviens interesents.

No 13.jūlija līdz 25.augustam Alūksnes muzejā būs apskatāma Reiņa Hofmaņa fotogrāfiju izstāde „Akmeņi”. R.Hofmanis ir viens no daudzsološākajiem Latvijas jaunajiem fotogrāfiem, kurš Vidzemes reģiona un Lejasreinas departamenta sadarbības līguma ietvaros 2011.gada septembrī trīs nedēļas pavadīja Strasbūrā (Francija), lai veidotu materiālu fotoizstādei. Vidzemes un Lejasreinas sadarbības koordinatore Ieva Geķe norāda, ka izstādē būs aplūkojamas 17 fotogrāfijas, kur jaunais fotomākslinieks pievērsies robežu tēmaia sabiedrībā un urbānajā ainavā. “R.Hofmanis izcēlis vietas, kas Strasbūrā ir iezīmētas ar rūpīgi pārdomātām akmeņu kompozīcijām – savdabīgiem fortifikācijas elementiem, kas samērā bieži sastopami Strasbūras pilsētvidē. Ceļojošā fotoizstāde šopavasar pirmoreiz tika izstādīta un atzinīgi novērtēta Strasbūrā, Eiropas mūsdienu mākslas aktivitāšu centrā. 2012.gadā un 2013.gada sākumā izstāde būs skatāma Alūksnē, Madonā, Cēsīs, Francijas institūtā Rīgā un Gulbenē,” stāsta I.Geķe.  

Savukārt 14.jūlijā pulksten 12.00 Alūksnes novada administratīvās ēkas foajē (Dārza ielā 11) atklās ceļojošo izstādi “Medžugorje manām acīm”. Uz ceļojošās izstādes atklāšanu aicina Alūksnes muzejs un fotogrāfs Gatis Pladars. Izstādes atklāšanā būs tikšanās arī ar autoru G.Pladaru, kurš pastāstīs par Bosnijā tapušajiem darbiem.

Komentāri 3

Natali

Muzejam stils, kā astoņdesmitajos gados, kaut, ko tik uzbāzt un ķeksis rokā! Kadri īpaši salasīti! Nepārspējami ir gidu stāsti tūristiem pussalā! Vadā cilvēkus pa krūmiem, bet ezera salas neprot parādīt!

pirms 9 gadiem, 2012.07.17 09:55

Malēnijas murgi

Tikai ar plakātiem un ceļojošajām izstādeēm cenšas aizbāzt visus caurumus, no muzeja darba tur ne vēsts.

pirms 9 gadiem, 2012.07.16 10:40

Kultūra