Alūksnē būs apskatāma informatīvā instalācija „Rīta zvaigzne”

Pirmdien pulksten 13.00 laukumā pie Alūksnes novada pašvaldības ēkas atklās ceļojošu informatīvu mākslinieku veidotu instalāciju "Rīta zvaigzne". Izstādi līdz pat 10.jūnijam katru dienu varēs apskatīt no pulksten 12.00 līdz 19.00.

Klātesošie varēs vērot ielu teātra stilistikā veidotu performanci, kuras pamatā ir stāsts par Venēru - zvaigzni, kas pirmā aust nakts debesīs un pēdēja noriet, četru gadu ciklā apejot visas debešu puses. Performances galvenais elements - 3 dejotāji, un to ietērps simbolizē dažādu tautību līdzāspastāvēšanu un vienotību kā Latvijā, tā Eiropā.

"Rīta zvaigzne" ir mākslinieku veidotā informatīvā instalācija. Tā ietver īpašu vizuālās mākslas izstādi "Tīrkultūra", kurā eksponēti 12 Latvijā dzīvojošu mazākumtautību autoru mākslas darbi, dažādos stilos un tehnikās - gleznošana, tēlniecība, lietišķā māksla, kolāžā utml. To autori pārstāv - krievu, baltkrievu, ukraiņu un romu tautības, un tos vienojošais elements ir mākslinieku piederība Latvijas kultūrvidei. Arī projekta nosaukums un krāšņais vizuālais koncepts ir balstīts uz stāstu par rīta zvaigzni jeb ausekli - laimes, kārtības, auglības un aizsardzības simbolu, kas ir kopīgs daudzām tautām pasaulē.

Līdz šim informatīvā instalācija "Rīta zvaigzne" bija skatāma Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Ventspilī, Liepājā, Jēkabpilī, Daugavpilī un Rēzeknē. No 11. līdz 20. jūnijam tā būs apskatāma Valmierā.

Kultūra