Alūksnē būs izrādē par Ļubovu Orlovu “Dīva. PSRS”

Kinematogrāfs 20. gadsimta 30. gados PSRS - vietā, kurā “nebija ne Dieva, ne seksa”, sapņoja par savas, padomju Holivudas radīšanu - lai ir kā Amerikā, tikai labāk! Tauta taču bija jāiedvesmo jaunai, skaistākai dzīvei, gaišākai nākotnei. Holivuda netika radīta, toties mega zvaigzne gan. Viņas vārds ir Ļubova Orlova.

Tautas dievinātā Ļubova iemirdzējās filmā “Jautrie zēni” un vēl 17 padomju kinolentēs, tādējādi ieejot vēsturē kā pirmā un vienīgā PSRS dīva. Tiesa, režisors un vēlāk arī aktrises vīrs G.Aleksandrovs šo sava laika simbolu radīja kā līdzību citai, jau esošai dīvai – Marlēnai Dītrihai. Amerikā satiktās zvaigznes fascinēts, viņš pat Ļubas matus lika pārkrāsot blondus, piešķīra viņai līdzīgus iniciāļus – M.D. un filmā “Cirks” Mērija Dikinsone, jau dejoja un dziedāja kā M. Dītriha.

Šoreiz mūsu tikšanās vieta nav ne Krievija, ne Amerika, bet gan Latvija! Kāda saistība Staļina favorītei ar Latviju - uzzināsiet izrādē. PSRS Tautas skatuves māksliniece Ļubova Orlova ar savu laikabiedri, līdzinieci un sāncensi – pasaules dīvu M.Dītrihu satiksies tepat Alūksnē – 28.oktobrī Alūksnes Kultūras centrā.


Mūsu dokumentālā kabarē vintāžas burvīguma caurstrāvotā gaisotnē būs redzami fragmenti no leģendārajām padomju laika filmām, skanēs populāras un iemīļotas melodijas aktieru izpildījumā.

Galvenajā – Ļ.Orlovas lomā pirmo reizi – Karina Lučiņina
M.Dītrihas lomā – neiztrūkstoši – Raimonda Vazdika,
G.Aleksandrova, J.Staļina, Čaplina u.c. tēlus kā cepures mainīs - mūsu izcilais traģikomiķis Jānis Jarāns

Režija – Dita Balčus
Scenogrāfija un kostīmi - Ināra Gauja
Muzikālais noformējums – Valdis Zilvers
Scenārijs- R.Vazdika, V. Podlubnijs, D. Balčus

P.S. Reiz Orlovu mēģināja nogalināt ar saindētām rozēm... Neizdevās.

Reiz Orlovas vārdā nosauktais kuģis, kas kā vecs un savu laiku nokalpojis vraks tika vilkts uz sagriešanu, bet norāvās no tauvas un pazuda pasaules jūrās..

Neviens negrib mirt. Bet Dīvas grib dzīvot mūžīgi. Un tāpēc mēs turpināsim spodrināt to nerūsējošo slavu.

Kultūra