Alūksnē būs Vidzemes un Latgales skolu pūtēju orķestru svētki

Nākamās nedēļas nogalē, 21. maijā Alūksnē izglītības iestāžu pūtēju orķestri no Vidzemes un Latgales pulcēsies svētku pasākumā, kam dots nosaukums „900 skaņas Alūksnei”, tā iezīmējot senā Atzeles novada deviņsimtgadi. Skolu pūtēju orķestru svētkos piedalīsies gandrīz 20 orķestri no abiem vēsturiskajiem Latvijas novadiem.

Viesu vidū būs kolektīvi no Balviem, Preiļiem, Lejasciema, Jumpravas, Rēzeknes, Jēkabpils, Kārsavas, Naujienas, Rūjienas, Naukšēniem, Cēsīm, Gulbenes, Baltinavas, Smiltenes, Mazsalacas un Valmieras. Alūksnē viesus sagaidīs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (diriģents Sandors Saulvedis Līviņš, defile vadītāja Ilze Līviņa).

Plānots, ka dienas vidū pulksten 13.30 pie Alūksnes Jaunās pils notiks svētku ieskaņas koncerts, kurā kopā ar Alūksnes Bērnu un jauniešu centra kolektīviem uzstāsies arī vairāki pūtēju orķestri. Jāpiebilst, ka sākotnēji plānotais koncerts pie administratīvās ēkas būs apvienots ar šo koncertu.

Pulksten 16.30 orķestri dosies svētku gājienā, kas sāksies no Alūksnes pilsētas sākumskolas un dosies pa Lielā Ezera, Pils, Ojāra Vācieša un Pilssalas ielu uz Pilssalas estrādi, kur pulksten 17.00 būs lielais pūtēju orķestru koncerts.

Koncertā izglītības iestāžu pūtēju orķestri klausītāju priekam atskaņos dažādu autoru skaņdarbus, tajā skaitā būs gan Mocarta un Verdi, gan Raimonda Paula un Laura Reinika komponēta mūzika. Valmieras ģimnāzijas, Gulbenes un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestri koncertā demonstrēs arī savas defile programmas.

Jāuzsver, ka pūtēju orķestru svētku programmā izmaiņas var radīt laika apstākļi – ja tie nebūs labvēlīgi muzicēšanai brīvā dabā, tad nenotiks ieskaņas koncerts pie Alūksnes Jaunās pils un svētku gājiens, savukārt lielais koncerts tiks pārcelts uz Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zāli. Tādēļ lūdzam sekot informācijai pirms pasākumiem! Uz visiem koncertiem ieeja ir bez maksas.

Kultūra