Alūksnē notiks džeza teātra iestudējuma “Pēc pusnakts / After Midnight” Latvijas tūres atklāšanas šovs

6. janvārī pulksten 17.00 Alūksnes Kultūras centrā notiks džeza teātra iestudējuma “Pēc pusnakts / After Midnight” Latvijas tūres atklāšanas šovs, kurā izskanēs skaistākā amerikāņu kino mūzika Latvijas Eirovīzijas debitantes Katrīnas Gupalo izpildījumā, ko papildinās izcilā latviešu pianista Andreja Osokina krāšņs klavieru pavadījums, kā arī enerģijas pilni un jutekliski horeogrāfes un dejotājas Gabijas Bīriņas dejas priekšnesumi.

Izrādē maigas, romantiskas, bet tai pat laikā draiskas, koķetas un izaicinošas būtnes klejojumi savās fantāzijās norit nakts piedzīvojumu, netveramu vīziju un sapņu atmosfērā, skanot Amerikas mūzikas zelta laikmeta kompozīcijām – Kola Portera, Reja Čārlza, Merilinas Monro, Ninas Simones, Džordža Geršvina, Džūlijas Londonas un Ellas Ficdžeraldas dziesmām un melodijām.

Izrādē piedalās pasaulslavenais latviešu pianists, klavieru virtuozs Andrejs Osokins, dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo, kura ar savu dziesmu “Intoxicating Caramel” februārī piedalīsies konkursā “Supernova” 2018 un cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija” Portugālē. Abi mūziķi jau viesojušies Alūksnē ar koncertprogrammu “100 gadi ar Piafu”, kas saņēma lielu skatītāju mīlestību, ovācijas un gardumgardu medus podu. Iestudējumu “Pēc pusnakts / After Midnight” bagātina horeogrāfe un modernā džeza dejotāja Gabija Bīriņa, kura Alūksnē arī jau ir pazīstama – pavisam nesen Gabija viesojās Alūksnes Kultūras centrā ar Līgas Libertes dejas teātra izrādi VISU. Šovu spilgti papildina arī azartiski ritmi Elvija Endeļa izpildījumā, kurš ir viens no spožākajiem Latvijas jaunās paaudzes sitaminstrumentālistiem. Iestudējuma video mākslinieks ir Jānis Romanovskis.

Šovs pirmizrādi piedzīvoja 2017. gada 14. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā. Izrāde jau izskanējusi ne tikai Latvijā – Liepājā, Cēsīs, Rīgā un citur, bet arī Londonā Lielbritānijā, kur tā tika izrādīta 12. “Camden Fringe” festivālā.

“Pēc pusnakts / After Midnight” iekļautās dziesmas un melodijas Lielbritānijā ir klasika, tomēr “The Open Door” teātra kritiķe Keitlina Blekmena recenzijā raksta: “Riski, ko pārliecinošie mākslinieki uzņemas, prezentējot tik mīlētas dziesmas tik netipiskā veidā, atmaksājas ar uzviju.”

Skatītāju lielās atsaucības dēļ 2018. gada sākumā notiks iestudējuma otrā koncerttūre Latvijā, viesojoties ar izrādēm ne tikai Alūksnes Kultūras centrā, bet arī Daugavpils Vienības nama koncertzālē (25. janvārī), teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī (31. janvārī), Valmieras Kultūras centrā (27. janvārī) un kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā.

Kultūra