Alūksnē notiks lielkoncerts "Mūzika veido Eiropu"

Šodien Alūksnē ar lielkoncertu noslēgsies sadraudzības projekta "Mūzika veido Eiropu" aktivitātes

Plkst.20 Alūksnes Pilssalas estrādē sadraudzības dienu lielkoncertā "Mūzika veido Eiropu" pasaules hītus, skaistākās latviešu un franču melodijas atskaņos Marsanēlakotas Mūzikas centra pūtēju orķestris (Francija), Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, kā arī solisti Amēlija Drelona, Edgars Krūmiņš, Signe Eglīte un Līva Zariņa.

Francijas un Latvijas mūziķu izpildījumā koncerta apmeklētājiem būs iespēja veldzēties tādās visiem labi zināmās melodijās kā "I feel good", "You can leave your hat on", "I want to spend my lifetime", "Tomorrow never dies", izskanēs arī vairāki franču skaņdarbi "Ici et maintenant", "L’epreuve du temps", "Quelques minutes", "Si c’est bon comme ca", kā arī dziesmas latviešu valodā "Glāze piena", "Apēst tevi", "Rīts ir tālu vēl", "Tu izvēlējies palikt".

Par ciešo sadarbību starp franču un Alūksnes mūziķiem jāpateicas Marsanēlakotas Mūzikas centra un mūzikas skolas direktoram Sašam Dišēnam. Šīs sadarbības laikā jau aizvadītā gada pavasarī Alūksnē viesojās franču džeza bigbends "L’JBB".

Marsanēlakotas pilsētas aizsākumi meklējami jau mūsu ēras 1.gadsimtā. 18.gadsimta nogalē ciemats ieguvis pašreizējo nosaukumu. Pašlaik Marsanēlakotā dzīvo 5200 iedzīvotāju. Tā atrodas labvēlīgā ģeogrāfiskā situācijā - krustojumā starp Burgundijas hercogu vēsturisko galvaspilsētu Dižonu un Bonu, kas pasaules slavu ieguvusi ar savām vīna darīšanas tradīcijām. Arī muzikālās tradīcijas Marsanēlakotas iedzīvotāju vidū ir spēcīgi attīstītas, jo šogad un nākamgad tiek svinēta komūnas visvecākās asociācijas - Mūzikas centra - 120.gadadiena.

Kultūra