Alūksnē sadancos 14 skolēnu deju kolektīvi no visas Latvijas

Piektdien, 17. februārī, pulksten 17.00 Alūksnes Kultūras centrā uz deju festivālu “Lecam pa vecam, lecam pa jaunam” pulcēsies 14 pamatskolas vecuma skolēnu deju kolektīvi no daudzām Latvijas skolām.

Šādus koncertus dažādās vietās Latvijā tradicionāli organizē Valsts izglītības satura centrs, gatavojoties nākamajiem skolēnu Dziesmu un deju svētkiem. Deju koncertā Alūksnē būs trīs daļas un kopumā kolektīvi skatītājiem rādīs 30 dejas.

Alūksnē uz kopīgu sadanci pulcēsies skolēnu deju kolektīvi no Rīgas, Viļāniem, Lubānas, Jēkabpils, Cēsīm, Burtniekiem, Krāslavas, Jelgavas, kā arī pašmāju mazie dejotāji – Alūksnes Bērnu un jauniešu centra deju kolektīva “Enku – drenku” (vadītāja Daiga Ozoliņa) 6.–7. un 7.–9. klašu grupas un Pededzes pamatskolas 5.–9. klašu deju kolektīvs (vadītāja Ludmila Uglovska).

Kolektīvi Alūksnē pulcēsies jau dienas vidū, lai kopīgi sportotu, dotos uz mēģinājumiem, ieturētu kopīgas maltītes. Vakarā Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē ikvienam dejas cienītājam būs iespēja vērot skolēnu koncertu, jo ieeja tajā būs bez maksas. Deju kolektīvu satikšanās diena pēc koncerta noslēgsies Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā ar kopīgu sumināšanas pasākumu.

Kultūra