Alūksnē sāksies sadraudzības dienas ar Franciju „16. nedēļa”

No 17. līdz 22. aprīlim Alūksnē notiks sadraudzības dienas ar Franciju „16. nedēļa”, kuru ietvaros Alūksnē, Gulbenē, Balvos un arī Rīgā koncertēs džeza bigbends „L`Jazz Big Band” no Dižonas piepilsētas Marsannay-la-Cote, kā arī Alūksnes muzejā būs skatāma franču modernās foto mākslas izstāde.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka franču mūziķus Alūksnē uzņems Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris. 2009. gadā orķestra jaunajiem mūziķiem piedaloties starptautiskā projektā „Mūzika vieno Eiropu”, sākās sadarbība ar vienu no projekta apvienotā orķestra diriģentiem, džeza bigbenda „L`Jazz Big Band” menedžeri Sašu Dišeinu (Sacha Duchaine).

Muzikālais kolektīvs no Francijas Alūksnē ieradīsies jau svētdien, 17. aprīlī. Pirmdien, 18. aprīlī pulksten 16.00 Alūksnes muzejā tiks atklāta franču foto mākslas kompānijas „Octarine” izstāde, kur tā būs apskatāma līdz 21. aprīlim. Šajā dienā notiks arī franču mūziķu sadraudzības vakars ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestri.

Savukārt otrdien, 19. aprīlī pulksten 19.00 Alūksnes pilsētas Tautas namā visi mūzikas mīļotāji tiek aicināti uz džeza mūzikas koncertu, kurā franču bigbenda mūziķi Latvijas klausītājiem būs sagādājuši arī kādu negaidītu pārsteigumu! Jāpiebilst, ka koncerts ir bez maksas.

Trešdien, 20. aprīlī franču mūziķi dosies uz Balviem, lai ar džeza mūzikas koncertu iepriecinātu klausītājus tur, savukārt ceturtdien viņi muzicēs Gulbenē. Piektdien, 22. aprīlī viesi dosies uz Rīgu, kur koncertēs mūzikas bārā „Sunny melody”.

Lai viesi no Francijas vizītes laikā ne tikai justos labi, bet arī iepazītu Alūksnes novadu un latviešu kultūru, Alūksnes novada pašvaldība sarūpējusi ekskursijas uz Viktora Ķirpa Ates muzeju Kalncempjos, dabas muzeju „Vides labirints”, mūziķi apskatīs arī Zeltiņu bijušo kodolraķešu bāzi un apciemos keramiķi Uģi Puzuli.

Sadraudzības dienu norisi organizē Alūksnes novada pašvaldība un pašvaldības Kultūras un sporta nodaļa, sadarbojoties ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju, Francijas vēstniecības Francijas Kultūras centru Rīgā, kā arī Gulbenes un Balvu novadu pašvaldībām.

Kultūra