Alūksnē tiksies vairāk nekā 2000 Vidzemes un Latgales kordziedātāju un pūtēju orķestru mūziķu

28. maijā Alūksnē, Livonijas ordeņa pils ieskautajā Pilssalas estrādē, notiks Vidzemes un Latgales koru un pūtēju orķestru svētki “Uguns sirdī kursies tev”, kuros piedalīsies kopumā vairāk nekā divi tūkstoši dalībnieku – dziedātāji un pūtēju orķestru mūziķi, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Kolektīvi Alūksnē ieradīsies jau no rīta un gatavosies svētku koncertam Pilssalas estrādē. Pēcpusdienā, no pulksten 15.30 līdz 16.30, pūtēju orķestri ar savu skanējumu iepriecinās alūksniešus un pilsētas viesus, muzicējot dažādos pilsētas skvēros.

Vakarā pulksten 17.30 svētku dalībnieki dosies gājienā no Dārza ielas uz Pilssalas estrādi, kur pulksten 18.00 notiks svētku koncerts. Tajā piedalīsies Latvijas jauktie kori un pūtēju orķestri,  Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Marlēna Keine, komponists Jānis Lūsēns (taustiņi), Jānis Lūsēns juniors (basģitāra), Rihards Goba (ģitāra), Harijs Gūtmanis (sitamie instrumenti). Kopkoncerta mākslinieciskie vadītāji ir Alūksnes, Gulbenes un Balvu koru apriņķa virsdiriģents Roberts Liepiņš, Vidzemes un Latgales pūtēju orķestru virsdiriģenti Egons Salmanis, Guntis Kumačevs un Pēteris Vilks, koncerta režisore - Edīte Siļķēna. Svētku koncertu vadīs Latvijas Nacionālās operas un baleta solists, aktieris Juris Jope.

"Šobrīd koru un pūtēju orķestru svētkiem Alūksnē pieteikušies kori no Aizkraukles, Skrīveriem, Gulbenes, Baltinavas, Apes, Rugājiem, Bauskas, Cēsīm, Daugavpils, Dobeles, Saldus, Brocēniem, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres, Rēzeknes, Ludzas, Rīgas, Siguldas un Alūksnes. Pūtēju orķestru pieteikumi vēl pašlaik tiek gaidīti, bet svētku rīkotāji prognozē, ka dalībnieku pulkā būs 10 pūtēju orķestri no Vidzemes, 10 – no Latgales reģiona, kopumā ap 600 mūziķu," informē E.Aploka.

Pēc koncerta, pulksten 21.00 Pilssalā visi aicināti uz zaļumballi, kurā par deju mūziku rūpēsies grupa “Galaktika”. Ieeja gan uz koncertu, gan zaļumballi būs bez maksas.

Svētkus organizē Alūksnes novada pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Kultūra