Alūksnē “trejdeviņas saules lec”

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā ceturtdien norisinājās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Trejdeviņas saules lec” Vidzemes novada dalībnieku noslēguma pasākums. Tajā visus dalībniekus priecēja dažādi atraktīvi priekšnesumi alūksniešu izpildījumā. 1. un 2.pakāpes ieguvēju darbi ceļos tālāk uz izstādi Rīgā. 1.pakāpi Alūksnes novadā šoreiz diemžēl neviens nesaņēma.


Interešu izglītības metodiķe Inga Meirāne stāsta, ka kopumā konkursā tika iesniegti vairāk nekā 300 darbi no visas Vidzemes. Labākie darbi tika izstādīti Alūksnes mākslas skolā, kur no Alūksnes novada tika eksponēti 17 darbi.

2.pakāpi ieguva Liepnas vidusskolas audzēkņi Enija Bordāne, Kalvis Pugejs, Sabīne Delpere, Kaspars Sārs un Raitis Kļaviņš. 2.pakāpi ieguva arī Alūksnes mākslas skolas audzēkne Liene Egle un Alūksnes vidusskolas kolektīvais darbs “Saule cauri gadu simtiem”. Darba vadītāja skolotāja Sanita Čibala stāsta, ka darbā tika attēloti dažādi senie saules simboli ziemeļtautu kultūrā.


3.pakāpi konkursā ieguva Alūksnes mākslas skolas skolnieks Andijs Ločmelis un Liepnas vidusskolas skolnieks Markuss Garmbergs.


Lai arī konkursa kopējā tēma bija saule, darbos varēja prezentēt arī kādu vasarīgu sajūtu un apspēlēt Eiropas Savienības dalībvalstu folkloru, kultūru, mākslu, arhitektūru un arī citas valstij raksturīgās iezīmes. Šāda specifiska tēma tikusi izvēlēta, ņemot vērā to, ka šogad tiek atzīmēti 10 gadi, kopš Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts.

Kultūra