Alūksnē uzstāsies Akordeonu duets Miks Langeprons un Henrijs Zibo

Svētdien, 19.februārī, plkst. 16.00 Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē uzstāsies atraktīvs un talantīgs akordeonistu duets no Igaunijas – Miks Langeprons (Mikk Langeproon) un Henrijs Zibo (Henri Zibo)!

Šis ir viens no koncertiem, kas top sadarbībā ar Igaunijas lielāko koncertaģentūru Eesti Kontsert.

Abi akordeonisti savas muzikālās gaitas, neatkarīgi viens no otra, uzsākuši agrā vecumā un veiksmīgi piedalījušies vairākos starptautiskos konkursos. Snieguši koncertus lielākajās koncertzālēs, televīzijā un radio gan kā solisti, gan kā orķestra vai ansambļa dalībnieki.

2010.gadā Miks un Henrijs apvienojās duetā, kļūstot par vienu no spilgtākajiem duetiem Igaunijas mūzikā. Šī sadarbība turpinās joprojām un abu jauno un talantīgo mākslinieku vēlme popularizēt akordeonu kā lielisku mūzikas instrumentu, parādīt tā plašo un daudzveidīgo skanējumu regulāri tiek piepildīta, sniedzot aizraujošus un skanīgus koncertus gan Igaunijā, gan arī ārpus tās robežām.

Alūksnes koncerta programmā:

Leons Belmans (Léon Boëllmann) – Gotiskā svīta 4.daļās:

  1. Ievads – Koralis (C minorā)

  2. Gotiskais menuets (C mažorā)

  3. Dievmātes lūgšana (A-flat mažorā)

  4. Tokāta (C minorā)

Petri Makkonens (Petri Makkonen) – “Lidojums pāri laikam”

Pjotrs Londonovs (Piotr Londonov) – “Skerco-tokāta”

Modests Musorgskis (Modest Mussorgski) svīta “Izstādes gleznas”:

Pastaigas tēma – Rūķis – Vecā pils – Tiljerī dārzs – Bidlo – Neizšķīlušos cālēnu balets – Divi ebreji – Limožas tirgus – Katakombas – Mājiņa uz vistas kājas – Varoņu vārti

Kultūra