Alūksnē uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestris

16.februārī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā ar vērienīgu bezmaksas koncertu uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestris, NBS bigbends un NBS deju kopa „Bramaņi”. Vizuāli izklaidējošu priekšnesumu, papildinot orķestra programmu, sniegs „Smilšu kino” māksliniece Zane Pumpure-Prāmniece, savukārt stāstnieka lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Puga.

Godinot pirmā Latvijas armijas kara orķestra dibināšanu 1919.gadā, Latvijas armijai ir tradīcija katru gadu šo jubileju atzīmēt ar Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncertu kādā no Latvijas pilsētām. Šogad koncerts notiks Alūksnē un ikviens varēs novērtēt NBS orķestra jaunākās, labākās un arī neparastākās radošās izpausmes šajā bezmaksas koncertā.

Koncerts būs divās daļās.

Koncerta 1. daļā skanēs NBS orķestra solista, komponista, pianista un aranžētāja Sergeja Austra Universa 2016. gadā komponētā svīta pūšaminstrumentu orķestrim „Vidzeme”. Tajā iekļauti nozīmīgi stāsti un leģendas par Ziemeļlatvijas senatni – kā svarīgu novada identitātes veidotāju no pagātnes līdz šodienai.

Svītu veido piecas daļas: „Tālavas taurētājs”- stāsts par drosmi un upurēšanos. „Turaidas Roze” – leģenda par mīlestību un pašcieņu, „Zvejnieka sēta” – ieskats lībiešu zvejnieka dzīvē. „Umurgas zvans”- teika par pazudušo baznīcas zvanu. Svītas noslēgumā „Līgo” – svētki cauri gadu simteņiem.

Svītas atskaņojumā piedalīsies ne tikai NBS orķestris, bet arī „Smilšu kino” māksliniece Zane Pumpure-Prāmniece, kas koncertu ievedīs plašākā multimediālā vidē.

Aktieris Ivars Puga iejutīsies stāstnieka lomā, bet NBS deju kopas „Bramaņi” dejotāji palīdzēs izdejot latviešu Līgo svētku rotaļu, kuras motīvus varēsim saklausīt svītas 5. daļas mūzikā.

Tas viss veidos savdabīgu daudzdimensionālu formu, kas klausītāju ievedīs iespaidīgā skaņu, krāsu un sajūtu noskaņā. „Vidzeme” ir jau otrā svīta no četru daļu svītu cikla. Skaņdarbs tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Koncerta 2. daļā muzicēs Nacionālo Bruņoto spēku bigbends.

Klausītājiem būs iespēja novērtēt jauno bigbenda koncertprogrammu “Tautasdziesma”, kuru tikai šim kolektīvam veidojis labākais lietuviešu džeza mūzikas aranžētājs Rimantas Giedraitis! “Auga, auga rūžeņa”, “Seši mazi bundzinieki”, “Saulīt vēlu vakarā(i)”, “Caur sidraba birzi gāju”, “Es bij’ meita”, “Jūriņ’ prasa smalku tīklu”, “Sēju vēju”, “Nu sala, nu sala”, “Pūt vējiņi” un citas pazīstamas latviešu tautas dziesmas kļuvušas par pamatu jaunajai koncertprogrammai džeza noskaņās.

Kultūra