Alūksnes kultūras centrā muzicēs Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte un Rīgas Saksofonu kvartets

Svētdien, 20. decembrī, plkst. 16.00 uz Adventa koncertu Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē ielūdz Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte un Rīgas Saksofonu kvartets, kura mākslinieciskais vadītājs ir Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors profesors Artis Sīmanis.

Varbūt dīvains šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā varētu likties koncerta nosaukums Dziedinošais lietus. Tomēr visu šīs programmas būtību lieliski izsaka komponista Riharda Dubras teiktais par savu kompozīciju saksofonu kvartetam, kas ir viens no programmas centrālajiem skaņdarbiem un tieši ar šādu nosaukumu:

Katra cilvēka dzīvē ir brīži, kad ikdienas vienmuļība ir nomākusi tā, ka liekas – visapkārt viss ir kā tuksnesī – sauss, izkaltis, garlaicīgs. Bet mēs zinām, ka gadalaiki mainās... Tie mainās arī dzīvē, attiecībās, tajā ko mēs redzam, vai gribam redzēt. Un skaidrs, ka, lai kā arī nebūtu, pēc mirkļa atnāks pavasaris ar savu dziedinošo lietu, atkal viss zaļos un dvēseles uzplauks. Un šis skaņdarbs ir teika vai pasaka tieši par to. Pasaka, kuru katrs drīkst klausoties izdomāt tādu, kāda pašam tīk...”

Programmā lieliski iekļaujas arī skaistākās latviešu komponistu Jāņa Mediņa, Jāzepa Mediņa, Alfrēda Kalniņa, Jāņa Kalniņa, Jāzepa Vītola un Arvīda Žilinska solodziesmas ļoti netradicionālā un modernā instrumentācijā balsij un saksofonu kvartetam.

Koncertā dzirdēsiet spožu mūziķu plejādi. Dziedātāja Kristīne Gailīte ir viena no vadošajām Latvijas Nacionālās operas solistēm, izcila arī vokālajā kamermūzikā un lielu vokāli instrumentālo formu skaņdarbu atskaņojumos. Šajā sezonā sevi spoži apliecinājusi Valentīnas lomā Artura Maskata operā Valentīna un kā Kanārijputniņš Jāņa Lūsēna Putnu operā. Savukārt Rīgas Saksofonu kvartets savā divdesmit trīs gadu pastāvēšanas vēsturē ar panākumiem koncertējis ne tikai Latvijā, bet arī vairāk kā trīsdesmit pasaules valstīs Eiropā, Āzijā un Amerikā. Šogad jau pabūts Čehijā, Kosovā, Bosnijā Hercogovinā, Maķedonijā, Uzbekistānā, Krievijā un divreiz Francijā. Oktobrī arī alūksniešiem bija iespēja kvartetu kopā ar dziedātāju Ievu Paršu un multiinstrumentālistu un komponistu Valdi Muktupāvelu dzirdēt interesantā programmā Melnā stārķa lidojums.

Koncertu Dziedinošais lietus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Alūksnes novada dome.

Priecāsimies jūs visus redzēt mūsu koncertā!

Kultūra