Alūksnes muižas parkā veidos trīs metrus augstu ledus skulptūru 1

Alūksnes muižas parkā 2.martā jau otro gadu notiks Muižas parka svētki, kas dažādās atraktīvās norisēs aicina piedalīties gan lielus, gan mazus ziemas aktivitāšu cienītājus.

Tiks rīkota masku parāde

Šogad „Muižas parka sniega karnevālā” no pulksten 10.00 līdz 14.00 astoņos aktivitāšu centros parkā un uz ezera varēs patiesi izbaudīt īstu Alūksnes ziemu.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka vairums Muižas svētku aktivitāšu notiks pie Eola tempļa – vienas no mazajām arhitektūras formām Alūksnes muižas parkā. Tā būs svētku centrālā vieta, kur atradīsies skatuve, skanēs mūzika, būs karnevālam atbilstošas dejas, dziesmas un spēles. Ikviens apmeklētājs varēs ieturēt siltu pusdienu maltīti, lai sasildītos un atgūtu spēkus.

Karnevāla atklāšanā pulksten 10.00 ikviens pasākuma dalībnieks aicināts ierasties atbilstoši karnevālam - tērpjoties maskā. Pasākuma laikā tiks rīkota masku parāde un tie, kuri būs tērpušies maskās, saņems pārsteiguma balvas.

Svētku dalībnieki visas dienas garumā varēs izvēlēties savām interesēm un vēlmēm piemērotas nodarbes, jo katrā aktivitāšu centrā par saistošām izdarībām rūpēsies kāds organizators, starp kuriem šogad būs Alūksnes pilsētas sākumskola, Alūksnes novada vidusskola, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs, Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skola, Alūksnes pilsētas tautas nams, pašvaldības kultūras un sporta nodaļa, Alūksnes muzejs, pašvaldības aģentūra „ALJA”. Visos aktivitāšu centros organizatori būs parūpējušies arī par nelielām balviņām.


Angry birds” iedzīvināšana brīvā dabā

Pirmā aktivitāte karnevāla apmeklētājus sagaidīs jau parka sākumā, vietā, kur senāk atradās putnu paviljons. Tur notiks populārās spēles „Angry birds” iedzīvināšana brīvā dabā. Kopā ar „putniem” darbosies arī Jaunlaicenes folkloras kopa „Putnis”, kas visas dienas garumā uzturēs karnevāla dalībniekos možu garu ar jautrām dziesmām un rotaļām.

Pie Eola tempļa tiks rīkots „Jautrais sniega nobrauciens”. E.Aploka aicina pasākuma dalībniekus padomāt par to, kā tieši savu nobraucienu padarīt par viskrāšņāko ar tērpu, masku vai īpaša transportlīdzekļa palīdzību.

Netālu esošajos dīķīšos un laukumos notiks improvizētas hokeja sacensības, dažādas stafetes, sniega kaujas, peintbola netradicionālās spēles, pie Obeliska visus gaidīs projektu ideju darbnīca, kur savus pakalpojumus piedāvās “Sniega kaķu” fotosalons.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad Muižas parka svētkos pie Alūksnes Jaunās pils tiks gatavota kāda ledus skulptūra. Šogad iecerēts veidot trīs metrus augstu skulptūru. Svētku dalībniekiem būs iespēja veidot arī savas ledus skulptūras no Alūksnes ezerā izzāģētā ledus.

Visas dienas garumā pa parku varēs vizināties zirgu pajūgos, savukārt uz ezera iecerēts piedāvāt iespēju vizināties ar sniega motocikliem. E.Aploka norāda, ka tiem, kas gribēs izmantot šos pakalpojumus, jārēķinās ar nelielu samaksu.

Komentāri 1

Ljoti labs laiks izveeleets ledus skulptuurai - tieshi tad, kad aara temperatuuru sola plus 5 graadi. Njaaa..

pirms 7 gadiem, 2013.02.20 20:43

Kultūra