Alūksnes muzejā - formu un materiālu trakulības 9

Alūksnes muzejā 1.novembrī tika atklāta Rīgas dizaina un mākslas vidusskolas pagājušā mācību gada kvalifikācijas darbu izstāde. Tā būs skatāma līdz 18.decembrim.

Skolas direktora vietnieks radošajā darbā Jānis Brants stāsta, ka šāda izstāde Alūksnē būs skatāma pirmo reizi, un cer, ka tā būs kā ierosinājums jauniešiem izvēlēties mācības šajā skolā.

“Mēs piedāvājam 11 ļoti interesantas programmas, starp kurām ir gan formu, gan reklāmas dizaineri, kā arī unikāla ir stikla izstrādājumu dizaina programma, jo nekur citur Latvijā tādas nav,” stāsta J.Brants.


Skola īpaši pievēršas arī porcelāna keramikas darbu izstrādāšanai.


Katram izstādes apmeklētājam būs iespēja iepazīties ne tikai ar interesantajiem skolēnu darbiem, bet arī uzzināt vairāk par iespējām mācīties šajā izglītības iestādē, kurā top ļoti daudzi oriģināli risinājumi jau ierastām lietām.


“Katrs izstādes apmeklētājs savā īpašumā iegūs arī mazus bukletiņus, kuros varēs izlasīt par dažādās programmās paveikto,” stāsta J.Brants. Viņš aicina uz izstādi ierasties ikvienu interesentu un jo īpaši cer uz mākslas skolas audzēkņu atsaucību.


“Šogad mūsu skolu nav absolvējis neviens alūksnietis, taču pirms diviem gadiem to absolvēja jūsu novadnieks Jānis Jaunzems, kurš šobrīd Mākslas akadēmijā mācās funkcionālo dizainu un ir saņēmis arī dažādus apbalvojumus. Daudzi mūsu skolēnu darbi ir guvuši vairākas atzinības,” uzsver J.Brants.


Komentāri 9

gribu zināt

interesanti, kurā misijas pozīcijā muzejs liks ķeksīti savā atskaitē par paveikto?
kārtējo reizi kaut kā nemana Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratores Ilzes Miķelsones piedalīšanos un paveikto!!!??? Vai tiešām kārtējo reizi algu saņem tikai par "krēsla sildīšanu"???

pirms 7 gadiem, 2013.11.05 11:41

vkrabs

Cik var liet to žulti? Sāc jau atkārtoties! Labāk paskaties uz pasauli ar smaidīgu seju un tas nāks Tev atpakaļ!

pirms 7 gadiem, 2013.11.05 14:43

no maliņas zinošais

vkrabs
Beidz pamatotu kritiku uztvert kā apvainojumu un žulti! Algas muzejniekiem tiek maksātas no tautas maka un tautai ir tiesības zināt ar ko muzejs nodarbojaties! Tautai nav vajadzīgi jūsu pieviltie ķesīši atskaitei domei, bet reāli darbi. Sabiedrība ir ieinteresēta, lai būtu kultūrāla vieta, uz kuru ar prieku varētu aiziet, redzēt, dzirdēt daudz jauna, lai katrs apmeklētājs tur justos kā īpaši gaidīts viesis. Šobrīd nekā no tā tur nav un ar to štatu, kas tur sasēdināts nekad nekas tur nebūs. Marita, tevi dome ieliks(jo tev komisijā pat radi sēž!!!), bet TU NESPĒSI IZVILKT MUZEJU NEPIECIEŠAMAJĀ LĪMENĪ, JO TEV NO TĀ NAV NEKADAS SAPRAŠANAS, ZINĀŠANU UN PIEREDZES. Rezultāts būs tāds pats kā ar Veismani. Atvaino, bet tas ir fakts, centies to pati apzināties.

pirms 7 gadiem, 2013.11.05 15:35

tirliņteātrīts

gadiem jau... viena.. divu aktieru teātris...laikam cietuši pārmaiņās... citu neko nespēj, kā ļaunās lomas spēlēt... apnikuši... izklausās pēc vecu laiku vecišķa cilvēka.... NEVARI neko ietekmēt? Un NEVARĒSI! Tā arī sarūgsi...

pirms 7 gadiem, 2013.11.05 16:07

rrrr

Nu cik var?????? Vai tiešām nav nekā laba ko rakstīt-izejiet ārā un priecājieties par garo silto rudeni, pasmaidiet pie sevis, uzsmaidiet citiem! Ko jūs gribiet no tā muzeja, kādus kumēdiņus???? Kas grib, tas visur saskata pozitīvo, kas ne, tas...regulāri raksta šos negatīvismus. Jau sāk kaitināt-kā raksts par muzeju, tā atkal kas tāds-nepatīkami. Esot parastam cilvēkam, man tīk gan šī muzeja ,gan citu novada muzeju aktivitātes (apmeklēju ar prieku, kad varu) un neinteresē radu raksti.

pirms 7 gadiem, 2013.11.06 10:40

Inese

Paldies "rrr" par pozitīvo komentāru!!!

pirms 7 gadiem, 2013.11.06 14:30

Inesei

Uz tevi tas neattiecas, tu esi savā vietā, tikai jāstrādā.

pirms 7 gadiem, 2013.11.06 20:12

hihihi

Muzejnieces sākušas pašas ar sevi sarunāties. Sviests totālais.

pirms 7 gadiem, 2013.11.06 19:27

Katrīna

Mācos RDMV un esmu alūksniete. Noteikti iešu apskatīties.

pirms 7 gadiem, 2013.12.07 14:42

Kultūra