Alūksnes novada kolektīviem teicami panākumi konkursos 13

Vairāki Alūksnes novada amatiermākslas un interešu izglītības kolektīvi sasnieguši teicamus rezultātus dažādos konkursos. Par to informē Alūksnes novada pašvaldīas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa „Jukums” (vadītāji Agris un Inita Veismaņi) šīs nedēļas sākumā atgriezusies no starptautiska mūzikas un tautas deju festivāla – konkursa  „BELGRADE AWARD 2014”, kur ieguva 2.vietu ar deju programmu „Tāds mūžiņš liniņam”.

"Kolektīvs šajā konkursā piedalījās ar Alūksnes novada pašvaldības finansiālu atbalstu, kas tika piešķirts kā līdzfinansējums transporta izdevumiem," norāda E.Aploka.

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (diriģents Sandors Saulvedis Līviņš, horeogrāfe Ilze Līviņa) 4. maijā Rīgā pie Brīvības pieminekļa Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defile finālkonkursā kārtējo reizi apliecināja savu prasmi un ieguva I pakāpi un augstāko punktu skaitu.

"Šogad skolu pūtēju orķestri bija sadalīti divās grupās – defile grupā, kurā piedalās tikai orķestri, un šova programmā, kurā līdz ar orķestri priekšnesumā iesaistītas arī dejotājas. Alūksnieši savu sniegumu demonstrēja šova programmu grupā, taču viņu iegūtais punktu skaits ir augstākais starp abu grupu kolektīviem," skaidro speciāliste.

Savukārt Valkā notikušajā II Latvijas Senioru vokālo ansambļu konkursā, kas bija veltīts Jāņa Cimzes divsimtgadei, Veclaicenes senioru ansamblis ieguvis II pakāpi.

"„Jānim Cimzem 200” - ar šādu moto Valkas mūzikas skolā notika Latvijas Nacionālā kultūras centra sadarbībā ar Valkas novada pašvaldību rīkotais konkurss senioru ansambļiem, kurā piedalījās 40 senioru vokālie ansambļi. Jaukto vokālo ansambļu grupā, kurā savu muzikālo sniegumu rādīja 7 kolektīvi, Veclaicenes senioru ansamblis, ko vada Ilze Briediņa, ieguva II pakāpi," stāsta sabiedrisko attiecību speciāliste.

Komentāri 13

klip-klap

avīzes veidotāji, kādreiz pamaniet, ka ,,Jukumā" dejo arī citi dejotāji

pirms 6 gadiem, 2014.05.07 15:26

tip-tap

hei - kurš tad nu nav ielikts bildītē? :)

pirms 6 gadiem, 2014.05.07 17:57

Anna

Malači - lieli malači visu kolektīvu dalībnieki un vadītāji!
Ne velti ārvalstnieki latviešus apbrīno par bagāto kultūras dzīvi! Prieks lasīt tik pozītīvu ziņu par tik daudziem pašmāju kolektīviem!!!

pirms 6 gadiem, 2014.05.07 17:58

aborigēns

Bet kas no tā visa vietējiem aborigēniem? Itin nekas, tikai nodokļu maksātāju naudiņa aizplūst dažu indivīdu personīgo hobiju un ambīciju apliecināšanai. Visā demokrātiskajā pasaulē šitāds marasms nenotiek, tur katrs pats maksā par saviem hobijiem un viņiem ir vēl labāki, izcilāki un profesionālāki kolektīvi, jo paši savu naudiņu ieliek un atdeve lielāka.
Nu ka sākiet vilkt man mīnusiņus!

pirms 6 gadiem, 2014.05.07 20:52

narciss

piekrītu paši dejo paši sevi apbrīno

pirms 6 gadiem, 2014.05.10 10:44

sos

Aborigēn! Tu esi debīls, un skaidrs , tev nav bērnu, ģimenes. Tikai tādiem nav vajadzīga bērnu attīstība(labāk laikam lai velk spaisu)un ģimeņu saliedētība kolektīvos, dažādās aktivitātēs. Tevi lasot arī skolas nav vajadzīgas, jo daudzi skolotāji strādā hobija un pienākuma vadīti(algas ir pret tavu demokrātisko pasauli reizes 20 mazākas). Aborigēns Tu arī esi..........

pirms 6 gadiem, 2014.05.07 21:19

es

Visticamāk, ka Aborigēns ir tas, kas staigā pa Klondaikām un visādiem citiem zaņķiem un to vien zin ka pieliet mūli, plus vēl uzsakta ka ir baigi krutais.

pirms 6 gadiem, 2014.05.08 12:41

to sos, es

Atvainojiet, bet aborigenam ir taisnība. Nevienā Eiropas valstī no tautas naudas netiek finansēti hobiji. Vai tāpēc tur nav kultūras? Nav orķestru, dejotāju, dziedātāju, dažādu teātara trupu? IR un kā vēl ir, pie tam ar vēl augstāku profesionalitāti, jo tērē savu naudu un līdz ar to cenšās gūt redzamākus panākumus. Te cjap-ļap visi šitie....tie visi konkusi zemā līmenī, ar kuriem te tā dižojas.

pirms 6 gadiem, 2014.05.09 00:32

domakoruna

Lūdzu faktus, kurā valstī netiek finansēti kolektīvi par "tautas" naudu kā tu saki? Lielbritānijā vien kultūras un sporta budžets sastāda šogad 1,4 miljardus mārciņu, Francijā 2013. gadā 7,3 miljardi eiro... Nevajag spriest par lietām no kurām maz ko saproti... Būsi laimīgs, ja nebūs vairs dejotāju, koru, orķestra Alūksnē??? Būsi ieekonomējis kaut kādā veidā savu "tautas" naudu? Ko tālāk? Dauzīsimies pa Citu Operu un Klondaiku??? Un par zemo līmeni, atbrauc kaut vienu reizi uz kādu reģionu skati, piemēram, Vidzemes, Latgales un parādi labāku līmeni.

pirms 6 gadiem, 2014.05.09 10:16

profesionālis

Nejauc profesionālo mākslu ar pašdarbniekiem! Visā Eiropā no valsts budžetiem tika finansēta tikai profesionālā māksla nevis visādi tingel-tangel hobiji! Šitais viss, kas pie mums darās, ir padomlaika paliekas un domāšana arī, ka kopbudžets nevienam nepieder un to var ar vieglu roku izķinķerēt. Tā nu arī dzīvojam starp tingel-tanģeļiem un ar plikiem dibeniem...

pirms 6 gadiem, 2014.05.09 21:17

domakoruna

Kas ir profesionāla māksla??? Kolektīvi, kur visi dalībnieki beiguši mūzikas akadēmijas vai konservatorijas. kur dalībniekiem ir atbilstoša izglītība jomā ko viņi pārstāv? Cik tādu ir visā Eiropā?. Kaut vai pameklējot nedaudz informāciju par to pašu Franciju, atbalstīti tiek pilnīgi visi, kas grib kaut ko darīt un dara, sākot ar ciemu un beidzot ar lielākām pilsētām. Un tieši pašdarbnieki ir tie, kuriem vajag vislielāko atbalstu, jo tie ir cilvēki, kas nepelna ar savu darbību naudu, bet dara to saviem priekam. Ja viņiem nebūtu atbalsta, tad visi sēdētu tikai pie TV un būtu pārvērtušies par zombijiem bez sociālas dzīves un saskarnes starp citiem cilvēkiem. Darbs -> Mājas -> TV / Datos -> Darbs -> Mājas utt. ZOMBIJI

pirms 6 gadiem, 2014.05.10 08:47

vēlēšanas

Nezini?! Koncertus ārzemēs vienkāršā tauta noskatās aiz sētas uz ekrāniem? Izņemot pašdarbniekus potenciālos vēlētājus citi kolektīvi tūrēs uz ārzemēm nebrauc. Cik var lasīt informācijās pavadoņu vairāk, kā solistu............

pirms 6 gadiem, 2014.05.10 10:42

to domakoruna

Ja nezini, tad nerunā te totālas muļķības! Pašdarbība netiek atbalstīta nevienā no Eiropas valstīm. Vācijā zinu pūtēju orķesti, kurš piedalās visādos valsts mēroga pasākumos, pat Oktoberfestā Mihenē, bet tajā apvienojušies patiešām pašdarbnieki savas lietas entuziasti. Lai būtu vieta mēģinājumiem, tad viens no šī kolektīva dalībniekiem būvēja sev privātmāju un pagrabstāvā ierīkoja zāli, lai varētu pūst trubas un pūš viņi 3 reizes nedēļā, pats biju redzēju, dzirdēju un runājām arī par pašdarbnieku atbalstīšanu-neatbalsīšanu.

pirms 6 gadiem, 2014.05.15 00:04

Kultūra