Alūksnes novads piedalīsies Eiroreģiona dienā

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka sestdien, 27.septembrī, Alūksnes novada pašvaldība piedalīsies Eiroreģiona „Pleskava – Livonija” dienā Valkā. Pasākumu rīko Eiroreģiona Latvijas sekcija ar mērķi iepazīties ar kultūras daudzveidību Eiroreģiona teritorijā, veicināt tā atpazīstamību un pierobežas pašvaldību sadarbību.

Viņa stāsta, ka pasākuma laikā notiks konference par pārrobežu sadarbību, kurā Alūksnes novada pašvaldību pārstāvēs domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis un priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins. Pašvaldības kultūras un sporta nodaļas pārstāvji piedalīsies Eiroreģiona kultūras nozares speciālistu sanāksmē un tiksies ar tūrisma speciālistiem. Alūksnes Bērnu un jauniešu centra pārstāvji piedalīsies Eiroreģiona jauniešu sekcijas sanāksmē un meistardarbnīcās.

"Pasākuma laikā notiks arī tūrisma un amatnieku izstāde-tirdziņš, kurā Alūksnes novadu pārstāvēs gan ar tūrisma informācija un suvenīri, gan arī amatnieki. Tirdziņā būs keramiķa Uģa Puzuļa keramikas darbnīca, darbosies Tautas lietišķās studijas „Kalme” rokdarbnieces, savukārt Jaunlaicenes muižas muzejs radošajā darbnīcā aicinās gatavot pastaliņas un piedalīties malēniešu vārdu spēlē," stāsta E.Aploka.

Eiroreģiona diena Valkā noslēgsies ar pašvaldību amatiermākslas kolektīvu koncertu „Ar ceļavēju kabatā”, kurā Alūksnes novadu pārstāvēs Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa „Jukums”.

Kultūra