Alūksnes pilsētas svētki: aicinām svinēt dzīvi! 39

Augusta pirmā nedēļas nogale tradicionāli ir laiks, kad savā dzimtajā pilsētā tiekas bijušie un esošie alūksnieši, svinot Alūksnes pilsētas svētkus un nu jau par leģendu kļuvušos kapusvētkus. Šogad Alūksnes svētki notiks no 1. līdz 3. augustam.


Svētkiem dots nosaukums „Atspulgi iedzirkstī Alūksnē” un tie sola dažādas saistošas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Alūksnes pilsētas svētki jau tradicionāli iesāksies šodien vakarā ar atklāšanas pasākumu Pilssalas estrādē, kam sekos krāšņs, emocionāls koncertuzvedums „Gadalaiki”, kurā līdz ar Sonoras Vaices, Anmary, Andra Ērgļa un Daumanta Kalniņa muzikālajiem priekšnesumiem būs vērojami gaisa akrobāti, dejotāji un dažādi negaidīti specefekti. Pirmās svētku dienas noslēgumā turpat romantiskajā Alūksnes Pilssalā būs gan zaļumballe ar grupu „Roja”, gan diskotēka ar DJ Robertu Lejasmeijeru.

Otrajā svētku dienā, sestdien, galvenās norises vietas būs pie Jaunās pils un Alūksnes muižas parkā. Jau no pulksten 9.00 svētki sāksies ar tradicionālo mājražotāju un amatnieku tirdziņu parkā pie Alūksnes Jaunās pils. Priekšpusdienā svētku ieskandināšanā pie Jaunās pils piedalīsies gan spilgtākie vietējie amatiermākslas kolektīvi – Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa „Jukums”, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, gan arī viesi - īpaša svētku „odziņa” būs braucošās klavieres jeb orķestropēds, kur uz īpaši konstruētas un izgatavotas platformas ir izvietotas klavieres, un brauciena laikā mūziķi muzicē gan uz tās, gan apkārt platformai.

Uzsverot ģimeni kā vērtību, īpašs notikums šajos svētkos būs Alūksnes Ģimeņu gājiens „Bērni – vecāku atspulgs”, kurā aicinām piedalīties visas ģimenes, kas dzīvo Alūksnē un arī novadā, radoši izvēloties sevi raksturojošu noformējumu vai arī vienkārši tāpat iesaistoties gājienā. Īpaši tajā aicinām piedalīties Alūksnes pilsētas ģimenes, kam 2014. gadā ir piepulcējies mazulis, jo gājiena noslēgumā sumināsim mazos alūksniešus, kuri šogad pilsētā dzimuši no gada sākuma līdz pilsētas svētkiem. Nākotnē pašvaldība to varētu veidot kā tradīciju, sveicot pilsētas svētkos tos bērniņus, kuri dzimuši no vieniem līdz nākamajiem svētkiem.

Sestdien notiks arī dažādas sportiskās aktivitātes - biedrības „Spēka pasaule” rīkotie spēka pārbaudījumi pilsētas centrā, pludmales volejbola turnīrs un „Ghetto games” Pilssalā, kā arī orientēšanās aktivitātēs „Iepazīsti parku” muižas parkā.

Dienas otrajā pusē svētku norises sāksies muižas parkā Alūksnes ezera krastā, kur būs dažādas radošās darbnīcas, varēs fotografēties lidojumā uz batuta, satikt mīmus un parka muzikantus, spēlēt kroketu, šaut ar loku, klausīties Dāvja Mazurenko un Elizabetes Skrastiņas koncertu. Pēcpusdienā pie Jaunās pils Alūksnes novada pašvaldība apbalvos pašvaldības konkursa „Sakop, rādi, lepojies” laureātus un dalībniekus un šo ceremoniju muzikāli kuplinās dziedātājs Nikolajs Puzikovs.

Savukārt skvērā Lielā Ezera ielā noslēgsies jauno mākslinieku simpozijs, kura laikā pieci jauni Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, tostarp arī divi alūksnieši, būs izveidojuši piecas skulptūras, kas turpmāk papildinās pilsētvidi. Savukārt vakarpusē uz koncertu peldvietā „Vējiņš” aicināti rokmūzikas cienītāji, jo muzicēs gan vietējās rokgrupas, gan viesi. Protams, svētku laikā netrūks arī citu aktivitāšu – būs piepūšamās atrakcijas, batuti, velokarti, kā arī vilcieniņš, kas vizinās pa parku.

Alūksnes muzejā sestdien būs aplūkojamas vairākas izstādes, varēs noskatīties dažādus Latvijas Kino, foto un fono dokumentu arhīva video materiālus par Alūksni, alūksniešu Gunāra Ozoliņa un Viļņa Blūma filmu „Viena vasara”, piedalīties Vēsmas Kokles – Līviņas jaunās grāmatas atvēršanas svētkos un redzēt viņas filmu „Pilnmēness naktī”.

Sestdienas vakarā Pilssalas estrādē visus brīvdabas muzikālu izrāžu cienītājus aicinās mūzikls „Vella kalpi”, bet pie Jaunās pils svētku apmeklētāji varēs iedejot jauno Pils ielas asfaltu grupas „Mazā Parīze”, Diānas Pīrāgas un Roberto Meloni izpildīto ritmu pavadījumā. Turpat pusnaktī varēs vērot svētku uguņošanu.

Svētdien, kā allaž, Alūksnes kapsētā tiksies dzimtas, pieminot savus tuviniekus, bet vēlāk, turpinot jauko tradīciju, Tempļakalnā aicinām uz Normunda Rutuļa un Slavenā Rīgas orķestra koncertu.

Kā ierasts, svētdien kursēs papildus bezmaksas autobusu reisi no Alūksnes autoostas uz kapsētu un atpakaļ laika posmā no 9.00 līdz 15.00. Tiem nebūs konkrēti noteikti atiešanas laiki - tiklīdz viens autobuss ar pasažieriem būs piepildīts, tas dosies uz kapsētu un sekos nākamais. Intensīvie papildu reizi no autoostas uz kapiem tiks organizēti no pulksten 9.00 līdz 12.00, bet no kapiem uz autoostu – no pulksten 13.00 līdz 15.00.

Ar informāciju par Alūksnes pilsētas svētku norisēm un satiksmes ierobežojumiem svētku dienās pilsētā aicinām iepazīties www.aluksne.lv.

Komentāri 39

Alūksnes ģimene

Kārtējais Sūnu ciema murgs atkal klāt. Uz "Velna kalpiem" ieejas biļete 8-10 EUR!!!!!!!!!!!! Nu ta svētkus atraduši uz iedzīvotāju naudasmaku rēķina! Pārējā visa programma pēēē...... Ejat takš jūs tur visi uz poda ar savām lustēm, kāju nespersim.

pirms 6 gadiem, 2014.08.01 23:22

čārlijs

Nu nesper ar! Kuru tavs viedoklis interesē

pirms 6 gadiem, 2014.08.02 12:14

Alūksnietis

Tā neieredzēt savu pilsētu! Reizēm metās kauns par saviem novadniekiem! Un vēl tā diedelēšana: visu, vienmēr par velti! Paldies dievam, ka tavas ģimenes nebija svētkos! Būtu viss garastāvoklis sabojāts, skatoties uz jūsu saviebtajām grimasēm!
Mana ģimene bija! Izstaigājam visu pilsētu un priecājāmies par sakoptu uzpostu pilsētu. Satikām daudzus draugus, sen neredzētus paziņas. Svētkiem ir jābūt sirdi!!!

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 06:21

to Alūksnietis

Vai esi no valdības mājas? Labi gan, ka par nodokļu maksātāju naudu uzrīko svētkus sev, kur visam resnajam galam uz visiem pasākumiem bija brīvbiļetes, bet daudzi no viņiem paši tur nevilkās, stāvēja tukšas VIP ložas. Būtu nu vismaz pratušies un atdevuši savas VIP biletes nabagiem, invalīdiem vai pensionāriem, bet kur nu, tam prātiņa nepietiek! Nekaunība sit augstu vilni, bet pa kādam durakam atrodas, kas par to visu priecājas. Sak, kā tai fabulā: "Kults nekultu nes", kad sasistais vilks stiepj uzbaroto lapsu uz savas muguras un šī vēl vilkam uz muguras čurā un stāsta, ka silts lietutiņš līstot.

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 08:12

Mr_Laukuvecis

Nekļūsim taču smieklīgi, kādi "visi pasākumi" ar resnā gala brīvbiļetēm un VIP ložām, ja pa visiem svētkiem tikai "Vella kalpi" un piektdienas koncerts+ balle par maksu bija... Diez, valdības mājai šņabi un cukurvati vēl par brīvu nedalīja?

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 08:23

cielava

Šis teksts liecina vien par patērētāju attieksmi- visu pēc iespējas lētāk, vislabāk par velti- kā Senajā Romā: maizi un izklaides pieprasīja skrandaiņi, kuri pēc tam vēlēja par bagātniekiem, lai tie kļūtu par senatoriem. Pēc kā tad te ož vairāk-pēc korupcijas vai pēc badakāšu attieksmes? Piekrītu "Alūksnietim", ka svētkiem jābūt sirdī. Ja tā nav, tad nekādu svētku nekad nebūs.

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 10:46

to cielavai Dana

un kas tu butu? vai neesi pateretaja?
par seno romu tu zini tikpat daudz kaa par pateretajiem!

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 11:02

...

Bet kāpēc tad resnajam galam bija tās brīvbiļetes jādod? Par ko? Un tas arī tiesa, ka puse neieradās un ložas stāvēja tukšas.

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 11:30

Alūksnietis

to komentāram 08:12 Es neesmu no valdības mājas un nekad dzīvē neesmu ieņēmis vadošos amatus. Nekad dzīvē neesmu gribējis un ņēmis "haļavu"! Visu esmu nopelnījis un izdarījis pats! Ir bijuši pilsētas svētki, kad vienkārši nav gribējies burzmu. Paņemu savu konjaciņu ar cigāru un lapenē baudu dzīvi! Citreiz aizvelkos uz kādu pasākumu, ja ir luste!
Atcerieties: cilvēki ir pilsētas dvēsele (ne dome, ne valdība)! Sajūta,pilsēta skaista bet ar pie***u dvēseli! p.s. Vella kalpi esot bijuši gana apmeklēti (brīvu vietu nav bijis), tā kā 8-10 eiro kādam bijis žēl maksāt!

pirms 6 gadiem, 2014.08.05 06:38

ss

pie vienas vietas! viss kas notiek šeit Alūksnē ir ar vecuma piegaršu, tāpat kā dome!
ja ir svētki, aitas galvas, tad vajag tautai kaut ko par brīvu izgādāt, kaut vai izrādi vella kalpi, pietiekami jūs tauta baro ,lai viņai kaut ko iedotu ....... nav naudas? jums alagas pietiekamas , sametieties!

pirms 6 gadiem, 2014.08.02 13:37

??

b et ko tu mocies? Laid uz Ķīnu , Īriju un dzīvo laaabo dzīvi..

pirms 6 gadiem, 2014.08.03 08:41

ne malenietis

Sveiciens maeniesiem ,nu ko varat atkal viens otru aprunat lasaras:)

pirms 6 gadiem, 2014.08.02 21:04

Juris

Nākošgad būs stipri vairāk cilvēku, Gaidu Salidojumu!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.08.02 23:03

Muris

Ar katru gadu kļūst arvien mazāk civēku. To saka tirgotāji un tā jau ir neapstrīdama statistika.

pirms 6 gadiem, 2014.08.03 22:36

absurds

Pēc mūzikla salā tualetēs jau bija izslēgta gaisma, bija visiem sagādāta orientēšanās pēc izjūtām būdiņā....nu tas gan bija super pārsteigums visiem....kas par to atbildīgs????

pirms 6 gadiem, 2014.08.03 20:16

...

Kopumā svētki ļoti patika.Paldies!Bet salūts nebija līdz galam pārdomāts,aiz kokiem praktiski nebija nekas redzams,jo kad sakas salūhts daudzi atradās pie skatuves kur notika koncerts un nebija iespējas nokļūt tādā vietā kur tas būtu labăk redzams,jo bija liels cilvēku pūlis kuram diemžēl tik vienkārši nebija iespējams tikt garām. Redzēju ka daži bērni klupdami krizdami skrēja lai labāk redzētu salūtu un aizķēras siz ietves nokrita ar seju pret asfaltu,jo gaismas jau bija izslēgtas un neredzēja kur skrien.Tas tāds vienīgs negatīvs moments,cerams nākamgad par to tiks vairāk padomāts-lai salūtu varētu labāk vērot.

pirms 6 gadiem, 2014.08.03 22:48

Dana

jezus.....saluts...alus....kriit,purns asfaltaa....svetki patika!
cik jus esiet primitivi,fui!

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 09:59

ciemiņš

Apmeklēju...Kopumā jauki svetki!!!!!Tikai gribētos lielāku aktivitāti no pašiem iedzīvotajiem!!! P.P.- pie labako sētu apbalvošanas- cilvēki ļoti nelabprāt atbalstīja savus čaklos novadniekus!!!!Žēl. Vajag tomēr priecāties un atbalstīt savējos nevis sēdēt drūmām sejām.....Lai veicas!!

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 09:44

Alūksniete

Esmu priecīga,ka lielie mūzikas projekti tika izrādīti Alūksnē, izvēle iet vai neiet paliek mana. Ja negribu maksāt naudiņu, bija alternatīva ko var dabūt par brīvu. Braucam uz Pozitivus un tad gan nekliedzam ne par ceļa naudu, ne šmigu, ne biļešu cenām. Jā, varbūt ir kāda nepārdomāta lieta, bet to var glītā veidā aiziet uz balto māju un izstāstīt. Vajadzētu uzzvanīt kultūtras nodaļai, cik pa šiem gadiem neapmierināto ir vērsušies personīgi ar savu sāpi svētku laikā un ieteikumiem nākamajam gadam. bezkaunīgi ir gribēt visu par velti neieguldot savu artavu pilsētas svētku tapšanā un arī citu notikumu veidošanā.

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 10:11

Dana

nu jau pietiks kaukt! bezkaunigi ir ta runat! apmekletaji bija artava,ieguldijums! svtki bija visiem tiem kas nopelnija!

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 11:00

Salve

Man gan svētki patika, par maksu taču bija tikai piektdienas vakarā ieeja salā uz "Gadalaikiem" un "Rojas" balli un sestdien uz ""Vella kalpiem", jo par brīvu varēja paklausīties gan Nikolaja Puzikova, gan Roberto Meloni, gan Diānas Pīrāgs un Mazās Parīzes koncertus, gan arī Normunda Rutuļa koncertu. Es uzskatu, ka svētku programma bija visām gaumēm, paldies organizatoriem.

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 11:07

Dana

izcilaakie latvijas muzikji par brivu ....es gjipstu!

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 11:42

Dana

pilsetas svetki nav rev dz-dienu krogu svinet!
nav jaadod nekas ,ik jaanjem ka caram un jaakasa puza...

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 11:38

he

ej ārstēties, Dana, no tādām kā , tu, nekas labs nav gaidāms, tik neapmierināta un ar sevi pārņemta manzele, kas tu tāda esi, ka vari visus kritizēt?????laikam neesi nevienu veci dabūjusi,bet uzskati, ka tā labākā, kaut čiks tur vien ir!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 13:23

Dana

es esmu tava gane, čiks tu miljonais.
atveru tev acis, aizdomajies, ka čiks ir viss ko tu par dzivi sauc.
tu perles no pelavam netaskjir, tev viss ir zelts kas spiid, es nicinu shadus cilvekus.

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 14:09

Kaiminiene

Neskatoties uz daziem dusmīgajiem :), varu teikt, ka svētki bija lieliski ! Pavadīju sestdienu Alūksnē, un kopējā svētku sajūta bija viegla, nepiespiesta, varēja redzēt, ka padomāts par dažādām gaumēm. Pilsēta saposta, un tiešām var redzēt, ka arī ikdienā tiek domāts par iedzīvotājiem, kaut vai sakoptās pludmales. Visiem nekad jau nebūs labi, jā, ir komercpasākumi, bet vienmēr ir arī kāda alternatīva ..

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 12:32

123

Var redzēt, ka Tu -ikdienā- redzi vairāk kā citi.

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 12:48

vijolite

Svētki bija tiešām izdevušies!Brīnišķīgi!

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 17:43

Dana 2

Svētki bija garām!!!!!!! Kas varbūt labs izlaupītā , nobankrotētā valstī, ja šie jums likās labi svētki, tad jūs nekur tālāk par Latvijas sētu pat redzējuši neesiet!

pirms 6 gadiem, 2014.08.05 14:17

Ciemiņš no Rīgas puses!

Tik labi organizētus pasākumus reti izdodas izbaudīt!Kā viss bija izdomāts, aiz pils : sēdvietas, galdiņi, ēstuvītes,skaistās strūklakas ...... nu vienkārši - fantastika- Nākošgad arī labprāt baudīšu pilsētas svētkus!

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 17:46

ciemins

Kas mani parsteidza, bija tas, ka bija iespeja aplukot jaunakas Latvija izdotas monetas, ka ari pasutit sev monetinu. Parejais ka jau vienmer, viss viens un tas pats. Ja pilsetas centrs nedaudz sakopts, nezinu ka ikdiena, tad arpus centra, ielas malas neplautas, smiltis, laikam jau no ziemas vel, bet pec 10 ballu sistemas 3 vareja ielikt. Un kas ar to saucamo jaunas pils krasu? Vietam tada divaina, nesen tak remonteja. nebija ta saveja vienreizeja. Suveniru trukums....

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 18:30

to abiem

Beidzat sevi slavināt (pašvaldības darbinieki) :))))

pirms 6 gadiem, 2014.08.10 20:18

okk

Paldies svētku rīkotājiem,bija daudzveidīgi pasākumi,katrai gaumei.Mēs ar mazajiem bērniem bijām uz atrakcijām pie Vējiņa.Liels paldies Ievai Bistrovai par jauko dziedāšanu un ņemšanos ar bērniem,neskatoties uz to,ka bērnu bija pamaz,viņa tiešām darbojās no sirds!

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 19:49

cvbc

Народ, нашла новую фишку по заработку - просто читать смс и получать за это деньги, я зарабатываю 20-30$ в день просто читая смс, времени не занимает вообще и возраст не имеет значения, деньги получала на карточку не однократно.Вот сами попробуйте, вот ссылка - http://mphone.2sms.ru

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 22:27

tre

a ne slipņitsa ?

pirms 6 gadiem, 2014.08.05 19:35

AIVARs

Forši svētki, kur vēl vairāk varētu dabūt dzert... viss vienkopus, tikai izvēlies.... un ballē ***s ar par velti. Super!

pirms 6 gadiem, 2014.08.05 23:22

Kultūra