Alūksnes pilsētas svētkos svinēs 670. gadskārtu Marienburgas cietoksnim 5

No 3. līdz 5. augustam Alūksnes pilsētas svētki „Trejdeviņi vārti vaļā vērti!" mīļi sagaidīs ikvienu pilsētas viesi un aicinās satikties alūksniešu dzimtas no tuvienes un tālienes.

 

Alūksnes pilsētas svētku rīkotāji aicina nemeklēt laimi aiz trejdeviņām zemēm, bet šajās trīs dienās laimes zemi izbaudīt Alūksnē! Pilsētas svētku norises sāksies 3. augustā, kad tiks svinēta 670. gadskārta Livonijas ordeņa Marienburgas cietoksnim Pilssalā. Atklāšanas pasākumā „Senās Marienburgas pilī svētki" piedalīsies un par pārsteigumiem rūpēsies viduslaiku dzīvesveida entuziasti no Livonijas vēsturisko aktivitāšu un dzīvesziņas centra Geidānmuižā Āraišos, dūdu un bungu mūzikas grupa „Auļi". Arī drosmīgākie skatītāji, aprīkoti ar viduslaikiem raksturīgu bruņojumu, varēs piedalīties viduslaiku Marienburgas pils turnīrā un sacensties par balvām. Skatītāju priekam būs arī iespaidīgs uguns šovs, bet smilšu gleznu meistari no Baltkrievijas skatītāju acu priekšā no smiltīm uzburs Alūksnes ainavas. Svētku atklāšanai sekos zaļumballe Pilssalas estrādē, kurā par mūziku gādās grupa „Black diamond" no Ukrainas un vietējie mūziķi, kā arī diskotēka Pilssalā ar Robertu Lejasmeijeru, bet pusnaktī Pilssala iemirdzēsies svētku uguņošanā.

Sestdien jau pulksten 9 Lielā Ezera ielā sāks darboties amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādus amatu meistaru izstrādājumus un mājražojumus. Pieteikties tirdziņam iespējams pa tālruni 64322834 vai e-pastu: [email protected].

No pulksten 10 līdz pat pēcpusdienai ielas koncertos „Aiz trejdeviņām zemēm" muzicēs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, grupa „THE 4", Amanda Bašmakova kopā ar draugiem Kristīnu Zaharovu un Andri Ērgli. Savus priekšnesumus rādīs senioru deju kolektīvs „Atbalss" no Daugavpils, kā arī Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kolektīvs „Jukums". Pēdējie demonstrēs daļu no jaunās programmas „Malēnieši smalki ļaudis". Dienas koncertus noslēgs Viktors Zemgals ar savu koncertprogrammu.

Kad sestdienas vakarā Lielā Ezera ielā uz kādu laiku iestāsies miers, visus svētku apmeklētājus aicinās mūzikls „Teic, kur zeme skaistākā..." Pilssalas estrādē. Lielā Ezera iela atkal atdzīvosies no pulksten 22, kad tur savu koncertprogrammu „Dzīve kā tango" rādīs Alūksnes pilsētas Tautas nama skolotāju koris „Atzele". Savukārt pēc tam pulksten 22.30 turpat Lielā Ezera ielā sāksies svētku balle ar grupām „Daylight" un „Džems".

Otra norisēm bagātākā vieta sestdien būs Pilssala, kur no pulksten 10 līdz 14 notiks dažādas sportiskas aktivitātes - varēs sacensties ielu basketbolā, pludmales volejbolā, izmēģināt spēkus loka šaušanā, savukārt pilsētas centrā tiks noskaidrots svētku spēka vīrs.

No pulksten 11 Pilssalā „Trejdeviņu smaidu salā" uz tikšanos gaidīs ģimenes, jo šajā dienā aizsāksies jauna tradīcija - bērnu ratiņu parāde „Sapņu pilsētas rati", kurā aicinātas piedalīties gan tās alūksniešu ģimenes, kurās šogad piepulcējies mazulis, gan arī tās, kuru atvases varbūt jau paaugušās, taču ratiņi vēl saglabāti. Šī konkursa dalībnieku uzdevums ir pārvērst mazuļa braucamos ratiņus līdz nepazīšanai, dot tiem piemērotu nosaukumu un moto. Tā kā šāds notikums Alūksnē būs pirmo reizi, piemiņas balvas par dalību būs katram!

Mazos svētku apmeklētājus šajā dienā priecēs arī mazo vokālistu konkursa „Cālis 2012" dalībnieku koncerts un Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrāde bērniem „Brīnumu lāde". Jaunākajai svētku dalībnieku paaudzei sestdien būs vēl viena jauka iespēja - vizināšanās ar īpašu svētku vilcieniņu, kas kursēs visu dienu.

Sestdien notiks arī jau par neatņemamu Alūksnes pilsētas svētku tradīciju kļuvušais netradicionālo nemotorizēto ūdens peldlīdzekļu konkurss - parāde „Alūksnes plosts 2012", kurā dalībnieki gan individuāli, gan komandās demonstrē savu izdomu netradicionālu peldlīdzekļu radīšanā. Šajās sacensībās par svētku rīkotāju piešķirtajām naudas balvām būs jāpacīnās un tās varēs saņemt oriģinālākais, mākslinieciskākais un vasarīgākais plosts, bet piemiņas veltes būs arī pārējiem dalībniekiem.

Visās trīs svētku dienās apmeklētājiem Alūksnes muzejā būs pieejamas gan esošās ekspozīcijas, gan jaunas izstādes, kas radītas tieši svētkiem. Apaļajā tornī varēs apskatīt jauno izstādi „Marienburgas cietoksnis cauri gadsimtiem", kura iepazīstinās ar cietokšņa svarīgākajiem mirkļiem, sākot no celtniecības līdz mūsdienām, un pērn veikto arheoloģisko izrakumu eksponātiem. Sestdien muzejā viesosies arheologs Uldis Kalējs, kurš stāstīs par jaunākajiem pētījumiem Marienburgas pils drupās.

Visās trīs svētku dienās Ledus pagrabā apmeklētāji varēs apskatīt interesantu un vienlaikus savdabīgu izstādi „Par skursteņslauķiem.lv", kurā varēs uzzināt visu, kas saistīts ar skursteņiem un mājokļa apsildīšanu, aplūkot fotoizstādi, kurā fiksēti mirkļi no skursteņslaucītāja ikdienas, un varbūt pat arī pieskarties laimi nesošajai skursteņslauķa tērpa pogai.

Svētdien alūksniešu dzimtas pulcēsies kapusvētkos Alūksnes Lielajos un Mazajos kapos, bet pēc kapusvētkiem Tempļakalnā varēs baudīt grupas „Eolika" brīvdabas koncertu.

Svētku programma un visa aktuālākā informācija par Alūksnes pilsētas svētkiem pieejama www.aluksne.lv

 

PIEKTDIENA, 3.augusts

 

Alūksnes muzeja teritorijā

Ledus pagrabā

Izstāde „Par skursteņslauķiem.lv" (apskatāma visās svētku dienās)

 

Apaļajā tornī

18:00 „Marienburgas cietoksnis cauri gadsimtiem"

Izstāde par svarīgākajiem notikumiem cietokšņa 670 gadu mūžā, prezentācija par izrakumiem 2011.gadā, ziedu izstāde par godu jubilāram

 

Pilssalā, P/a „Alja" teritorijā

20:00 Svētku atklāšanas uzvedums „Senās Marienburgas pilī svētki"

Piedalās: Geidānmuižas viduslaiku cīņu uzvedums, bungu un dūdu mūzikas grupa „Auļi" (Rīga), uguns šova grupa un smilšu gleznu meistari (Baltkrievija)

22:00 Disko nakts kopā ar Robertu Lejasmeijeru (Rīga)

 

Pilssalas estrādē

22:00 - 03:00 Balle Marienburgas pilī kopā ar grupu „Black Diamond" (Ukraina) un Uldi Mūrnieku&Arni Grāpu (Alūksne)

24:00 Svētku uguņošana

 

Ieeja Pilssalā uz atklāšanas pasākumu, diskonakti un balli: Ls 2, bērniem līdz 14 gadiem un pensionāriem Ls 1, pirmskolas vecuma bērniem ieeja brīva

 

SESTDIENA, 4.augusts

Lielā Ezera ielā

9:00 Amatnieku tirgus

 

Ielas koncerti „ Aiz trejdeviņām zemēm"

10:00 Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris

11:00 Grupa THE 4

11:30 Amanda Bašmakova ar draugiem - Kristīnu Zaharovu, Andri Ērgli u.c.

13:30 Daugavpils senioru deju kolektīvs „Atbalss", Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa „Jukums" ar uzvedumu „Malēnieši smalki ļaudis"

14:00 Viktors Zemgals ar koncertprogrammu „No roka klasikas līdz zelta šlāgerim"

22:00 Alūksnes pilsētas Tautas nama skolotāju koris „Atzele" ar koncertprogrammu „Dzīve kā tango"

22:30 Svētku balle kopā ar grupu „Daylight" (Sigulda) un grupa „Džems" (Cēsis)

 

Alūksnes muzejā

12:30 Arheologa Ulda Kalēja lekcija „Zemē apslēptā pils - jaunākie arheoloģiskie pētījumi Marienburgas pilī" (arheologu iespēja satikt no 11.00 līdz 16.00)

 

15:30 Alūksnes un Apes novada fonda Labdaru pēcpusdiena

 

Pilssalā

10:00 -14:00 Sporta aktivitātes (svētku spēka vīra noteikšana, apvidus loka šaušana, ielu basketbola un pludmales volejbola sacensības)

 

P/a „ALJA" teritorijā

Ģimeņu satikšanās „Trejdeviņu smaidu salā"

11:00 Bērnu ratiņu parāde, rotaļas, atrakcijas, izklaides

12:00 Mazo vokālistu konkursa „Cālis 2012" dalībnieku koncerts

12:30 Netradicionālo nemotorizēto ūdens peldlīdzekļu konkurss - parāde „Alūksnes plosts 2012"

14:00 Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrāde bērniem „Brīnumu lāde"

 

Estrādē

19:00 Vasaras mūzikls „Teic, kur zeme skaistākā"

Ieeja: Ls 4 - Ls 6. Biļešu iepriekšpārdošana „Biļešu Paradīzes" un Alūksnes pilsētas Tautas nama kasēs

 

SVĒTDIENA, 5.augusts

Tempļakalna pussalā

11:00 Kapusvētki

11:00 Ekumeniskais aizlūgums par mirušajiem Alūksnes Lielajos kapos

12:00 Kapusvētki Alūksnes Mazajos kapos

Tempļakalnā

13:00 Grupas „EOLIKA" koncerts

 

Komentāri 5

jā, ielu koncerti un balle sestdien notiks Lielā Ezera ielā.

pirms 9 gadiem, 2012.08.01 18:51

valis

kaut kāds sviests nevis svētki. Atkal vienlaicīgi salikti vairāki labi pasākumi. Ja vecāki grib klausīties Zemgala koncertu, bet bērni tajā pašā laikā salā leļļu izrādi, tad galīgi garām. un lai ģimenei nebūtu jāstrīdas labāk tos svētkus vispār neapmeklēt. Kur te var runāt par ģimenes kopā būšanu kaut ko apmeklējot.

pirms 9 gadiem, 2012.08.01 17:04

Ielu koncerti un svētku balle 4.augustā notiks Lielajā Ezera ielā?

pirms 9 gadiem, 2012.08.01 10:12

sarkanais

Paldies par skaistajiem karogiem. Tie ir jaizvieto visur un patavigi

pirms 9 gadiem, 2012.07.31 18:17

karg

Vai arī Pilssalā būs sarkanie karogi,
tas gan būtu skaisti

pirms 9 gadiem, 2012.07.31 15:13

Kultūra