Alūksnieši iekļūst Eirovīzijas pusfinālā 11

Grupa “The 4” („Četri”), kuras sastāvā ir alūksnieši Ieva Bistrova un Edgars Krūmiņš, kā arī Sandris Mikuda Vestmanis un DJ BuGaGa Project (Artūrs Plīts), ar dziesmu „Get it started” iekļuvuši Eirovīzijas Nacionālās atlases pusfinālā.  Pusfinālam izvirzītas 20 dziesmas no 70 pieteiktajām.

Pusfināla divdesmitnieku veido gan  dziesmas, kuras izpelnījušās gan interneta balsojuma augstākos rādītājus, gan tās, kuras saņēma Mākslinieciskās padomes vidējā kopvērtējuma augstāko atzīmi un īpašu Mākslinieciskās padomes pārstāvju atzinību.

„Vērtējot šīgada Eirovīzijai iesniegtās dziesmas, jāatzīst: to tehniskā kvalitāte ir nevainojama, aranžējumi - mūsdienīgi, dziedātāju sniegums - intonatīvi noturīgs. Tomēr oriģinālu, iepriekš nedzirdētu intonāciju dziesmu melodijās diemžēl saklausīt neizdevās. Tā vien šķiet, ka viss jau iepriekš kaut kur dzirdēts. Tāpēc autoriem, kas nākotnē domā par piedalīšanos Eirovīzijā, gribētu atgādināt, ka Eirovīzija ir jaunrades, dziesmu konkurss. Esiet drosmīgi, nebaidieties būt oriģināli, pārdroši vai ambiciozi: vienmēr tiks pamanīts atšķirīgais, nevis standartizētais,” preses konferencē uzsvēra Mākslinieciskās padomes pārstāvis Aivars Hermanis.

Jau ceturtdien, 10. novembrī, Mākslinieciskā padome visas dziesmas klausīsies dzīvajā izpildījumā, lemjot arī par solistu izvēli. Padomei būs tiesības vai nu apstiprināt, vai arī noraidīt tās izpildītāju. Kā zināms, lai izvairītos no iepriekšējo gadu pieredzes, kad primāri tika balsots par izpildītāju, nevis dziesmu, šogad nolemts mainīt „Eirodziesmas 2012” dziesmas un izpildītāja izvēles nosacījumus, jo Eirovīzija ir dziesmu, nevis izpildītājmākslinieku konkurss.

Arī turpmākais darbs pie pusfināla dziesmu priekšnesumiem risināsies autoru un Mākslinieciskās padomes ciešā kopsadarbībā, izvairoties no iepriekšējos gados novērotajām kļūdām – priekšnesuma neatbilstību konkrētajai dziesmai, solista profesionālās varēšanas kontrastēšana ar mūzikas materiālu, vājš numura kopiespaids vai apšaubāms stils. „Mūsu Mākslinieciskās padomes sastāvā ir savas jomas profesionāļi, tieši tāpēc gan māksliniekus, gan skatītājus aicinu tai uzticēties visu konkursa gaitu līdz pat Latvijas startam starptautiskajā posmā,” preses konferencē aicināja Aigars Dinsbergs.

Pusfinālā iekļuvušo dziesmu izpildītāji pēc to noklausīšanās dzīvajā izpildījumā un Mākslinieciskās padomes izvērtējuma tiks paziņoti 1. decembrī, pusfināli LTV1 ēterā risināsies 7. un 14. janvārī (pirmoreiz „Eirodziesmas” vēsturē tie notiks tiešraidē), savukārt Nacionālās atlases fināls - 18. februārī Ventspils teātra namā „Jūras vārti”.  

Publicējam pusfināla dziesmu sarakstu iesniegšanas secībā.
1. Wanna Be With You (mūzika - Kaspars Pudniks, teksts - Paul Swan)
2. Freakin’ Out (mūzika un teksts - Laura Bicāne)
3. You Are a Star (mūzika - Atis Auzāns, teksts - Kārlis Streips)
4. Rollin’ Up (mūzika - Jevgeņijs Ustinskovs, teksts - Alisa May)
5. Celebration (mūzika - Edijs Dukurs, teksts - Miks Dukurs)
6. Sweet For Me (mūzika - Miks Dukurs, teksts - Miks Dukurs, Georgijs Girbu)
7. Disco Superfly (mūzika - Ralfs Eilands, Edmunds Rasmanis, teksts - Ralfs Eilands)
8. Dancer (mūzika, teksts - Artūrs Mangulis)
9. My World (mūzika, teksts - Rūta Dūduma)
10. Beautiful Song (mūzika - Ivars Makstnieks, teksts – Rolandiņš)
11. No Limits To Dream (mūzika - Edgars Beļickis, Edgars Jass, Raitis Aukšmuksts, teksts – Maia)
12. For Father (mūzika - Elmārs Orols, teksts - Samanta Tīna)
13. Get It Started (mūzika - BuGaGa Project, teksts - Sandris Vestmanis)
14. I Want You Back (mūzika - Mārtiņš Grunte, teksts - Oskars Maizītis)
15. Mīlestības nevar būt par daudz (mūzika - Artūrs Palkevičs, teksts - Guntars Račs)
16. She’s a Queen (mūzika - Austris Rietums, teksts - Līga Markova)
17. Better World (mūzika - Valters Gleške, Māris Orehovs, teksts - Valters Gleške)
18. Stars Are My Family (mūzika - Aivars Rakovskis, teksts - Agnese Rakovska)
19. Music Thief (mūzika, teksts - Garijs Poļskis)
20. We Can Change The World (mūzika, teksts – Andris Ābelīte) 

Komentāri 11

@@@

Ļoti labi, būs arī mums par savējiem prieks.

pirms 9 gadiem, 2011.11.10 00:10

ilze

Turam īkšķus!!! un ja kas saķeras, vienalga!!! veiksmīgu lidojumuuuūūū!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 19:39

Kultūra