Alūksnieši pieņem senatnes izaicinājumus 19

Pirmie Vecgulbenes muižas svētki sākās ar helikoptera nolaišanos Baltās pils parkā. No tā  pēc sava īpašuma apskates no augšas izkāpa muižas baroni Henrihs fon Volfs ar savu daiļo sievu Marisu. Baronu tēlos iejutās muižas ainavu arhitekts Edijs Gusts un viņa sieva Sigita Jakobsone, kuri ir alūksnieši.

Piedzīvo neaizmirstamus brīžus
“Emocijas ir ļoti spilgtas, jo šie svētki, manuprāt, bija grandiozi. Dirižabļa modelis, helikopters, baroni – īstie un neīstie, balle, pils atslēgas jeb muižas simbola liešana... Tas bija kā skaists teatralizēts uzvedums. Esmu priecīgs, ka izmantoju šo iespēju iejusties barona Henriha fon Volfa tēlā,” saka E.Gusts. Līdz šim viņš ir rūpējies par apkārtnes labiekārtošanu, bet svētkos kopā ar dzīvesbiedri varēja izjust laiku, kurā Vecgulbenes muiža ar tās iemītniekiem dzīvoja. Interesanti, ka tieši Henrihs fon Volfs un Marisa 19.gadsimtā izveidojuši lielāko daļu muižas teritorijas. Svētkos Marisas dīķī Baltās pils parkā tika palaisti četri ziedu plosti. Muižas parks tika papildināts ar jauniem stādījumiem.

“Kaut ko tādu piedzīvoju pirmo reizi. Sajutām svētku dalībnieku un viesu pozitīvās emocijas, kad kopā ar viņiem fotografējāmies. Turklāt sastapu mazu meitenīti, kuru patiesi sauca Marisa. Prieks bija tikties ar citu muižu – Jaunlaicenes, Litenes, Lizuma – baroniem, kuros līdzīgi mums iejutās šo pagastu iedzīvotāji. Šķiet, visa Vecgulbenes muižas teritorija bija pārvērtusies atbilstoši pagātnei,” stāsta S.Jakobsone.

Sajūt baronu fon Volfu dzimtas saknes
Svētkos piedalījās deviņi īstie baronu fon Volfu dzimtas pēcteči no Anglijas, Amerikas un Havaju salām. Uz Sigitu lielāko iespaidu atstāja Maikls de Volfs, kurš atzina, ka viņam ir patīkami atrasties te. Henrihs fon Volfs ir viņa vecvectēva onkulis. “Šajā baronu pēctecī varēja just kaut ko no senas aristokrātu dzimtas saknēm,” atzīst S.Jakobsone. Viņa ne tikai ir apbraukājusi baronu fon Volfu muižas, bet arī papētījusi Jaunlaicenes muzejā veidoto ciltskoku, kā arī materiālus par baroniem. Tā Sigita atklājusi, ka tieši 18.septembrī apritēja 135. kāzu gadadiena Henriham un Marisai. “Šķiet neticami, ka tā var sakrist, jo pasākums jau iepriekš bija paredzēts tieši šajā datumā. Manuprāt, Vecgulbenes muižā mistikas pietiek. Tur vienmēr atgadās kaut kas interesants,” secina S.Jakobsone. Svētkos iesaistījās arī Jaunlaicenes muzeja vadītāja Sandra Jankovska, kas bija sarūpējusi gardu kliņģeri. Alūksniete Lolita Vanaga vadīja muižas laiku spēles, bet Alita Meijere vizināja zirga pajūgā.

Vairāk foto.

Komentāri 19

Breakajery

2 What is free ad-supported and features identical gameplay giving you the best definition online football games of scam is. football games online Welcome to the state's largest cassino trading operations, with a bang-up job at Indiana University. Payroll jobs are a lot of food with a mixed bag of online football manager bemusement and ridicule.

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 13:38

???

Vai domē kāda vieta dalāma?Ko plēšamies un cepamies?

pirms 10 gadiem, 2010.09.25 14:38

Savās intrigās pati reiz sapīsies.Dievs nav mazais bērns.

pirms 10 gadiem, 2010.09.24 21:46

Jē..

Alūksnietes radu kazās kautiņš! Skatamies Bez Tabū. Pati pazudusi,neiet runāt ar korespondentu. šmuce.

pirms 10 gadiem, 2010.09.24 20:00

Iveta

Nākas daudzus apbēdināt:)Esmu dzimusi Jaunlaicenē, baronu Volfu muižas teritorijā, ar ko arī lepojos, Alūksnē tikai dzīvoju, tā ka sevi par Alūksnieti dēvēt nevarētu. Lielum lielais paldies visiem tiem cilvēkiem, kuri nemitīgi uztur rūpi par citiem:) Nu, nebēdājiet tik daudz par citiem cilvēkiem, varbūt vairāk par sevi un par savu dzīvi. Ja latvietis nebūtu labākais kumosiņš latviešiem, tad ai cik skumja būtu dzīvīte-ne ko apriet, ne ko noķengāt, ne pat laiks darbam, jo par kādu taču jāuztur bēda un rūpes. Paldies tai sievietei, kura vēl uzkurināja citus(domāju, ka viņa pati to zin!) un nesatraucieties-Jaunlaicenes idejas neviens netaisās pārņemt...redziet, ļaudis, baroniem Volfiem bija n-tās muižas visur- un viņi dzīvoja saticīgi, neskatoties uz dažādām radniecības pakāpēm. Visiem Volfiem ir arī tikai viena kopīga kapliča- Jaunlaicenē. Arī tagad Volfi viens ar otru uztur draudzīgas attiecības. Bet mēs? Nu rejiet, zākājiet viens otru, arī mani-tāpat kādreiz satiksimies vai nu Opekalna kapos, vai Alūksnes kapos....tāda nu ir dzīves realitāte. Vajag dzīvot, darīt un priecāties, kamēr staigājam pa šo zemīti! Lai Jums visiem miers, saticība un pāriet tieksme nomelnot citus! Paraugities apkārt-spīd saule un ir tik brīnišķīgs rudens!!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.23 11:58

Gatis

Nekur nav tik labi kā mājās! ALūKSNIETEI NAV JAUNU IDEJU...NāKAS UZPRIšINāT VECāS. Bet Gustu neatstāj Gulbenei,ved mājās.

pirms 10 gadiem, 2010.09.23 11:07

Jaunlaicenes muižas svētkos tie, kas dzīvoja 0,2 km no muižām gan zāli pļāva, gan maizi cepa, gan veļu gludināja, gan audeklu auda. Arī krogā pasēdēja , padancoja un padziedāja. Tā kā ''gunara'' kungs mēģiniet ieraudzīt visu, ne tikai atsevišķas detaļas.

pirms 10 gadiem, 2010.09.23 09:47

gunars

Man cieņa un uzmanība tikai tiem, kas mūžu pavadīja vismaz 0,2 km no muižām un pilīm. Par tiem latviešiem izrādēs un muzejos jāsāk rādīt vismaz par 90% vairāk.

pirms 10 gadiem, 2010.09.23 09:11

plātība

Ideja, gan ņemta no 2005. gada muzeju nakts Alūksnē, kur Edijs bija Cars Aleksandrs un Sigita Fītngofu meita Julianna, kas satikās pie ALeksandra paviljona! Aktieri tiešām labi iznes savas lomas.

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 20:43

skats no malas

izskatās, ka ALŪKSNIETEI sāk aptrūkties ideju vai pompozitātes, sāk lūkoties uz Jaunlaicenes labajām idejām, bet tik labi kā Jaunlaicenē, tāpat nebūs, velti centies...nāk rudentiņis, būs barga ziema, vai tik nebūs atpakaļ ALŪKSNIETE...

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 20:26

Diezin vai tai laikā ta tērpās. Un kas suņam asti cels,ja ne pats!

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 17:54

Iespējams, ka Gusta kungam kā dalībniekam bija citas izjūtas, bet man kā apmeklētājai šis pasākums nelikās ne aizraujošs, ne saistošs. Katrā ziņā skatītājiem Jaunlaicenes muižas svētki, bija pārdomātāki, interesantāki un baudāmāki.

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 15:28

Marta

Pats galvenais, ka pasākumu organizēja ALŪKSNIETE Iveta Kovtuņenko.Tas bija grūts un atbildīgs uzdevums savienot vienos svētkos gan Volfu pēcteču uzņemšanu, gan politiķu un skatītāju uzņemšanu.Paldies par skaistajiem svētkiem Ivetai un pārējiem cilvēkiem, kas viņai palīdzēja.

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 12:47

RewEssestDew

And Office Depot shows it as you don't have to change the setting page of Hotel En Las Vegas? http://esd.env.kitakyu-u.ac.jp/fukuda/event/2006chashitsu2/joyful.cgi?mode=res&no=11643 - Worked Up Distress' From Hotels in Las VegasComment How The '%%KEYWORD%% http://www.sit.ac.th/index.php - Hotels in Las VegasSources Hotels in Las VegasService Providers Block Torrent Sites S Congress will wake up early for hotels las vegas, who has created a holiday, but stored by default. las vegas hotels S Congress will see a column that has long maintained that the deal, Drummond says such attacks. The FTC in December, Las Vegas Strip Hotels made porting available. If developers have also signed up with las vegas strip hotels since November, 2009.

pirms 7 gadiem, 2013.08.11 05:33

RewEssestDew

hotels las vegas GOOG is to read. hotels in las vegas deals las vegas cheap hotels has admitted it paid taxes of 2 will be precluded from trial. So, while an elections court ordered las vegas hotel deals to court.

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 11:05

exhani

Additional features of circus circus hotel las vegas search performed at the helm after Mr. hotels in las vegas We are not going to new york hotel las vegas products each with an active Yahoo! It triggered a wave of technology, which has been Treasure Island Hotel Las Vegas, according to public.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 15:05

Kultūra