Alūksnietis piedalās “Staro Rīga 2010” 1

Gaismas festivālā “Staro Rīga 2010” šogad piedalījās arī alūksnietis, jaunais arhitekts Matīss Šteinerts kopā ar savu krusttēvu, dizaineru Andri Silkānu. Viņi veidoja objektu “Iespēju koks” Alksnāja ielā 3 Vecrīgā.

Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Lutera akadēmijas pagalmā augošā kokā tika iekarināti apmēram 600 divpusēji apaļi spogulīši, kas atradās pat desmit metru no zemes. Tādējādi radošā grupa “MAŠS” ar vienkāršiem izteiksmes līdzekļiem risināja filozofisko jautājumu par laimes atrašanu un māku to saskatīt.

M.Šteinerts atzīst – tā kā viņam patīk atsaukties jauniem, interesantiem izaicinājumiem, nolemts piedalīties festivālā. “Izvērtējām savas iespējas, ko varam izdarīt, un īsā laikā tapa mūsu projekts. Apaļš spogulis jau pats par sevi ir simbolisks – spoguļu iekāršana kokā šķita efektīvākais veids, kas rada ilūziju, ka tie aug kokā. Atsevišķi objekta apmeklētāji arī atzina, ka tagad zināšot, kur spoguļi pasaulē rodas... Kad uz kokā iekārtajiem spoguļiem spīdina gaismu, atstarojoties tā veido mazas malduguntiņas, kas asociējas ar laimes meklējumiem. Arī šodien cilvēki meklē savas iespējas, brauc uz ārzemēm un meklē laimi, bet vajag censties to ieraudzīt lietās, kas mums ikdienā ir tepat blakus. Mūsu “Iespēju koks” ir kā atbilde tam, ko Annas Brigaderes lugas varonis Sprīdītis darīja purvā jeb mūsu izpratne par laimes meklējumiem,” par savu objektu stāsta M.Šteinerts.

Ikdienā viņš strādā par arhitektu Rīgā, bet “Staro Rīga” esot bijusi laba iespēja sevi parādīt plašākai sabiedrībai kā jauno arhitektu. “Man ļoti patika daudzi festivālā izgaismotie objekti, piemēram, tauriņi uz Latvijas Nacionālās operas fasādes un vizualizācija, it kā ēka uzsprāgtu un viss aizplūstu prom,” saka M.Šteinerts.

Komentāri 1

Ivars V

Prieks par tevi, staro arī turpmāk.
Gaismai ir spēks!

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 17:25

Kultūra