Apē auž simtgades sedziņu

Gaidot 4.maija svētkus, ikviens apenietis var ieaust savas labās domas un vēlējumu Latvijas simtgadei veltītā sedziņā. Kopīgi darināto sedziņu segs līdzās ozolam, ko stādīs Baltā galdauta svētkos 4.maijā.

“Audēju klubiņa dalībnieces ir sagatavojušas kopīgās segas pamatu, un ir jau noausti pirmie centimetri. Segā ikviens var ieausts savu rakstu, krāsu, vēlējumu un domas, simtgadi gaidot. Katram Latvija asociējas ar citu krāsu - kādam tā ir zaļa, citam balta vai sarkana. Cik dažādi esam mēs, tik raiba un interesanta būs mūsu visu kopīgā sedziņa. Aicinām ikvienu iesaistīties sedziņas aušanā – skolēnus, bērnudārzniekus, domes pārstāvjus, amatiermākslas kolektīvus, darba kolektīvus, ģimenes, radiniekus un dzimtas,” aicina Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre.

Aušana rokdarbu pulciņa dalībnieču uzraudzībā notiks katru dienu līdz pat 4.maijam. I.Sāre aicina iepriekš saskaņot vēlamo dienu un laiku, jo rokdarbniecēm, kuru vadībā var aust, ir arī savi ikdienas darbi un rūpes. “Līdztekus tam mums ir labo vārdu grāmata, kurā iepriekš rakstījām Pilsētas svētkos vēlējumus savai pilsētai. Tagad vairākas lappuses veltīsim pārdomām un vēlējumiem Latvijas simtgades gaidās,” stāsta I.Sāre.

Arī Ape piedalās 4.maijam veltītājā akcijā “Apskauj Latviju” un blakus bijušā dzelzceļa sliedēm laukumā pie Ganību un Skolas ielas krustojuma stādīs vienu no 100 latviskuma sardzes ozoliem. “Sedziņu klāsim līdzās stādītajam ozolam. Katra ģimene, dzimta, klases vai šis deputātu sasaukums apsēdīsies uz strīpainās segas līdzās mazajam ozolam un nofotografēsies. Skolas bērni, kuri, piemēram, tagad mācās 1.klasē, pēc deviņiem gadiem varēs atkal izklāt deķīti un apsēsties – viņi būs lielāki un arī ozoliņš būs lielāks. Tam ir simboliska nozīmē – augot un mainoties ozolam, mainīsimies arī mēs paši,” teic I.Sāre. Ikdienā Latvijas simtgades ozolus uzraudzīs un kops jaunsargi.

Kultūra