Apē būs vokālo ansambļu skate 9

Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļa un Apes novada pašvaldība 22.februārī, Apē, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā,  rīko Alūksnes un Apes novadu Senioru vokālo ansambļu skati - konkursu kopā ar abu novadu vokālo ansambļu sadziedāšanās svētkiem.

Alūksnes un Apes novadu Senioru vokālo ansambļu skatē aicināti piedalīties abu novadu jauktie senioru vokālie ansambļi un viendabīgie senioru vokālie ansambļi, kuri saņem Alūksnes vai Apes novada pašvaldības finansējumu, ansamblī 50% dalībnieki nav jaunāki par 60 gadiem un to skaits ansamblī nav mazāks par 3 un lielāks par 12 personām. Senioru ansambļi skatē dziedās trīs dziesmas – vienu latviešu tautasdziesmu a cappella vai latviešu tautasdziesmu J.Cimzes apdarē; vienu latviešu komponista oriģināldziesmu un vienu brīvas izvēles dziesmu. Skati vērtēs koru apriņķa virsdiriģenta un skates rīkotāju sastādīta žūrija. Labākie senioru ansambļi tiks izvirzīti uz II Latvijas senioru vokālo ansambļu konkursu, kurš šogad norisināsies Valkā.

Savukārt sadziedāšanās svētkos aicināti piedalīties Alūksnes un Apes novadu sieviešu vokālie ansambļi, vīru vokālie ansambļi un jaukie vokālie ansambļi, kuri saņem Alūksnes vai Apes novada pašvaldības finansējumu. Ansambļi izpildīs divas brīvas izvēles dziesmas, ieteicamais repertuārs ir – dziesma, kuras mūzikas vai vārdu autors ir saistīts ar Alūksnes vai Apes novadu (dzimis, dzīvojis, dzīvo), un 2.dziesma – garīga satura dziesma. Sadziedāšanos vēros skates organizatoru izveidota ekspertu grupa, kura piešķirs balvas par māksliniecisko sniegumu, tehnisko sniegumu, vokālo kultūru, stila izjūtu un kopiespaidu.

Organizatori uzsver, ka rīkojot skati-konkursu un sadziedāšanās svētkus, tiek nodrošināta vokālo ansambļu muzicēšanas tradīciju tālākattīstība, apzināts Alūksnes  un Apes novadu vokālo ansambļu kvantitatīvais un kvalitatīvais sastāvs, veicināta vokālo ansambļu mākslinieciskā un profesionālā meistardarbības izaugsme.

Ikviens interesents, ansambļu atbalstītājs, tiek aicināts uz sadziedāšanās pēcpusdienu Apē, 22.februārī, plkst.17.00, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas zālē.

Komentāri 9

soliste

Mani vērtēs žūrija, kurā būs arī Valdiņa. Sēdēs, dīvaini smaidīs un kratīs gaišo galviņu līdzi ikvienam. Viņas zināšnas mūzikā ir kā dotumi āzim sakņu dārzā.

pirms 7 gadiem, 2014.02.16 10:39

pīrāgs

un vēl uz galda par mūsu nodokļiem saliks rosolus......

pirms 7 gadiem, 2014.02.16 15:51

apgaismojiet

konkurss būs tikai senioriem, bet pārējos ansambļus nevērtēs - tikai sadziedāšanās svētki, ja pareizi sapratu

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 10:52

To tu

Tevi jau nu labāk redzēt ejam kā nākam. Šitās skates ir pilnīgi pufeļi. Viss jau sen zināms, jo visam priekšā stāv pilnīgi nezinoši cilvēki, kas sevi uzskata par visās jomās zinošiem.

pirms 7 gadiem, 2014.02.18 14:43

Līdzjūtība

Man Tevis žēl! Tavā komentārā ir tikai trīs teikumi, bet no katra teikuma vēdī negatīvisms. Varbūt pārbaudi žultspūšļa darbību? Pārlieku liels žults daudzums cilvēka organismā rada ļaunumu, skaudību un nenovīdību. Es ļoti ceru, ka ar Tevi viss būs labi :) !

pirms 7 gadiem, 2014.02.18 15:18

Līdzjūtība tev

Nevis man vajadzīga līdzjūtība, bet tev, ka Tu vēl joprojām tur sēdi un neko nemaini. Es sen vairs par šīm lietām neinteresējos!

pirms 7 gadiem, 2014.02.18 18:03

???

Ja jau neinteresējies, ko raksti komentārus?

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 10:40

Kultūra