Apē dejos eksotiskās dejas 1

Ikviens dejas un Austrumu ritmu mīļotājs sestdien, 17.martā, pulksten 15.00 aicināts uz Apes tautas namu, kur izskanēs koncerts “Eksotisko deju kokteilis”. Apē šāda veida koncerts būs pirmo reizi.

Koncerta organizatore Zane Vēciņa, kura šobrīd apgūst zinības Latvija Kultūras koledžā, savai dzimtajai pilsētai sarūpējusi krāšņu un neizmirstamu koncertu – kaislīgas čigānu dejas, liegas un jutekliskas vēderdejas, ugunīgas flamenko dejas eksotisko deju centra “Alegria” izpildījumā, bet indiešu deju rimtiem ļausies studijas “Bharata” dejotāji no Rīgas. Koncertā deja tiks parādīta visā tās krāšņumā. Lai arī koncerta nosaukums mierīgos apeniešus varētu biedēt, Z.Vēciņa mierina, ka uztraukumam un bailēm nav pamata. “Šī ir lieliska iespēja iepazīt dažādu kultūru dejas un sajust katra žanra burvību,” viņa saka. Lai arī Zane pati dejo indiešu dejas, šajā koncertā dejai viņa neļausies, jo uzņēmusies ne vien organizēt, bet arī vadīt koncertu.

Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre norāda, ka tautas nams ir atvērts jauniem cilvēkiem un viņu iniciatīvām. “Priecājos par ikvienu studentu, kas pirmās praktiskās iemaņas kultūras darbā gūst tieši Apes tautas namā. Mans uzdevums ir ļaut izpausties, apliecināt sevi un dot praktiskus norādījumus, jo ne vienmēr grāmatās lasītais atbilst dzīvei,” stāsta I.Sāre un mudina apeniešus un viesus izmantot iespēju un koncertā iepazīt dažādās kultūras. Z.Vēciņa atklāj, ka nākotni noteikti saistīs ar darbu kultūras jomā, iespējams, tieši ar dejām un to mācīšanu, tāpēc atzinīgi novērtē I.Sāres dotos padomus un iespēju sevi apliecināt. Līdztekus šim koncertam Zane arī izstrādā šīgada Rīgas svētku deju programmu.

Komentāri 1

re

Bija tiešām skaists un interesants koncerts!
Paldies Zanei arī par katras dejas izskaidrojumu!

pirms 9 gadiem, 2012.03.22 13:40

Kultūra