Ape Pilsētas svētkus svinēs trīs dienas 2

No 21. līdz 23.augustam ar daudzveidīgu programmu pilsētas svētkus “Manas pilsētas baltā diena” svinēs Ape.

Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre atzīst – baltā krāsa cilvēka dzīvē saistās ar daudziem nozīmīgiem notikumiem, tādēļ izvēlēta kā vadmotīvs šāgada Pilsētas svētkiem, akcentējot visu labo, kas ar to saistās. “Katru gadu Apes Pilsētas svētkos satiekas vienas nozares cilvēki, kuri šeit strādājuši – šogad akcentēsim mediķus. Cilvēkiem tā ir jauka atkalredzēšanās. Piemēram, pērn Pilsētas svētkos atminējāmies kolhozu laikus: pēc tam dzirdējām atziņas, ka dažiem cilvēkiem kopš kolhozu likvidēšanas tā bijusi pirmā reize, kad atkal apmeklēja pilsētas centru, tautas namu! Pilsētas svētkos daudzi iznāk no savām viensētām, jo svētki ir veltīti tieši viņiem!” saka I.Sāre.

Paldies mediķiem
Svinības sāksies piektdien, kad jau kopš pusdienlaika pilsētu sāks izdaiļot floristi, veidojot dekorus, kam izmantos gaišo krāsu. Dekorus atbilstoši nolikumam vērtēs žūrija un trīs labāko darbu autorus apbalvos ar naudas balvām, būs arī simpātiju balvas no vietējiem uzņēmējiem un mājražotājiem. Līdz ar šo aktivitāti šogad izpaliks iepriekšējo gadu tradīcija, kad apenieši no saviem atnestajiem ziediem veidoja ziedu paklāju. Pulksten 16.00 Apes Svētā Mateja evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar aizlūgumu, ko vadīs mācītājs Uldis Priede, atklās Pilsētas svētkus. Stundu vēlāk tautas namā būs izstādes “Baltā cerība” atklāšana un Apes mediķu godināšana. Šogad ārstam Leonam Džeriņam, kurš Apē strādājis par rajona veselības aizsardzības nodaļas vadītāju un zonālās slimnīcas galveno ārstu un ķirurgu, apritētu 100 gadi. Viņa piemiņai meita Ilze Kangro dalīsies atmiņās par tēva dzīves gaitām. Savukārt Apes pilsētas un pagasta vēstures liecību glabātāja Diana Liepiņa ir apzinājusi aptuveni 200 Apes ļaudis, kuri dažādos gadu desmitos savas darba gaitas ir vadījuši medicīnas jomā Apē.
Pulksten 19.30 tautas nama pagalmā ikviens aicināts uz literāru sarīkojumu “Baltā pusstunda.” Tās laikā būs floristu sumināšana, skanēs melodijas, dzejas rindas Apes iedzīvotāju izpildījumā. I.Sāre atklāj, ka piedalīties uzrunāti apenieši Ilze Ērmane, Loreta Korkunova, Arturs Zaķis, Inese Repule, kura deklamēs mammas Ilgas Rengas uzrakstītu dzejoli. Turpinājums tam būs lielisks sajūtu koncerts „Ziemeļu sāga” līdz ar krāšņiem tērpiem, kur piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Evija Martinsone, Aldis Liepiņš (klavieres), Ivars Bezprozvanovs (čells), Karina Bērziņa (stāstniece).

Kāzu kleitu un uzvalku izstāde
Sestdienas aktivitātes sāksies jau pulksten 8.00 rītā Ganību ielā ar amatnieku tirdziņu. No pulksten 10.00 pilsētas skvērā būs skatāma fotoizstāde “Mana baltākā diena”, kam savus darbus varēja iesniegt ikviens interesents. Skvērā pie domes būs skatāma arī kāzu kleitu un uzvalku izstāde “Baltā mīlestība”. Svētku atklāšana skvērā pie Apes tautas nama būs pulksten 11.00 ar Apes novada domes priekšsēdētājas Astrīdas Harju uzrunu. Uzreiz pēc tam novada domes vadība sveiks visus Apes novadā dzimušos mazuļus no Gaujienas, Trapenes, Virešiem, Apes, kuri gada laikā no iepriekšējiem Pilsētas svētkiem līdz šiem ir pievienojušies Apes novada iedzīvotāju skaitam. “Būs arī mazuļu prasmju demonstrēšana rāpošanā, lai parādītu, cik nozīmīga mazajiem ir šī viena no pirmajām dzīves prasmēm savu mērķu sasniegšanā,” saka I.Sāre. Tam sekos labdarības koncerts „Lai vairojas prieks!”. Koncertā, ko organizē sadarbībā ar Alūksnes un Apes novada fondu, skvērā pie Apes tautas nama vāks līdzekļus bērnu rotaļlaukuma labiekārtošanai. Šis būs atkal viens no labdarības koncertiem, no kā gūtajiem ziedojumiem pilsētā biedrības un iedzīvotāji kopā veiks labus darbus.

Būs precēto pāru gājiens
Pulksten 16.00 Apes Svētā Mateja evaņģēliski luteriskajā baznīcā būs svētbrīdis precētajiem pāriem, kam sekos Precēto pāru gājiens caur pilsētu pa Pasta ielu, lai skvērā pie novada domes ēkas tiktos ar Goda vedējiem – Guntu un Andri Gavariem no Virešu pagasta. “Prieks, ka pāri izrāda interesi par šo aktivitāti, zvanot un jautājot. Gājienā aicināti visi precētie pāri, kuri jūt piederību Apes pilsētai, lai pēc tam kopīgi suminātu pārus, kuri šogad svin apaļas savas laulības jubilejas,” rosina I.Sāre.

Savukārt pulksten 20.00 Apes pilsētas estrādē skaistu koncertu sniegs muzikālā apvienība „Raxtu raxti” ar plašu mūzikas programmu īsti latviskās un nacionālās noskaņās, kam sekos svētku nakts balle kopā ar grupu “Bitīt matos” turpat estrādē.
Apes novada Sociālā dienesta telpās 22.augustā no pulksten 9.00 līdz 12.00 skatāma Egona Brīdaka gleznu izstāde “Baltie gadalaiki”.
Mācīs atpazīt sēnes

Sestdien būs arī sporta aktivitātes “Baltie starti” Loka ielas teritorijā, kas sāksies pulksten 11.00 ar Alūksnes džudistu paraugdemonstrējumiem, bet pulksten 14.00 sāksies veloorientēšanās „Pa baltajiem celiņiem…” (starts pie Apes tautas nama), Apes pilsētas ielās ieraugot to, ko ikdienā neizdodas pamanīt. Interesantas aktivitātes būs arī teltīs pie veikala “top!” - ZAAO izzinoša spēle par sadzīves atkritumu šķirošanu un sēņu izstāde, tikšanās ar mikologiem, kuri stāstīs par sēnēm un to atpazīšanu. Savukārt svētdien Apes kapsētās notiks kapusvētki.

Svētku pasākumi, izņemot sestdienas vakara koncertu un balli estrādē, iedzīvotājiem būs par brīvu. Apes novada dome Apes Pilsētas svētku rīkošanai no budžeta atvēlējusi 8000 eiro.

Komentāri 2

info

Balle būs bez maksas.

pirms 4 gadiem, 2016.08.12 18:03

Kultūra