Apes pilsētas svētki – Rūpniecības ielas stāsti un bagātības

Šogad Apes pilsētas svētkos, no 25.augusta līdz 27.augustam, ikviens varēs izzināt un atklāt no jauna Rūpniecības ielu. Šī iela, tāpat kā citas Apes ielas, ir bagāta ar stāstiem, notikumiem, cilvēkiem, ģimenēm. Viņu paveikto un pieredzēto vairākās paaudzēs ietērps Apes 89. gadadienas svētku rotā, informē Apes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ērmane.

Piektdien, 25.augustā– romantika pilsētā

Piektdienas vakars, 25.augusts, kā ierasts pilsētā ienesīs romantisku gaisotni. Pulksten 18.00 Apes Svētā Mateja ev.lut. baznīcā aicinām pulcēties uz Svētbrīdi, veltītu Apes pilsētas svētkiem, vadīs mācītājs Vilnis Sliņķis.

Pulksten 19.00 skvērā pie Apes novada domes romantiskā, sievišķīgā un mājīgā vakara mūzikas pastaigā klausītājus ievedīs “Dziedošo ģimeņu” šovā tuvāk iepazītās mamma un meita – Ira un Rūta Dūdumas, pianists Jānis Ķirsis. Koncertā izskanēs gan Dūdumu sirds dziesmas, mammas un meitas oriģinālkompozīcijas, gan latviešu mūzikas pērles un džezs.

Pulksten 21:00 Rūpniecības ielā 10 klausītājus priecēs Santa Sāre-Gerža ar solo koncertu “Pieskarties pasaulei”, pianists Ģirts Ripa, perkusijas Mārcis Kalniņš. Norises vietās būs iespēja baudīt omulīgas vakara kafejnīcas piedāvājumus. Lai būtu patīkamāk, lūdzu, paņemiet līdzi „deķīti” vai sedziņu. Ieeja sarīkojumos par ziedojumu – vēsturiskajam  vietrādim Apē, kas būs mūsu visu dāvana Apei 90. un Latvijai 100. dzimšanas dienā.   

Pulksten 22.30 bagātināsim vakara īpašo noskaņu, vērojot Uguns šovu Rūpniecības ielā 11a.

No pulksten 23.00 Rūpniecības ielā 10 turpināsim teiksmaino vakaru pilsētā “Laiks PLATĒM” kopā ar DJ Tāli, Jāni un Rihardu, bet, jau dejiskākos ritmos ar laiku laikos labāko mūziku no skaņu platēm.

Sestdien, 26.augustā – Rūpniecības ielas stāsti un bagātības

No pulksten 8.00 Mājražotāju, amatnieku tirdziņš, Rūpniecības un Ganību ielā. Mājražotājus un amatniekus lūdzam pieteikties Apes tūrisma informācijas punktā, zvanot: 22037518.

No pulksten 10.00 Rūpniecības ielā 11a pirmo reizi vienkopus iepazīsim novada zemniekus, lauksaimniekus, uzņēmējus, lielus un mazus ražotājus, amatniekus Apes novada uzņēmēju tirgus placī. Svētku apmeklētājiem būs iespēja iegādāties Apes novada produkciju un degustēt pašmāju ražojumus. Apes novada andelei aicinām pieteikties Baibai  Vadonei, Apes novada uzņēmējdarbības speciālistei, tālrunis 29704455, e-pasts: [email protected]

No pulksten 10.00 Lauku sētas burvību varēs izbaudīt Rūpniecības ielā 19, kur īpaši ierīkotā laukumiņā bērni varēs apskatīt trušus, aitas, putnus, govis, kā arī doties izjādēs ar zirgiem.

Pulksten 11.00 Rūpniecības ielā 20, daiļamata meistares Valijas Rubenes pagalmā, pilsētas iedzīvotāji un ciemiņi tiek ielūgti uz rīta kafijas tasi. Priekšpusdienas cēlienu pavadīsim muzikālā atmosfērā ar sarunām un labiem vēlējumiem viens otram.

Pulksten 12.00 Rūpniecības ielā 11a Apes pilsētas svētkus atklās Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts un svētku sveicienu dāvās apenieši ar dziesmām un dejām.

Pulksten 13.00 Rūpniecības ielā 11a Apes novada domes vadība godinās pašus mazākos iedzīvotājus gan no Gaujienas, Trapenes, Virešiem, gan Apes, kuri gada laikā no iepriekšējiem pilsētas svētkiem līdz šiem svētkiem ir piepulcējušies Apes novadam. Pēc sirsnīgajiem sveicieniem mazie novadnieki varēs piedalīties jau trešajos mazuļu rāpošanas svētkos.

Pulksten 14.00 Rūpniecības ielā 11a BĒRNU STUNDA ar Mārtiņa Lielo burbuļu šovu un putu ballīti ar atrakcijām, uzdevumiem un burbuļu priekšnesumiem. Aicinām līdzi paņemt tukšus burbuļu pūšamo trauciņus, kuri pasākuma laikā tiks piepildīti ar jaunu šķidrumu.

Pulksten 13.00 Rūpniecības ielā 10 interesentus aicinām pulcēties uz lekciju “Zāles un nezāles manā un tavā dārzā”.

Pulksten 14.30 velo foto orientēšanās sacensībās “Braucu es pa mazām ielām” iepazīsim Api, tās interesantās un neparastās vietas.

Pulksten 16.00 Rūpniecības ielā 10 erudītus uzņems Rasma un Anita Harju. Erudīcijas spēlē “Prāta laboratorija” komandas 2-5 dalībnieku sastāvā iespēja pieteikt līdz 23.augustam pa e-pastu [email protected]. Pieteikumā jānorāda komandas nosaukums, pārstāvētā pilsēta vai pagasts, kā arī viena no dalībniekiem kontaktinformācija (tel. nr., e-pasta adrese). Tā kā spēle notiks ārā pie galdiņiem, komandām jārēķinās ne tikai ar ērtu apģērbu vakaram brīvā dabā, bet arī ar laikapstākļiem. Jaukākai atmosfērai aicinām līdzi ņemt groziņus.

Pulksten 20.00 Apes estrādē pilsētas iedzīvotājus un viesus priecēs leģendārā grupa “Menuets” ar visu laiku skaistākajām un populārākajām “Menueta” dziesmām.

Pulksten 22.30 Apes estrādē svētku balle kopā ar mūziķiem no Valmieras “Ballīšu orķestris”, ieeja bezmaksas.

Visas dienas garumā:

Iespēja apskatīt izstādi “Apes bagātība – dolomīts”, Rūpniecības ielā 16, bet Rūpniecības ielā 7 apbrīnosim mirdzošos Apes Zelta mopēdus.

No pulksten 9.00 Loka ielas teritorijā Volejbola turnīrs jauktajām komandām.

Pulksten 13.30 Skolas ielā 4 jau otro gadu Ape piedalīsies sacensībās svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Katra uzspiestā reize būs ļoti nozīmīga, tāpēc ikviens pilsētas atbalstītājs ir aicināts ar savu spēka izturību palīdzēt Apei cīnīties ar lielajām Latvijas pilsētām.

No pulksten 13.00 līdz 16.00 Rūpniecības ielā 11a iespēja vizināties Ūdens bumbās.

Svētdien, 27.augustā Kapusvētki Apes un Meža kapos. Šogad, pēc iedzīvotāju ieteikumiem, tiek mainīts tikšanās laiks. Aicinām uz Kapusvētku svētbrīdi Apes Meža kapos pulksten 12.00, bet Apes pilsētas kapos pulksten 14.00.

“Aicinām iedzīvotājus Apes pilsētas svētku dienās no 25.augusta līdz 27.augustam pie dzīvojamām mājām, ēkām izkārt Latvijas valsts karogu. Lai mums visiem kopā izdodas radīt un baudīt skaistus svētkus, ikvienam ļaujot ieskatīties Rūpniecības ielas vēsturiskajās liecībās, vēstījumos, cilvēkos un viņu darbos laiku laikos,” aicina I.Ērmane.

Kultūra