Apes pilsētas svētkos Prāta laboratorijā pirmie alūksnieši

Sestdien, 26.augustā, spīdot spožai saulei, Rasmas un Anitas Harju mājas pagalmā pulcējās 18 erudītu komandas, lai Apes pilsētas svētku spēlē ne tikai noskaidrotu stiprākos prāta spēlēs, bet arī vāktu līdzekļus dziesmu grāmatu iegādei Apes baznīcas draudzei.

“Prāta laboratorijā” šoreiz sīvā konkurencē un kapteiņu papildspēlē trešo vietu izcīnīja Apes komanda “Braši”, tādējādi ceturtajā vietā atstājot arī mājinieku komandu “Kavētāji”. Otro vietu ieņēma apeniešu “Domubiedri”, bet pirmajā vietā ierindojās Alūksnes komanda “Ceturtais piegājiens”.

Sanākušie erudīti labprāt atbalstīja Apes Svētā Mateja evaņģēliski luterisko draudzi, saziedojot dziesmu grāmatu iegādei 226 eiro. Sadarbībā ar Alūksnes un Apes novada fondu baznīcai plānots iegādāt 20 Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas jaunās Dziesmu grāmatas. Lielākā ziedotāja – Sandra Vīksna no komandas NPP, ziedojot 25 eiro, dāvanā no Apes baznīcas draudzes saņēma Bībeli. Klātesošajiem priekšnesumu ar ģitāru sniedza arī draudzes mācītājs Vilnis Sliņķis.

Īpašu pārsteigumu – Apes novadnieka Linarda Laicena grāmatu “Skaistā Itālija” katrai komandai bija sagādājušas namamātes – Rasma un Anita Harju, parūpējoties arī par skaistu noformējumu, siltu tēju un uzkodām. Par dāvanām labākajām komandām jāsaka paldies Kristapam Kaulakanam un “Wood studio”, Laumai Palkavniecei, Vinetai Meistarei, Aldai Kalekaurai, Apes draudzei un Alūksnes un Apes novada fondam. Organizatori izsaka pateicību palīgiem Intai Šabohai un Jānim Palkavniekam, kā arī ikvienam, kurš pielika savu roku gan spēles, gan skaisto Apes pilsētas svētku norisē!

Spēles rīkotāji dalībniekiem bija sagatavojuši ne tikai jautājumus par dažnedažādām tēmām, bet arī interesantu rēbusu saistībā ar Apes novadu, tematisko kārtu par vārnām un secinājuma kārtu saistībā ar graudiem, kā arī audio kārtu, kurā šoreiz bija jāpārzina to mākslinieku daiļrade, kuri viesojušies Apes pilsētas svētkos no 2012. – 2017.gadam. Muzikālās kārtas mīklu – saistību ar Api – uzminēja Madara Tjukša no komandas “Jakabsoni”.

Jaunā “Prāta laboratorijas” sezona atsāksies oktobrī, kad uz spēlēm ik mēnesi aicināsim Apes Tautas namā. Veidot savu komandu mudinām dažāda vecuma un profesiju cilvēkus, kuri vēlas labā un jautrā kompānijā pavadīt sestdienas vakaru ikmēneša spēlēs, kā arī mest izaicinājumu līgas pieredzējušākajām komandām, kuras ne reti uz goda pjedestāla gozējas spēli no spēles. Organizatori par nākamās spēles norises datumu informēs septembrī.

Papildu informācija: Arita Zvejniece 26110443, [email protected] vai www.facebook.com/pratalaboratorija

Kultūra