Apes Pilsētas svētku programma

Apes pilsētas svētki “Manas pilsētas baltā diena” no 21.augusta līdz 23.augustam
    
2015.gada Apes pilsētas svētki “Manas pilsētas baltā diena” atspīdēs gan kā bērna pirmās dienas, baltos autiņos tīti, nemanot jau laulības baltajā ceļā ietu, vasaras linos ietērptu darbīgu Apes iedzīvotāju, kurš savas dzīves balto audeklu apglezno ar savām krāsām, vairums tikai ar gaišo  krāsu gammu.

21.augustā, piektdien,

No pulksten 13.00 līdz 20.00 floristu konkurss “Pa baltu ceļu balta diena pretim nāk”

Floristu konkursā aicinām līdz 15.augustam pieteikties interesentus, lai veidotu dekorus pilsētā ar balto akcentu – pie baznīcas, skvērā, bērnu laukumā, tautas nama iekšpagalmā, pie domes, Dzirnavu un Loka ielas aplī, kā arī estrādē. Izveidotos dabas objektus vērtēs žūrija un trīs labākos apbalvos ar naudas balvām. (sīkāka informācija nolikumā www.apesnovads.lv )

Pulksten 16.00 ar aizlūgumu Apes Svētā Mateja ev.lut. baznīcā tiks atklāti Apes pilsētas svētki, vadīs mācītājs Uldis Priede.

Pulksten 17.00 izstādes “Baltā cerība” atklāšana, Apes mediķu godināšana, Apes tautas namā

Šogad ārstam Leonam Džeriņam, kurš Apē strādājis par rajona veselības aizsardzības nodaļas vadītāju un zonālās slimnīcas galveno ārstu un ķirurgu, apritētu 100 gadi, viņa piemiņai meita Ilze Kangro dalīsies atmiņās par Džeriņa kunga dzīves gaitām. Savukārt Diana Liepiņa, Apes pilsētas un Apes pagasta vēstures liecību glabātāja, ir apzinājusi ap 200 Apes ļaudis, kuri dažādos gadu desmitos, savas darba gaitas ir vadījuši medicīnas jomā – tieši Apē, gan ārsti, gan atbalsta personāls. Aicinām visus Apes medicīnas darbiniekus, atbraukt, atnākt, lai tiktos, satiktos, atkal redzētos.

Pulksten 19.30 literārs sarīkojums “Baltā pusstunda…” Apes tautas nama pagalmā

Baltajā pusstundā tiks apbalvoti floristu konkursa dalībnieki, kā arī klausīsimies baltās dzejas rindās un melodijās Apes iedzīvotāju izpildījumā, ieskandinot vakara pilsētu sveču gaismā, ar līdz paņemtu segu, savai ērtībai un siltumam.

Pulksten 20.00 Vakars pilsētā – koncerts „Ziemeļu sāga” Apes tautas nama pagalmā

Koncertā piedalīsies Evija Martinsone – soprāns LNO, Aldis Liepiņš - klavieres, Ivars Bezprozvanovs - čells, Karina Bērziņa – stāstniece. Vakara gaitā skanēs mūzika no zviedru, somu un norvēģu tautas dziesmām, Ū.Bulla, E.Grīga, Ž.Sibeliusa melodijām līdz grupas ABBA populārajām dziesmām, ieeja – bezmaksas.

22.augustā, sestdien,
No pulksten 10.00 fotoizstāde “Mana baltākā diena” pilsētas skvērā
Svētku ietvaros veidosim fotoizstādi, kurā katrs var dalīties ar savu balto stāstu, vai tas būtu miglā tīts rīts, siltas atmiņas vai mīļš cilvēks blakus. Aicinām iesūtīt 3-5 savas fotogrāfijas Ilvai Sārei uz e-pastu [email protected] (sīkāka informācija nolikumā www.apesnovads.lv )

No pulksten 10.00 Kāzu kleitu, uzvalku izstāde “Baltā mīlestība” skvērā pie Apes novada domes
Aicinām atsaukties ikvienu un izstādīt savu pūra lādē nolikto savas baltākās dienas apģērbu, iepriekš sazināties ar Ilvu Sāri: [email protected] vai zvanot 27823322.

No pulksten 10.00 Apes mediķiem veltītā izstāde “Baltā cerība” Apes tautas nama mazā zāle

No pulksten 10.00 visas dienas garumā Sporta aktivitātes “Baltie starti” Loka ielas teritorijā

Pulksten 11.00 Svētku atklāšana “Manas pilsētas baltā diena” skvērā pie Apes tautas nama, svētku dalībniekus sveiks Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju.

Pulksten 11.10 Apes novada mazo iedzīvotāju sveikšana skvērā pie Apes tautas nama

Turpinot iesākto tradīciju, jau otro gadu Apes novada domes vadība sveiks jaundzimušos gan no Gaujienas, Trapenes, Virešiem, gan Apes – kuri gada laikā no iepriekšējiem pilsētas svētkiem līdz šiem svētkiem ir pievienojušies Apes novadam.

Pulksten 12.00 Labdarības koncerts „Lai vairojas prieks!” bērnu rotaļu laukuma labiekārtošanai skvērā pie Apes tautas nama

Kopā ar Alūksnes un Apes novada fondu, veidosim labdarības koncertu bērnu rotaļu laukuma labiekārtošanai. Pirms 10 gadiem tika izveidotas vairākas biedrības Apes attīstībai –  Apes jauniešu klubs “Sliedes”, Apes attīstības atbalsta klubs, kā arī hokeja klubs “Ape”, kuri bija liels atbalsts, veidojot Apes bērnu laukumu. Tāpēc vēlamies arī šogad turpināt labā un gaišā vairošanu, tikpat neatlaidīgi kā Kaķīša dzirnaviņās, kopā ar Apes dziedošajiem un muzicējošiem Apes pilsētas bērniem un ģimenēm. Mums izdosies realizēt ieceri – uzstādīt jaunu bērnu karuseli līdzās jau esošajiem bērnu laukuma komponentiem.

Pulksten 14.00 Putu ballīte bērniem pie Apes tautas nama

Pulksten 14.00 Veloorientēšanās „Pa baltajiem celiņiem…” starts pie Apes tautas nama

Veloorientēšanos tiek plānotas pa Apes pilsētas ielām, iepazīstot Api, ieraugot to – ko ikdienā varbūt pat neiznāk pamanīt.

Pulksten 16.00 Svētbrīdis precētajiem pāriem Apes Svētā Mateja ev.lut. baznīcā
Svētku ietvaros ir paredzēts svētbrīdis precētajiem pāriem Apes Svētā Mateja ev. lut. baznīcā, vadīs mācītājs Edijs Kalekaurs. “Un Dievs Tas Kungs sacīja: “Nav labi cilvēkam būt vienam; Es tam darīšu palīgu, kas atbilstu viņam.” 1. Mozus grāmata 2:18

Pulksten 16.30 Precēto pāru gājiens, tikšanās ar Goda vedējiem

Pēc svētbrīža precētie pāri aicināti doties gājienā cauri pilsētai, pa Pasta ielu uz skvēru pie Apes novada domes, kur satiksies ar goda vedējiem. Gājienā ir aicināti piedalīties visi precētie pāri gan tie, kuri dzīvo Apē, gan tie, kuri jūtas piederīgi Apei. Priecāsimies, ja gājienā dosieties kāzu tērpos, vai gaišas krāsas tērpos, piemeklēsiet sev atbilstošu transportlīdzekli, varbūt to, ar ko braucāt savās kāzās. Diemžēl pašvaldības rīcībā nav informācijas par precētajiem pāriem Apē, tāpēc aicinām atsaukties precētus pārus, kuri šogad atzīmē savas laulības apaļās jubilejas. Aicinām arī radus, draugus, paziņas padomāt par apsveikumu sev zināmajiem pāriem.

Pulksten 20.00 Svētku koncerts kopā ar muzikālo apvienību „Raxtu raxti” Apes pilsētas estrādē

     Ar plašu mūzikas programmu īsti latviskās un nacionālās noskaņās apvienības “Raxtu Raxtu” pamatsastāvā muzicēs Kristīne Kārkle-Puriņa (balss, vijole, kokle), Marts Kristiāns Kalniņš (balss, harmonijs, taustiņinstrumenti, oboja), Edgars Kārklis (balss, dūdas, akordeons, stabule), Kārlis Auzāns (čells, mandolīna, ģitāra, buzuki), Armands Treilihs (bass), Artis Orubs (sitamie instrumenti). Ieejas biļetes no 1.augusta varēs iegādāties Apes novada domes kasē – EUR 5,- ,  savukārt koncerta dienā - pirms koncerta pie estrādes ieejas EUR 7,-

Pulksten 22.00 Pilsētas svētku nakts balle kopā ar grupu „Bitīt matos” Apes pilsētas estrādē, ieeja EUR 3.00.

Papildus aktivitātes dienas garumā:

No 8.00 Amatnieku tirdziņš Ganību ielā. Tirgotājus aicinām pieteikties Apes tūrisma informācijas centrā, zvanot: 22037518.
ZAAO spēle par atkritumu šķirošanu, sēņu izstāde un tikšanās ar mikologiem un seju apgleznošana bērniem pilsētas skvērā.

 
Svētdien, 23.augustā,
Pulksten 11.30 piemiņas brīdis ārstam Leonam Džeriņam pilsētas kapos

Pulksten 12:00 Kapusvētki Apes pilsētas kapos

Pulksten 14:00 Kapusvētki Apes meža kapos

Pulksten 16.00 BMX treniņsacensības Apes BMX trasē, Lauku ielā 1

Jau gadu laikā iedibinātā jauniešu tradīcija turpināsies – BMX sacensības, Apes BMX trasītē. Aicinām dalībniekus reģistrēties braucieniem līdz pulksten 15:30. Dalībniekiem jābūt nodrošinātiem ar aizsargelementiem.

Uzvelciet baltu kreklu, kamēr jūs esat jauni. Un rociet zemi. Rociet zemi, kā neviens pirms jums to nav racis. Pasaule ir siltuma izslāpusi. Bet mīlestību līdz vecumam saglabā retais. Jums ir siltas rokas, bet kādam ir nosalušas. Kurš kuram pieies pirmais? /Imants Ziedonis/

Uz tikšanos Apes pilsētas svētkos “Manas pilsētas baltā diena” no 21.augusta līdz 23.augustam!

Kultūra