Apes sievām – visskanīgākās balsis 13

Ikvienam mākslinieciskās pašdarbības kolektīvam ir būtiski ne tikai regulāri pulcēties mēģinājumos un uzstāties koncertos. Kolektīvi reizi gadā vēlas saņemt arī sava darba profesionālu vērtējumu. 18 Alūksnes un Apes novadu dziedošie kolektīvi to saņēma svētdien vokālo ansambļu skatē D.Ozoliņa Apes vidusskolā. Visaugstāko žūrijas novērtējumu, I pakāpes diplomu, ieguva astoņi kolektīvi.

Desmit sieviešu, četru senioru, divu jaukto, bērnu un  vīru ansambļu sniegumu vērtēja žūrijas komisija - Gulbenes, Balvu, Alūksnes un Apes novadu koru virsdiriģents Roberts Liepiņš, Alūksnes un Apes novadu skolu koru virsdiriģents Jānis Baltiņš un Gulbenes novada skolu virsdiriģents Uldis Kokars. 

Pēc skates žūrija teica vienīgi labus vārdus un atzina, ka visu kolektīvu sniegums ir labāks nekā pagājušajā gadā. Ansambļi ne vien labāk dzied, bet arī izskatās labāk un lielā daļā kolektīvu ir jauni tērpi. “Visi šogad ir labāki. Punktu amplitūda ir sarukusi, kas nozīmē, ka kolektīvu sniegums ir līdzīgāks. Visvairāk mani priecē, ka katram kolektīvam bija vismaz viena dziesma, ko dziedāja ar īpašām emocijām un lielu patiku. Tas ir pats svarīgākais – dziedāšanas prieks,” atzina J.Baltiņš. Savukārt R.Liepiņš secināja, ja kolektīvu sniegums turpinās uzlaboties, tad, iespējams, būs jāpalielina iegūto punktu “griesti”, lai arī labākajiem kolektīviem būtu vēl kur tiekties un augt. U.Kokars, kurš Alūksnes un Apes ansambļus vērtēja pirmo reizi, atzina, ka pēc skatē dzirdētā viņam ir skaidra vīzija, kādiem jābūt arī Gulbenes novada ansambļiem. “Sestdien mums bija Gulbenes ansambļu skate, un pēc šodien dzirdētā man gulbeniešiem būs par ko “pakratīt ar pirkstu”,” teica U.Kokars.

Visaugstāko vērtējumu, 44,2 punktus un I pakāpes diplomu, saņēma Apes sieviešu vokālais ansamblis un tā vadītāja Sandra Oto. Otrs labākais sniegums sieviešu vokālo ansambļu grupā, 42,9 punkti un I pakāpes diploms, – Jaunlaicenes sieviešu vokālajam ansamblim ar vadītāju Ingu Ārsti. I pakāpes diplomi sieviešu vokālo ansambļu konkurencē - arī Alsviķu ansamblim ar vadītāju Ritu Stauni – 40,6 punkti, Liepnas ansamblim ar vadītāju Lilitu Spirku – 40,2 punkti un Ziemera ansamblim ar vadītāju Ilzi Briediņu – 40,2 punkti.  Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu grupā I pakāpes diplomu saņēma Jaunannas vokālais ansamblis “Mūza” (vadītāja Inese Vilciņa). Senioru vokālo ansambļu grupā I pakāpes diplomi - Apes senioru ansamblim (vadītāja Sandra Oto) un Veclaicenes senioru ansamblim (vadītāja I.Briediņa).

II pakāpes diplomus saņēma Veclaicenes vīru vokālais ansamblis (vadītāja I. Briediņa), Annas jauktais ansamblis (vadītāja Antra Līdaciņa), Veclaicenes jauktais ansamblis (vadītāja I.Briediņa), Virešu senioru ansamblis (vadītāja Irēna Auziņa), Gaujienas senioru ansamblis (vadītāja Indra Sadovņikova). Sieviešu vokālo ansambļu grupā II pakāpes diplomi - Mārkalnes ansamblim (vadītāja R.Staune), Gaujienas ansamblim (vadītāja Dagnija Pakalne), Trapenes ansamblim (vadītāja Sandra Tomiņa), Virešu ansamblim (vadītāja I.Sadovņikova) un Veclaicenes ansamblim (vadītāja I.Briediņa). Jau otro gadu neviens ansamblis nesaņēma III pakāpes diplomu. Pededzes, Malienas un Ilzenes vokālie ansambļi, kas skatē nepiedalījās, sava darba vērtējumu saņems 17.martā. No jau dzirdētajiem ansambļiem Vidzemes reģiona skatei tika virzīti seši ansambļi – Apes, Jaunlaicenes, Alsviķu, Liepnas un Ziemera sieviešu vokālie ansambļi un Apes senioru ansamblis.

Vairāk foto šeit .

Komentāri 13

Liepna tiešām pabaisi šķībi dzied...Tur nu taisnība.Un vienāda pakāpe ar Api.Ja tā padomā - taisnība tam komentāram ir.

pirms 9 gadiem, 2012.03.04 06:37

Nu tad pats vai pati ņem savāc sievas, kas nav bļaures un šķībdziedātājas, un ej ar savu atbilstošo vai neatbilstošo izglītību un parādi klasi, un uztaisi šovu, kas nav garlaicīgs un paredzams! Uz priekšu! Un palasīsim pēc tam atsauksmes!

pirms 9 gadiem, 2012.03.03 11:46

Šajā pasākumā viss - no sākuma līdz beigām ir tizli.Nu kā var likt uz vienas strīpas Sandru ar kondženes izglītību un profesionālēm sastāvā un Liepnas Spirku - angļu valodas skolotāju bez izglītības un tās sievietes - bļaures - šķībdziedātājas( Ne skata, ne gaumes, prastas),bet abiem - lūk, pirmā pakāpe.Vai nav dīvaini kaut kas tajā vērtēšanā?
Tad nodaliet kaut kā pa līmeņiem vai kategorijām!

pirms 9 gadiem, 2012.03.02 22:33

to do

Ne tikai dažus gadus atpakaļ, bet gadus divdesmit atpakaļ.
Bet vienalga - apbrīnojami , ka cilvēkiem neapnīk viens un tas pats gadu desmitiem.
Vienīgi - vienmuļi, paredzami un bez attīstības. Kā viss mūsu novadā.Stagnācija augstākā pakāpē un ķeksītis.Nākošgad lasīsim to pašu... un tā, kamēr nosirmosim.Jauki!

pirms 9 gadiem, 2012.03.02 19:34

...

Kādam skauž...tātad mūsu darbs atmaksājas...

pirms 9 gadiem, 2012.03.02 19:20

do

Apes sievas vienmēr ir skanīgi dziedājušas. Arī pagājušā gadā un vēl dažus gadus atpakaļ.
Paldies Sandrai Oto, kas māk atraisīt viņu balsis!

Kādiem kaut kas atkal nepatīk. Būtu labāk dziedājuši...

pirms 9 gadiem, 2012.03.02 13:02

Vai gadījumā nav pārkopēts pagājušā gada raksts?Un vēl daži gadi atpakaļ?

pirms 9 gadiem, 2012.03.01 19:57

taa sieva pa vidu ar vis skaniigaako............ooojeeee

pirms 9 gadiem, 2012.02.29 22:56

Kultūra