Ar dzirkstošu humoru

Alūksnes tautas namā 7.februārī pulksten 19.00 būs skatāma Leldes Stumbres pārpratumu komēdija „Plīvurītis ar punktiņiem”, ko iestudējis Rīgas kamerizrāžu teātris „Austrumu robeža”. 

„Māju sajūta un ģimene ir galvenais temats, par ko latvieši raud un smejas jau gadsimtiem ilgi. Mainās tikai apstākļi,” saka L.Stumbre.
Izrādē „Plīvurītis ar punktiņiem” saimniece Mija, kuru spēlē pati lugas autore, spēlējas ar cilvēkiem, kā grib. Kādā jaukā pavasara dienā Mija nolemj, ka astoņas stundas būs pietiekami ilgs laiks, lai četrdesmit gadus vecais dēls Artūrs (Valters Krauze), kurš dzīvo pie viņas, sāktu dzīvot pats savu dzīvi, turklāt ar sievu pie sāniem. Kā to izdarīt? Pavisam vienkārši! Mija izdomā atvest mājās sev līgavaini, bet dēlam brūti, lai viņš saprastu, ka viņiem četratā divistabu dzīvoklī vietas nebūs. Mija noskata  šarmanto regeja un bezproblēmu dzīves baudītāju, sētnieku un ugunsdzēsēju Baloža kungu (Aivars Siliņš), kurš, protams, pat nenojauš, ka vakarā viņam iecerēts stāties vīra kārtā. Kārtējā eksprestermiņa plāna īstenošanā Mija iesaista dēla bērnības draugu Robertu (Kārlis Anitens), kurā vienīgajā saskata savu ideju turpinātāju. Pa ceļam uz precībām dēla potenciālai sievai tiek noskatīta Mijas kolēģes meita – apburoši naivā Līga (Jana Duļevska). Vienīgi Mija par zemu novērtējusi savu kaimiņieni Zani (Anna Šteina), kura neglābjami ir iemīlējusies Artūrā. Vai pārpratums atrisinās vai sarežģī visu vēl vairāk un kā tas viss beidzas, jāredz pašiem.

Smieklus rada gan lugas teksts, gan aktieru izspēlētās smieklīgās situācijas bez vārdiem. Tā ir patīkama pasmiešanās pašiem par sevi. Ne velti saka, ka smiekli ir labākās zāles. Pasmiešanās par sevi var būt arī iemesls pārdomāt izrādē redzēto un  sākt risināt savas problēmas. Teātra uzdevums jau arī ir parādīt, ka visu var mainīt un viss var mainīties.
Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā “www.bilesuparadize.lv”.

Kultūra