Atbalsta absolventus

Alūksnes novada pašvaldība atbalstījusi divu bijušo Alūksnes mūzikas skolas audzēkņu dalību Rīgas rajona jauniešu orķestra nometnē un dalību starptautiskā simfonisko orķestru festivālā Vācijā, piešķirot katram no viņiem finansējumu 50 latu apmērā.

Šāds lēmums pieņemts pagājušajā nedēļā izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē, atsaucoties uz abu jauniešu – Edgara Kalniņa un Jāņa Grudinska – iesniegumu.

Tajā teikts, ka Rīgas rajona jauniešu orķestrī spēlē mūzikas skolu audzēkņi un absolventi no Rīgas apkārtnes un tālākiem Latvijas reģioniem, kas mācās Rīgā. E.Kalniņš šobrīd ir pabeidzis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 1.kursu mežraga specialitātē, bet J.Grudinskis – 3.kursu  Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas trompetes specialitātē.

Kopā ar Rīgas rajona jauniešu orķestri viņi ieguvuši 1.vietu X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simfonisko orķestru finālā. Nākamajā nedēļā kolektīvs dosies uz starptautisko simfonisko orķestru festivālu “NBJot Baltikum” Vācijā. Lai godam sagatavotos festivālam, šodien sākas nedēļu ilga orķestra nometne.

Dalība nometnē un brauciens uz Vāciju katram orķestra dalībniekam izmaksā 120 latus. Ar lūgumu pilnībā vai daļēji atbalstīt dalību nometnē un ceļa izdevumu segšanu abi jaunieši vērsušies Alūksnes novada pašvaldībā, kas piešķīrusi viņiem finansiālo atbalstu 50 latu apmērā no novada kultūras pasākumiem paredzētajiem līdzekļiem.

Kultūra