Atcerēsies medību īpatnības padomju gados 1

Augsta pirmās nedēļas brīvdienās - no 3. līdz 5.augustam - tradicionāli tiek rīkots mednieku festivāls "Minhauzens". Šoreiz tas notiks Burtnieku novada Rencēnos. Norises vieta ir diezgan tuvu, tāpēc uz to pošas arī Alūksnes un Apes novada mednieki.

Šis festivāls būs organizēts, izmantojot padomju varas laika elementus, ko gados vecākie mednieki vēl labi atceras. Pasākuma rīkotājs Andris Ķibermanis stāsta, ka dalībnieki ir aicināti demonstrēt atbilstošu apģērbu svētku atklāšanas gājienā, sagatavot mājasdarbu, ar kuru katra komanda piedalās aģitbrigāžu konkursā, dziedāt padomju estrādes zvaigžņu popielā un piedalīties mednieku sievu un draudzeņu modes skatē.

Padomju laika stilā būs ieturētas tradicionālās mednieku sacensības, deju mūzika, kā arī ēdieni un dzērieni. Uzvarētāji varēs izcīnīt atbilstošas Minhauzena balvas - kvalitātes zīmes, vimpeļus un speciālas balvas par atraktivitāti vai īpašiem sasniegumiem.


Būs speciālās apgādes bufetes, kurās varēs iegādāties nu jau aizmirstos padomju laiku deficītus. Festivālā demonstrēs brīvdabas kino, kas savulaik daudzus saistīja ar iespēju skatīties platekrāna filmas, būs krāmu tirgus un padomju spēkratu parāde. Ar mednieku bērniem rotaļāsies pionieri, bet par kārtību gādās sabiedriskie kārtības sargi, bez kuriem savulaik bija grūti iedomāties kādu pasākumu.

Komentāri 1

..

Ne vārda par to, vai ir gaidīti vērotgribētāji.
Zinošie papildiniet informāciju!

pirms 9 gadiem, 2012.08.02 07:05

Kultūra