Ates muzejā varēs iepazīt dievturību 5

Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā no 8. līdz 11.augustam būs iespēja apzināt latviskās identitātes saknes, jo tur norisināsies Latviskās dzīvesziņas centra "Zaltis" vasaras nometne „Dzīvesziņas skola".

Nometnes organizatore Gunta Saule informē, ka šāda nometne norisinās jau piekto gadu, taču pirmo reizi par tās norises vietu izvēlēts Alūksnes novads.

"Tas, ka izvēlējāmies Alūksni, patiesībā ir nejaušība. Ates muzeja vadītāja Ina Rubene mums reiz piedāvāja nometni veidot šeit un tā sarunu rezultātā mēs izvēlējāmies tieši Ates muzeju. Šī nometne ir atvērta ikvienam cilvēkam, kurš vēlas uzzināt ko vairāk par dievturību, etnogrāfiju, kā arī smelties un dalīties savā dzīves pieredzē. Tā drīzāk ir sadraudzības veidošana, un necentīsimies nevienu nospiest ar kādām smagām lekcijām," viņa teic.


Nometnē būs iespēja klausīties dažādu lektoru uzrunās, piedalīties sarunās, radošās nodarbībās un sadziedāties. Būs arī iespēja piedalīties Māras rituāla norisē. Astronome Irēna Pundure pavadīs cilvēkus zvaigžņu juma noslēpumos, bet zīmju un rakstu pētnieks Valdis Celms uzstāsies ar lekciju - Dievturība 21.gadsimtā. Nometnē uzstāsies arī Vītolu ģimene un folkloras kopa "Pērlis".


G.Saule aicina interesentus pieteikties nometnei pa tālruni 28846708.

Tiem, kuri nevēlas pieteikties nometnei, būs iespēja vērot nometnes gaitu, vienkārši apmeklējot muzeju.

"Cilvēks varēs nopirkt dienas biļeti un piedalīties arī lekcijās un nodarbībās. Atbraukušie pasniedzēji ir tiešām ļoti interesanti, un tā būs iespēja katram muzeja apmeklētājam vērot nometnes gaitu, tajā arī nepavadot visas dienas. Cilvēki varēs pieteikties arī pusdienām, iepriekš vienojoties. Lai iegūtu vairāk informācijas, var zvanīt uz tālruņa numuru 26563597," informē I.Rubene.

Komentāri 5

to # 03.08.2013. 23:09:46

:D :D :D ... nu gan uzrakstīji "dzīvesdziņa"... nu gan pārsmējos!!! Atesmuzejā tā toč izskatās ir dzīves-dziņa :D :D :D

pirms 7 gadiem, 2013.08.03 23:28

#

Tā nav reliģija, tā ir dzīvesuztvere jeb dzīvesdziņa.

pirms 7 gadiem, 2013.08.03 23:09

Kas tie muzeji sagājuši pilnīgā sviestā? Direktorīšu galvās putni čivina....reliģijai ir baznīcas nevis muzeji domāti.

pirms 7 gadiem, 2013.08.03 23:03

nu ko darīt ja Ates muzejā darbiniekiem izdevīgāk veidot tādus pasākumus, kas pašiem patīk un pašiem nes vairāk labuma gan personīgā, gan materiālā, viņiem NEINTERESĒ, KO VĒLAS IEDZĪVOTĀJI, tici man, kamēr tur VALDĪS rubene, tā tas būs!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 16:11

Jumis

Tas labi, ka novada muzeji aktīvi darbojās dažadu ticību sludināšanā ! Es gan būtu priecīgāks, ka muzeji pildītu savu misiju un apmeklētājiem piedāvātu jaunas novada vēstures izstādes. Tas ļoti saviļņo un iepriecina, kā arī rada vēlēsanos apmeklēt muzejus.

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 11:55

Kultūra