Atjaunos deju kolektīvu “Jānis” 11

Astoņdesmito un deviņdesmito gadu vidū Alūksnē darbojās jauniešu deju kolektīvs “Jānis”, ko ilgus gadus vadīja tagadējais deju kopas “Jukums” vadītājs Agris Veismanis. Deju kolektīva vēriens un profesionalitāte ļāva tā vārdam izskanēt ārpus rajona robežām. Ne velti daļai citviet dzīvojošo dejotāju Alūksne joprojām saistās ar “Jāni”. Pēc gandrīz 20 gadu pārtraukuma tā bijušie dejotāji Armands Augstkalns un Daiga Ludviga nolēmuši kolektīvu atjaunot.

Abi var lepoties ar iespaidīgu pieredzi tautisko deju dejošanā. A.Augstkalns sācis dejot skolas laikā. Visilgāk viņš nodejojis tieši “Jāņa” sastāvā. Bijis starp pirmajiem “Jukuma” dejotājiem. Pirms pāris gadiem D.Ludviga uz Alūksni pārcēlusies no Limbažiem, kur gandrīz visu mūžu nodejojusi Tautas deju ansamblī “Katvari”. Īsu brīdi viņa dejojusi arī “Jānī” un Alsviķu kultūras nama deju kolektīvā “Jandāls”. Kad “Katvari” sāka iestudēt dejas izrādi “No zobena saule lēca” ar Agra Daņiļēviča horeogrāfiju un grupas “Auļi” mūziku, tā vadītāja Taisa Aruma uzaicināja abus piedalīties uzvedumā. “Tieši pirms 14 gadiem es Limbažos pēdējo reizi dejoju “Jukuma” sastāvā. Pēc 14 gadiem sāku braukāt uz Limbažiem, lai dejotu “Katvaros”,” par likteņa ironiju nosmejas A.Augstkalns.

Tieši tur, piedaloties uzveduma mēģinājumos, abi sapratuši, ka jāatjauno kolektīvs. “Neviens nebūt nav aizmirsis, ka kādreiz Alūksnē bijis tāds “Jānis”,” atklāj A.Augstkalns. Secināts arī, ka alūksniešiem pietrūkst pašiem sava jauniešu kolektīva. “Runā, ka Alūksnē nav jauniešu. Līdzīga situācija ir arī pārējās pilsētās. Tikai nezin kāpēc visur citur centrālajos tautas namos ir jauniešu deju kolektīvi, izņemot Alūksni,” viņš piebilst. Apmeklējot Alūksnes novada deju skates, D.Ludviga ievērojusi, ka katru gadu dejotāji mainās. “Ne visi, kas pabeidz skolu, aiziet mācīties uz Rīgu. Viņus gadu vēlāk var redzēt skatītāju rindās. Tiem bērniem acis burtiski mirdz un kājas zem sola lēkā, bet nav jau viņiem kur iet – mums ir tikai skolēnu un vidējās paaudzes deju kolektīvi,” viņa saka.

“Brends mums jau ir,” joko D.Ludviga, domājot par kolektīva kādreizējo prestižu. Lai gan tas skaitīsies jauniešu, viņi uz pirmo tikšanos aicina jebkuru, kas vēlas dejot. “Ja ir vēlme dejot, tad gadiem nav nozīmes – visu var izdarīt,” uzsver A.Augstkalns. Pirmā tikšanās paredzēta 29.decembra vakarā Alūksnes pilsētas tautas namā. Laiks tiks precizēts. “Kad redzēsim, cik liela būs atsaucība un cik pāru varēsim izveidot, tad arī domāsim par tālākajiem mērķiem – cik daudz un ko varam izdarīt, jo ideju mums netrūkst,” abi norāda.

Komentāri 11

meitene

labprat piedalitos, tautas dejas iet pie sirds, bet saubos ka waretu artast partneri jo man 16 :)
bet labrat aiziesu uz pirmo tiksanos lai paskatitos, ka buus! :)

pirms 9 gadiem, 2011.12.18 22:00

Armands

Pirmkārt.
Pirmā sanākšana ir tikai vēlēšanās apzināt gribētāju pulku.

Otrkārt.
senajiem grieķiem jaunieši skaitījās līdz 45 gadiem :)

Treškārt.
par pārvilināšanu nevar būt ne runa.

p.s. Lasiet sludinājumus pilsētā, tur ir kontakttālrunis.

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 22:33

tuvu pie 40, bet joprojām jauns

Kā var sazināties ar Daigu vai Armandu? Labprāt pievienotos. :)

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 20:31

30 ar asti

Ok, dancot gribētāj, tad jau tiksimies pirmajā mēģinājumā! :)

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 17:23

Ja atjauno kādu kolektīvu, tad, laikam, jau korekti ir runāt ar tā iepriekšējo vadītāju:)

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 17:10

Hei dancot gribētāj ar astīti uzzvani man-26446806 ir varianti

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 16:49

Kas ir Agris? Lai piedod, bet jukumieši noveco un maiņa noteikti vajadzīga!

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 16:41

Līga

Es arī gribētu dejot "Jānī", bet man arī 30 ar asti un... nav partnera. Vai der? :)

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 16:33

Gribētu dancot,bet laikam vairs neesmu jaunietis(man 30 ar astīti)...un uz pirmo tikšanos arī,diemžēl,netieku!:(

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 15:46

Kultūra