Atkal būs svētki grāmatu lasītājiem

Alūksnē 12.aprīlī jau divpadsmito reizi notiks Alūksnes un Apes novadu grāmatu svētki. Svētku atklāšana paredzēta pulksten 11.00 tautas nama lielajā zālē, bet foajē līdz pulksten 16.00 varēs apmeklēt grāmatu komercizstādi. Būs iespēja iegādāties, piemēram, izdevniecību „Lauku Avīze”, „Zvaigzne ABC”, „Jumava”, „Nordik”, „Tapals”, „Avots”, „Divpadsmit” grāmatas. Turklāt pircēji piedalīsies arī izlozē „Veiksmīgais pircējs”, kurā varēs laimēt kādu no jaunākajām grāmatām. Izloze paredzēta pulksten 15.00 lielajā zālē.

Pulksten 11.30 lielajā zālē notiks publiskā diskusija “Pierobežas attīstība un pārrobežu sadarbība”. Pulksten 14.00 interesenti varēs apmeklēt pasākumu „Dubultportrets” un piedalīties sarunā ar rakstniekiem Māru Svīri un Vladimiru Kaijaku. Šajā pašā laikā Alūksnes muzejā tiks atklāta mākslinieka, dizainera, arhitekta, gleznotāja Vitālija Jermolajeva gleznu izstāde “... un dvēsele mana”. Pulksten 15.30 tautas nama lielajā zālē varēs noklausīties Nikolaja Puzikova muzikālo sveicienu pavasara noskaņās. 

Arī E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā pulksten 10.40 pasākumā „Sarunas tuvplānā” varēs tikties ar rakstniekiem M.Svīri un V.Kaijaku, kas runās par dzīvi, kino un literatūru. Alsviķu arodskolā pulksten 11.00 pasākumā „Nokrist un piecelties” žurnālists Ingmārs Jurisons stāstīs par olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā Māri Štrombergu. Savukārt pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte” Alūksnē pulksten 11.00 lelles stāstīs, kas dzīvo grāmatā. Pulksten 11.30 tautas nama kamerzālē kopā ar rakstnieci Vitu Štelmaheri varēs sekot līdzi sivēna Piglas piedzīvojumiem. Tajā pašā laikā mazajā zālē kopā ar rakstnieci Lauru Dreiži tiks atklāta fantāzijas pasaule, bet pulksten 12.30 lasīšanas piedzīvojumi turpināsies kopā ar rakstnieku Māri Runguli. Arī Alūksnes tautas nama mazajā zālē pulksten 14.00 žurnālists I.Jurisons stāstīs par olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā M.Štrombergu pa­sākumā „Par cilvēkiem, kas dara Latviju lielāku”.

Kultūra