Atklāj “5.rudeni”

Šogad izstāde svin savu piecgadi. Par godu šim notikumam tās ilggadējais nosaukums “Alūksnes rudens” nomainīts uz “5.rudeni”. Šoreiz tajā vērojams sevišķi bagātīgs darbu klāsts. Tas kļuvis iespējams, jo izstādes vajadzībām atvēlētas vairākas telpas. Ja iepriekšējos gados darbi izvietoti vienā telpā, tad šogad tie skatāmi gar gaiteņa sienām, kas ved uz izstāžu telpām, un vēl divās atsevišķās telpās.

Atspoguļo katra īpašo manieri
Šo atšķirību, aicinot māksliniekus iesniegt savus darbus, uzsvēra izstādes ilggadējā kuratore – māksliniece Zigrīda Ilenāne. Viņa pauda prieku, ka beidzot mākslinieki varēs eksponēt pēc iespējas dažādākās tehnikās veidotus darbus, neierobežojot viņu izpausmes iespējas vai eksperimentus ar materiāliem un idejām.

Kaut gan izstādes tapšanas gaitā vienu telpu nolemts atvēlēt tikai Alūksnes mākslas skolas pedagogu un audzēkņu darbiem, tādējādi akcentējot izglītības iestādes 20 gadu jubileju, Z.Ilenānes aicinājums ļauties iedvesmai un piedāvāt izstādei iepriekš neredzētus darbus radis dzirdīgas ausis. Neskaitot dažādās tehnikas, kādās darbi tapuši, atsevišķi mākslinieki mainījuši savu stilu. Piemēram, karikatūriste Gaļina Gruziņa izmēģinājusi roku grafikā. Savukārt Sigita Jakobsone akvareļu tehnikā veidotās klusās dabas un ainavas nomainījusi ar pasteļa tehnikā veidotiem darbiem.

Mākslinieks Ivars Vecāns, kurš piedalījās darbu vērtēšanā, atzina, ka to bijis tik daudz, ka visus izstādei atvēlētajās telpās nemaz nevarēja salikt. Grūtības izvēlēties radījusi darbu kvalitāte, tāpēc izstādē iekļauts tik daudz darbu, kas palīdzētu atspoguļot katra mākslinieka individuālo manieri, piedomājot pie tā, lai telpa nebūtu pārblīvēta un katrs no tiem spētu izcelties apmeklētāju acīm.

Palīdz ar mākslas darbiem

Izstādē “5.rudens” redzēto atzinīgi novērtēja arī tās atklāšanas viesi. Starp viņiem bija gan pašvaldības pārstāvji, gan mākslinieku kolēģi, draugi, tuvinieki un vienkārši mākslas cienītāji. Īpašs sveiciens izskanēja no Alūksnes un Apes novada fonda puses. Tā pārstāvji pateicās māksliniekiem, kas ziedoja savus darbus labdarbības akcijas “Labestības laiks” izsolē. Tā viņi devuši savu artavu ziedojumu vākšanā, palīdzot kādam bērnam ar īpašām vajadzībām.

Vairāk foto šeit .

Kultūra