Atklāj PET pudelei veltītu izstādi 5

PET pudele mūsdienās ir pašsaprotama lieta. Vien retajam no tās izmantotājiem ienāks prātā, ka arī tai var būt ne vien interesanta vēsture un aizraujoša tagadne, bet arī liela nākotne.

Savdabīgu skatījumu uz plastmasas pudeļu dzīvi piedāvā izstāde „Veronika Rihterova – pagodinājums PET pudelei. Radošā reciklācija Čehijas republikā.”. Aizvadītajā piektdienā tā tika atklāta Alūksnes pilsētas bibliotēkas telpās.

Tajā skatāmi 18 čehu grafiķa M.Cihlārža darbi, kuros skulptores V.Rihterovas daiļrade (objekti no PET pudelēm) apvienota ar didaktiskiem tekstiem un fotogrāfijām. Izstāde tapusi, sadarbojoties Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, Čehijas Republikas vēstniecībai Rīgā un Latvijas Zaļajam punktam. Līdz šim tā bijusi skatāma Ogrē, Jēkabpilī, Preiļos, Krāslavā un Madonā, bet decembrī tiks piedāvāta Cēsīs. Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstāde būs skatāma līdz šī mēneša beigām.

Līdzās planšetēm tajā apskatāmi arī Alūksnes un Apes novadu skolēnu darbi, kas veidoti, izmantojot PET pudeles. Šie ir darbi, kas iesniegti bērnu vizuālās mākslas konkursā „PET pudeles pārvērtības”. Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa atklāj, ka pavisam konkursā iesaistījušies vairāk nekā 70 jaunieši, kas pārstāv Alūksnes novada vidusskolu, Alūksnes pilsētas sākumskolu, Bejas pamatskolu, Pededzes pamatskolu un Sikšņu pamatskolu Apes novadā.

Izstādes atklāšanas dienā viņu veikumu vērtēja žūrija, kas sastāvēja no Latvijas Zaļā punkta, Čehijas Republikas vēstniecības, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Alūksnes pilsētas bibliotēkas un Alūksnes novada pašvaldības pārstāvjiem. Visi kā viens uzteica konkursa dalībnieku radošumu un ieguldītās pūles, izveidojot no PET pudelēm dzīvniekus, ziedus, dažādus transportlīdzekļus un tamlīdzīgas lietas. Lai gan sākotnēji bija paredzēts noteikt labākos konkursa dalībniekus, vietas šoreiz netika piešķirtas.

Tā vietā katrs žūrijas pārstāvis pasniedza vairākas simpātiju balvas sev tīkamāko darbu autoriem. Novērtēt jauniešu veikumu aicināti arī pārējie pilsētas iedzīvotāji un viesi, kas izstādes atklāšanā nevarēja piedalīties. Tāpat kā čehu mākslinieku izstāde arī jauniešu darbi būs skatāmi līdz šī mēneša beigām. „Ja kāds nav paspējis izgatavot savu darbiņu vai, apskatot izstādi, viņam rodas jaunas idejas, tad viņš droši var nest savus darbiņus, lai izstādi papildinātu,” mudina I.Ozoliņa.

Komentāri 5

to eee

nu gan:DDD agrāk visi bērni dzēra tikai no pudelēm pienu, sulas, limonādi

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 15:59

lasi lēnām

Izstāde "biblenē" tāpēc, ka tas ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Čehijas sadarbības projekts.

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 17:49

@@

Muzejam ir vīzijas un misijas, kas cēli jāprezentē! Pētnieciskais darbs nenotiek! Nevienas gatavas nav, kur paņemt!

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 17:15

nesaprotu

kopš kura laika izstādes sāk atklāt biblenē, nevis muzejā?

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 16:44

Kultūra