Atskatās uz pagājušo gadu

Turpinot pērn aizsākto tradīciju, sestdien uz kopīgu pasākumu tika aicināti Ilzenes pagasta aktīvā dzīvesveida piekritēji: sportisti, mednieki un makšķernieki. Šis pasākums vienlaikus bija arī Ilzenes pagasta sporta, interešu izglītības un mūžizglītības centra “Dailes” sporta zāles simboliska atklāšana.


“Šo centru mēs atklājām vasarā, bet pirmo metienu grozā un pirmo servi pāri volejbola tīklam izdarīsim šovakar,” atklājot pasākumu, sacīja Ilzenes pagasta pārvaldes vadītāja Arita Prižavoite. Pēdējie darbi – sporta zāles grīdas uzlabošana un sporta inventāra iegāde – veikti saistībā ar Alūksnes novada pašvaldības īstenoto projektu “Pārrobežu bumba”. Šī projekta aktivitātes Ilzenes pagastā noslēgušās, paplašinot sporta aktīvistiem domāto piedāvājuma klāstu. Par to ikviens varēs pārliecināties jau pēc pāris nedēļām, kad jaunajā zālē iecerēts aizvadīt pirmās Alūksnes novada volejbola čempionāta spēles. Ar šajā čempionātā gūtiem panākumiem var lepoties Ilzenes pagasta kaimiņi zeltinieši, kuri, kā atklāja Alūksnes novada domes deputāte un bijusī Zeltiņu pagasta padomes priekšsēdētāja Elita Laiva, vēl pirms zāles atklāšanas sastādījuši nodarbību sarakstu, kad viņi vēlētos to izmantot treniņu vajadzībām.
Aicina pievienoties jaunus dalībniekusTiesa, jaunā sporta zāle nav uzskatāma par pirmo un vienīgo saiti starp Ilzenes un Zeltiņu pagastu aktīvās atpūtas cienītājiem. Ne reizi vien abu pagastu iedzīvotāji apvienojuši savus spēkus, lai gūtu panākumus. Tā noticis arī ikgadējā sacensību ciklā “Sportlat balva 2009”, kurā ar Ilzenes komandu nosaukuma startējuši abu pagastu pārstāvji. Komandas dalībnieks Viesturs Kazainis atgādināja, ka pērn komanda ieguvusi 19.vietu no vairāk nekā 30 komandām. Dalība ciklā uzsākta arī šogad, tāpēc viņš aicināja turpināt abu pagastu sadarbību, komandā iesaistoties jauniem dalībniekiem. Pašam V.Kazainim, kurš iepriekš aktīvi startējis kalnu velosipēdu sacensībās, aizvadītā sezonā bijusi jauniem izaicinājumiem bagāta. Viens no tādiem ir ilgi lolotā sapņa piepildīšana par maratona noskriešanu Valmierā. Kā otru lielāko izaicinājumu viņš minēja Igaunijā notikušās kalnu velosipēdu sacensības “Haanja 100”. To dalībniekiem nācies mērot 100 kilometru distanci pa Igaunijas kalnainākajiem apvidiem. Tāpat sezona nav izpalikusi bez tradicionālajiem startiem SEB kalnu  divriteņu maratonā, Igaunijas “Elion Estonian Cup”, Lejasciema “Šķūnenieku kausā” un citur.
Īpašākā trofeja tā, ko nevar parādītAr šiem un citiem sporta notikumiem klātesošie varēja iepazīties īpašā izstādē. Līdztekus sportistu izcīnītajām balvām un medaļām tajā aplūkojamas pagasta mednieku trofejas un informācija par makšķernieku lielākajiem lomiem. Viens no bagātākajiem trofeju īpašniekiem ir mednieks Ainārs Pušpurs. Par savu iepriekšējā gada lielāko veiksmi viņš min staltbrieža nomedīšanu, kura ragi aplūkojami izstādē. “Ilzenes kolektīvā nomedīt briežus reti gadās. Pagājušajā gadā mums bija iedalīts tikai viens staltbriedis uz visu kolektīvu, un man krita veiksmīgā loze,” saka mednieks. Tāpat izstādē aplūkojama pirms vairāk nekā desmit gadiem nomedītā vilka izbāzenis. A.Pušpurs atzina, ka vilku nomedīt ir ļoti grūti, tāpēc viņš atļāvies nedaudz patērēties un to izbāzt. Jautāts par savu lielāko trofeju, viņš sacīja, ka tā ir trofeja, kuru nav iespējams parādīt. “Pirms diviem gadiem man dzinēju medībās uzdzina virsū lāci. Kādu 20 soļu attālumā viņš man nogāja garām, atlika vien atplēstu muti noskatīties un izbaudīt šo mirkli ar acīm. Ilzenē šis gadījums vispār bija ļoti īpašs, jo līdz tam neviens mūsu mežos lāci nebija redzējis,” apgalvoja A.Pušpurs.
Lielākais loms kā dāvana vārdadienāCaur fotogrāfijām un personīgajiem stāstiem ar pagājušā gada lielākajiem lomiem iepazīstināja makšķernieks Didzis Vinogradovs. Viņš stāstīja, ka iepriekšējais gads viņam bijis īpašs ar to, ka zivis nav ķērušās daudz, tomēr tās, kas noķertas, izcēlušās ar saviem apjomiem. Vienu no lielākajiem lomiem viņš izvilcis savas vārdadienas rītā, kad Zvārtavas ezerā noķerts 2,8 kilogramu smags breksis. “Ja būtu trīs kilogrami, tad varētu pieteikt “Copes Lietām”. Nu atlika tikai priecāties par veiksmīgo lomu, kurš nāca kā dāvana vārdadienā,” saka makšķernieks. Pie pagājušā gada veiksmēm pieskaitāma dalība zemledus makšķerēšanas sacensībās uz Alūksnes ezera, kur Ilzenes komanda ieguva 3.vietu. Komanda sacensībās plāno piedalīties arī šogad, cerot, ka šis gads izvērtīsies vēl veiksmīgāks.

Vairāk foto

Kultūra