„Atzelei” – sudraba un bronzas diploms

Dalība starptautiskajā konkursā bija laba savu spēku pārbaude

Alūksnes tautas nama skolotāju koris „Atzele" (diriģenti Jānis Baltiņš, Ina Perevertailo) ieguvis sudraba un bronzas diplomu starptautiskajā konkursā „Eiropas sirds".

Konkurss notika Vācijas pilsētā Gelnhauzenā. Tajā piedalījās kori gandrīz no 20 valstīm - Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Ungārijas, Slovēnijas, Baltkrievijas, Dānijas, Polijas, Spānijas, Krievijas, Taizemes, Austrijas, Brazīlijas, Anglijas, Beļģijas, Čehijas, Rumānijas, Somijas un Ukrainas. Kolektīvi varēja izvēlēties, kurā no četrām kategorijām uzstāties - garīgā mūzika, laicīgā mūzika, mūsdienu mūzika un folklora. Katrā kategorijā dalībniekiem bija jāsagatavo 15 līdz 20 minūšu koncertprogramma.

„Atzele" piedalījās divās kategorijās - mūsdienu mūzikas kategorijā ieguva 6.vietu un sudraba diplomu, savukārt laicīgās mūzikas izpildītāju konkurencē - 8.vietu un bronzas diplomu.

"Atzeles" diriģents Jānis Baltiņš atzīst, ka šis bija augsta līmeņa konkurss, kur piedalījās spēcīgi, profesionāli kolektīvi, bet "Atzele" sevi ļoti labi parādīja. Turklāt arī publika bija emocionāla un inteliģenta, tādēļ vēl jo lielāks bija prieks uzstājoties.

(Vairāk lasiet 20.augusta "Alūksnes Ziņās")

Kultūra