Atzīmēs 100 gadu jubileju

Sestdien Malienas pagasta amatierteātris atzīmēs simtgadu jubileju. Uz svētku pasākumu aicināti ierasties esošie un bijušie aktieri un režisori, kā arī amatierteātra mākslas mīļotāji. Svinīgais pasākums norisināsies Malienas tautas namā, pulksten 19.00.

Malienas pagastā ir vienas no senākajām amatierteātra mākslas tradīcijām Alūksnes novadā. Atzīmējot teātra simtgadi, pasākumā iecerēts atskatīties uz šo laiku pa desmitgadēm, gan aplūkojot fotoattēlus, kas fiksējuši pagasta teātriniekus gadu ritumā, un ieklausoties vēsturiskos faktos, gan vērojot jaunākas un senākas teātru izrādes un to fragmentus.

Simtgadei veltīto pasākumu vadīs pašreizējais Malienas amatierteātra režisors Arnis Ezeriņš un Dace Jansone no Alsviķu teātra studijas. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja vērot jaunāko teātra iestudējumu „Mācītāja Strautmaļa kārdināšana”. Atceroties agrākos gadus, bijušie teātra dalībnieki izrādīs 1994. gadā iestudētās lugas „Blusa” fragmentus, kas uzvesta tā laika režisores un tautas nama vadītājas Vizmas Dravnieces vadībā.

Pārsteigumu pasākuma dalībniekiem gatavojot biedrības „Mēs Malienai” biedri, kas iestudēja lugas nu jau mūžībā aizgājušā teātra režisora Alekseja Āboltiņa vadībā. Tāpat savu svētku priekšnesumu iecerējis rādīt Malienas pamatskolas teātra kolektīvs skolotājas Guntas Vancānes vadībā un pasākuma gaitā solās būt arī citi pārsteigumi. Lai simtgadi nosvinētu īsti teātra garā, ciemos ierodamies tiek gaidīti arī tādi viesi kā Ķencis, Skaidrīte un Mildiņa.

Malienas tautas nama vadītāja Evita Bogdanova aicina ierasties ikvienu uz jubilejas pasākumu. “Esam centušies apzināt un uz jubilejas pasākumu uzaicināt visus bijušos teātra dalībniekus. Ja nu tomēr kādu esam piemirsuši – ikviens būsiet mīļi gaidīts,” viņa teic.

Kultūra