Balvu muzejā atklās Vēsmas Kokles – Līviņas izstādi

Balvu muzejā 19.janvārī pulksten 16.00 būs literātes, grafiķes un komponistes Vēsmas Kokles – Līviņas grafisko darbu izstādes “Ziedu fantāzija” atklāšana. Izstādē būs skatāmas arī autores izdotās grāmatas, dzejas un dziesmu albumi, kā arī filma “Pilnmēness nakts” (operators Vilnis Blūms).

 Tikšanās reizē ar balveniešiem tiks izrādīta arī izrāde – lirisks tēlojums “Mīlēt un pievilties” ar V.Kokles - Līviņas dzeju un dziesmām. Tēlojumu, kas ir sievietes stāsts par mīlestību, atklās un tajā iejutīsies pedagoģe Skaidrīte Melne Andra Voiciša ģitāras pavadījumā.

Pēdējie mēneši autores radošajā daiļradē bijuši bagātīgi, jo sarakstīti divi romāni - “... kad Jāņu gredzenos savīti mūži” un “Uz redzēšanos!”, dzejas grāmata “Atmiņu mirkļi (Pateicība mātei)”, kas drīzumā uzsāks savu ceļu pie autores daiļrades cienītājiem – tāpat kā abi romāni. V.Kokle – Līviņa atklāj, ka romāns “... kad Jāņu gredzenos savīti mūži” ir ļoti latvisks stāsts par mīlestību vairākās paaudzēs. Rakstniece un žurnāliste Eva Martuža to raksturojusi kā “latviešu tautas literārā dienasgrāmata”. “Arī otrs romāns ir par mīlestību, bet šis stāsts ir skumjāks un par ne tik laimīgu mīlestību kā romānā “... kad Jāņu gredzenos savīti mūži”. “Uz redzēšanos!” ir stāsts par bērnu, ko uzaudzinājuši audžuvecāki, no kuriem viņš ir aizbēdzis, jo viņi vairāk mīlējuši savu suni nekā zēnu. Romānā stāstīts par puiša dzīvi, mīlestību,” atklāj V.Kokle – Līviņa.

Šobrīd V.Kokle – Līviņa raksta vairākiem žurnāliem un laikrakstiem, neaizmirstot arī komponēšanu un radot jaunas dziesmas. Nesen ar izstādi bijusi arī Valkā.

Kultūra