Bānīša svētki ir sākušies! 6

Šodien Alūksnes stacijas laukumā notiek ikgadējie Bānīša svētki, par kuru moto šogad izvēlēts – „Spēks ir dzelzī!”. Svētkus ieskandināja Smiltenes pūtēju orķestris un trio ansamblis „MIA” (Eva un Kaiva Molleres, Ieva Bistrova).

Foto šeit .

Atklāšanas pasākuma dalībniekus sveica Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins, Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa, SIA „LDz ritošā sastāva serviss” valdes loceklis Ivars Rullis un SIA „Gulbenes – Alūksnes bānītis” pārvadājumu daļas vadītājs Dāvis Bušs. Pēc svinīgajām runām, bānītis orķestra pavadībā tika pavadīts ceļā uz Gulbeni, kas piedāvā atsevišķu svētku programmu. Svētkus svinēt aicina arī Stāmerienas stacijā.

 Jāatgādina, ka Alūksnē visas dienas garumā notiks mašīnu apgleznošana un dzelzs kalšana. Ar savu piedāvājumu iesaistīties „Klondaika”. Pulksten 14.00 sāksies ģimenēm ar bērniem domātās aktivitātes „Mazie Bānīša draugi”. To atklās „Ritma un mākslas studijas” dalībnieku priekšnesumi, bet pusstundu vēlāk starts tiks dots mazo Bānīša draugu parādes braucienam. Šajā laikā tiks piedāvātas arī piepūšamās atrakcijas, batuti, velokarti un radošās darbnīcas. Pulksten 17.00 notiks biedrības „Spēka pasaule” organizētās spēka vingrinājumu sacensības, bet pusstundu vēlāk sāksies motokluba „Spieķi vējā” paraugdemonstrējumi. Svētki Alūksnē tradicionāli noslēgsies ar koncertu un balli. Šoreiz tajā uzstāsies grupa „Credo” (Liepāja), duets Gunārs & Zane (Alūksne), kā arī grupa „2Tie” no Rīgas. Pasākuma programmu vadīs Dailes teātra aktieris Lauris Dzelzītis.

Gulbenes – Alūksnes bānītis kursē visas dienas garumā, sākot no pulksten 8.00 sestdienas rītā līdz pat pulksten 4.00 svētdienas rīta agrumā. Īpašs solās būt reiss pusnaktī, kad Bānītis dosies ceļā no Gulbenes uz Alūksni ar grupu „Dzelzs Vilks” (Rīga). Vairāk informācijas par Bānīša svētku programmu var iegūt tā oficiālajā mājas lapā www.banitis.lv.

Komentāri 6

fan

Tiešām Gulbenē un Stāmerienā bija labi pasākumi malači:)

pirms 9 gadiem, 2011.09.05 13:12

riba

tu vari domāt, bet fakts ir tāds, ka nekādi tie svētki alūksnē:) D

pirms 9 gadiem, 2011.09.05 12:43

Ja salīdzina kā svētki bija organizēti Stāmerienā un Gulbenē, tad Alūksne izskatījās ļoti bēdīgi.

pirms 9 gadiem, 2011.09.05 08:31

r

Biju svētkos -deju mūzika--Credo kas ir tas ir, Gunārs+?-dejojamo dziesmu ir tikai dažas un tumbas viena šeit otra laikam Stāmerienā.Toties nesaprašana par to muzkālo IDIOTU kas laikam domā ka ir Dīdžejs,kas neredz to vai publika dejo vai stāv malā.Interesanti zināt tā mūzikas operatora nosaukumu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.04 18:08

Kultūra