Bānīša svētkiem aprit desmit gadi 5

Svētku vilciens dosies ceļā Gulbene - Alūksne

Pavisam drīz, 4.septembrī, svinēsim Bānīša svētku desmito gadskārtu. Kopš 2000.gada katru septembra pirmo sestdienu tiek rīkoti svētki, kuros vienīgais un pēdējais regulāri kursējošais bānītis ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā aicina īpašā braucienā. Piestājot stacijās, visus gaida pārsteigumi un jautras izklaides.

Desmitajos Bānīša svētkos, kuru moto ir "Dzīvo zaļi!", būs iespēja vizināties mazajā svētku vagoniņā, kā arī izpētīt šaursliežu vilciena mājvietu un apkārtni. Tas sāks ceļu no Gulbenes stacijas, kur pasažierus priecēs pūtēju orķestri, pašdarbības kolektīvi, radošās darbnīcas bērniem un bānīša fotostudija. Stāmerienas stacijā kā jau ierasts notiks gadatirgus, kurā būs arī interesanti priekšnesumi. Papardes stacijā dzelzceļnieki būs sagatavojuši gardus cienastus un pārsteigumus vilciena pasažieriem. Daudzveidīga vieskolektīvu uzstāšanās
Galastacijā - Alūksnē - visus gaidīs pūtēju orķestru, Viļakas bērnu vokālo ansambļu koncerts, Rīgas dramaturgu izrāde "Kā Sarkangalvīte ar vilku spēlējās", Madonas kultūras nama mūsdienu deju grupas priekšnesumi, Rīgas pantomīmas uzvedums "Mīmi", grupa "Borowa MC" un jaunie talanti aicinās dzīvot zaļi. Jau pirms bānīša sagaidīšanas pulksten 14.00 būs svētku ieskaņas koncerts, kurā sadziedāšanos ar visiem piedāvās Arvīds Platpers un vīru koris "Ķekava". Varēs vizināties ar rokas drezīnu, rāpties umurkumurā un iepirkties tirdziņā "Dzīvosim zaļi!". Bērnus gaidīs piepūšamās atrakcijas un sportiskas aktivitātes.

Vienīgi bānītis vēl kursē regulāri
SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" un a/s "Pasažieru vilciens" par godu bānīša desmitgadei organizē specvilcienu Rīga - Gulbene - Rīga, lai arī galvaspilsētas viesi varētu iepazīt mazo vilcieniņu un priecāties tā svētkos.


Bānītis atgādina, ka 19.gadsimta beigās ar nebijušu rosību atsākās intensīva dzelzceļu būvniecība. Lielākās pilsētas bija savienotas ar sliežu tīklu savienotas ar lielākajām Krievijas un Eiropas tirdzniecības centriem. Tomēr bez regulāras satiksmes bija palikuši daudzi apdzīvoti, auglīgi un meža masīviem bagāti Latvijas apvidi. Būvēt tur platsliežu dzelzceļus nebūtu ekonomiski, bet atstāt bez satiksmes - nepārdomāti. Tā radās šaursliežu dzelzceļi. Līdz Pirmajam pasaules karam Vidzemes guberņā tika izbūvēti 300 kilometri šādu dzelzceļu, bet nu pāri palikuši tikai 33 kilometri starp Alūksni un Gulbeni.

Komentāri 5

Kas to lai zin cik īti! vēsturnieki klusē dziļā mierā!

pirms 10 gadiem, 2010.09.01 09:54

ha ha

man arii liekas ka 11 mitie sveetki, kas smagu kludu te ielaidis

pirms 10 gadiem, 2010.08.28 17:48

sirmā

...man gan šķiet, ka vienpadsmitie svētki... bet skaitam jau nav nozīmes :)

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 19:33

sirmā

...man gan šķiet, ka vienpadsmitie svētki... bet skaitam jau nav nozīmes :)

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 19:33

intresants

..vai kāds no retro goda viesiem ar paraugdemonstrējumiem arī piedalīsies..

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 19:00

Kultūra