Bānītī visi Zaķi brauks „pa zaķi”!

 24. aprīlī Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļā norisināsies pavasara Saulgriežu sagaidīšana Bānīša zaķu sabiedrībā. Par godu Lieldienu zaķu salidojumam vilciens uz ierasto svētku norises vietu – pasakaino Papardes mežu dosies pulksten 13:00 no Gulbenes dzelzceļu stacijas.

Visus interesentus aicinām piedalīties tradicionālajās svētku izdarībās un atrakcijās, kopā  svinot gaismas un dzīvības uzvaru pār tumsu. Šogad pateicoties a/s „Madona” atbalstam tiks rīkots vērienīgs olu ēšanas turnīrs. Izmantojot vienu no tradicionālākajiem Lieldienu simboliem kopīgi piedalīsimies veiklības stafetēs, olu kaujās un skaistākās olas konkursā. Šūposimies, līksmosim, lai šajā vasarā knišļi un odi nelīp klāt. Bērniem un vecākiem būs iespēja darboties Bānīša zaķu radošajā darbnīcā, informē Marina Deļikatnaja - Buša, SIA „Gulbenes – Alūksnes bānītis” Sabiedrisko attiecību speciāliste.

Pavasara saulgriežu svinētājiem būs iespēja nobaudīt Lieldienu maltīti «Meža zaķu krodziņā». Par pasākuma līksmību rūpēsies Bānīša aktieri “Cibris & Co”, Bērzu sākumskolas audzēkņi un skolotāji. Pasākuma galvenais viesis būs šlāgergrupa „Baltie lāči”.
Pēc pasākuma svētku vilciens Gulbenes dzelzceļā stacijā atgriezīsies pulksten16:45. Ar a/s „Pasažieru vilciens” atbalstu vilciens no Rīgas dzelzceļa stacijas uz Gulbeni aties  08:25 un no Gulbenes uz Rīgu  17:05.

Lieldienu pasākumu organizē SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” sadarbība ar a/s “Pasažieru vilciens”, piedaloties a/s „Madona”, valsts a/s „Latvijas dzelzceļš”, SIA „LDz Ritošā sastāva serviss” un šlāgergrupai „Baltie lāči”.

Šogad bez Lieldienu brauciena Gulbenes – Alūksnes bānītī, kas ir vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu dzelzceļš un valsts nozīmes kultūras piemineklis, tiks rīkoti vēl citi atpūtas un izklaides pasākumi, un kā ierasts ikdienā 2 reizes dienā vilciens veic regulāros pasažieru pārvadājumus starp Gulbeni un Alūksni.

Kultūra