Bānītis aicina kopīgi sagaidīt pavasara saulgriežus 3

4.aprīlī Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļā norisināsies Lieldienu pasākums.

Kopā ar Bānīša Lieldienu zaķi  13:00 no Gulbenes dzelzceļa stacijas varēs doties jautrā braucienā uz ierasto svētku norises vietu — meža ieloku pie Papardes stacijas, lai kopā atzīmētu pavasara un saules atnākšanu.

Līdzīgi kā citus gadus varēs piedalīties  tradicionālajās svētku izdarībās un atrakcijās - kopā ar Lieldienu zaķi iet rotaļās un svinēt gaismas un dzīvības uzvaru pār tumsu, informē Marina Deļikatnaja no SIA Gulbenes – Alūksnes bānītis.

Bānīša Lieldienu zaķis kopā ar lielajiem un mazajiem viesiem aktīvi darbosies radošo zaķu darbnīcā. Līdzās tradicionālajiem Lieldienu rituāliem kā olu krāsošana un ripināšana, piedalīsimies dažādās olu kaujās un spēlēs, lai iegūtu dzīves sparu uz visu turpmāko gadu, jo senie latvieši ticēja, ka veicot ar olām dažādas Lieldienu izdarības, dzīvības spēks, kas tām piemīt, pāriet uz cilvēkiem un dzīvniekiem.
Pavasara saulgriežu svinētājiem būs iespēja nobaudīt gardu Lieldienu maltīti «Meža krodziņā», izšūpoties un doties izjādēs ar zirgiem. Pēc svinībām plkst.16:45 atgriezīsimies Gulbenes dzelzceļa stacijā.

Sīkāka informācija, iepriekšēja biļešu rezervēšana pa tālruņiem 20228884; 64473037 vai e-pastu [email protected].

Komentāri 3

drīzāk būs bānīša ripināšana VOLVo ha,ha....

pirms 11 gadiem, 2010.04.04 11:18

Kultūra