Bejā notiks mākslas zāģēšanas plenērs

30. aprīlī Jaunalūksnes pagasta Bejā Alūksnes novadā notiks jau par tradīciju kļuvušās mākslas zāģēšanas sacensības - plenērs “Ierūcini zāģi un ļaujies fantāzijai”, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Šīs sacensības Bejā notiks jau sesto reizi un piecu gadu laikā to ietvaros tapušas vairāk nekā 40 lielākas un mazākas ar motorzāģi darinātas koka skulptūras, kas veido skulptūru dārzu pie Bejas pamatskolas, priecējot gan bērnus, gan pieaugušos.

Dalībnieku reģistrācija sacensībām un iepazīšanās ar noteikumiem sāksies jau pulksten 9.30 pie Bejas pamatskolas. Pulksten 10 pasākumu atklās ar Bejas pamatskolas skolēnu un vecāku veidotu uzvedumu “Mežs”, kas tapis pēc Vēsmas Kokles – Līviņas motīviem.

Plenēra dalībniekiem šogad no koka būs jāveido skulptūras, ņemot vērā pasākuma tēmu – “Divi gali”. Ikviens, kas vēlas piedalīties pasākumā un ir gatavs pārbaudīt savas spējas un prasmes ar motorzāģi no bluķa izgatavot koka skulptūru, aicināts pieteikties plenēram līdz 20. aprīlim pa tālruni 25664432 vai e-pastu [email protected].

Plenēra dalībniekiem jāparūpējas par darbam nepieciešamajiem instrumentiem – zāģi un citiem kokapstrādes piederumiem, darba aizsardzības līdzekļiem, piemērotu apģērbu. Savukārt pasākuma rīkotāji nodrošinās degvielu un elektrību.

Dienas gaitā notiks arī dažādas citas norises, kas būs saistošas gan plenēra dalībnieku līdzjutējiem, gan ikvienam apmeklētājam. Pulksten 10.30 sāksies Alūksnes novada mazpulcēnu sarūpētas aktivitātes un tirdziņš. Bejas bibliotēkas zālē pulksten 13 dabiskā koka formu apstrādes meistars Harijs Stradiņš par koku un tā apstrādi stāstīs lekcijā “Baltā koka sirds”. No pulksten 14 ikviens varēs iesaistīties dažādās kokapstrādes darbnīcās – grozu pīšana, karošu grebšana, putnu būrīšu meistarošana, būs iespēja apskatīt Bejas novadpētniecības centru (ieejas maksa 1 EUR pieaugušajiem, 0,50 EUR pensionāriem un skolēniem) un skolēnu amatu mācības un rokdarbu izstādi. Būs arī vietējo mājražotāju tirdziņš.

Pulksten 16 sacensību dalībnieki prezentēs dienas garumā tapušās skulptūras, savukārt skatītājiem būs iespēja noteikt savu simpātiju, pēc tam arī kopīgi baudot svētku zupu.

Savukārt pulksten 17 Bejas pamatskolas zālē Mākslas zāģēšanas plenēra noslēgumā ar koncertu priecēs jaunais vokālists Artūrs Pūpols un notiks dalībnieku apbalvošana. Noslēgumā sacensību dalībnieki dosies ekskursijā pa Jaunalūksnes pagastu un tiksies sadraudzības vakarā maiznīcā - krodziņā “Airīši”.

Tiem interesentiem, kas no Alūksnes vēlēsies nokļūt Bejā, būs iespēja turp doties ar autobusu. Pulksten 12.30 tas kursēs uz Beju no stāvlaukuma pie Alūksnes tūrisma informācijas centra, savukārt atpakaļ – pulksten 18.00. Vieta autobusā jāpiesaka līdz 26. aprīlim (ieskaitot), zvanot pa tālruņiem 64322804, 25779965 un 29130280, rakstot uz e-pastu: [email protected] vai klātienē Tūrisma informācijas centrā Pils ielā 25A, Alūksnē.

Kultūra