Britu padome Latvijā un Positivus festivāls aicina izveidot „Sēžamvietu”

Izveido unikālu, radošu un ērtu sēžamkrēslu, piedalies konkursā un brauc uz pozitīvāko šīs vasaras notikumu „Positivus" festivālu. Britu padome un „Positivus" festivāls 30 labākajiem krēslu autoriem dāvinās divu dienu ieejas biļeti festivālā, kas notiks Salacgrīvā 15. un 16. jūlijā!

„Sēžamvietu" izveidošanai konkursa dalībnieki lūgti izmantot dabai draudzīgus un otreiz pārstrādātus materiālus, piemēram reciklētas PET pudeles, eiropaletes, riepas, vai radoši pārveidotas vecas mēbeles. Krēslam jāspēj noturēt pieauguša cilvēka svars, bet apzinoties radošā lidojuma neierobežotību, sēžamobjekta svars tomēr nedrīkstētu pārsniegt 10 kg. Darbam jābūt jaunradei, tāpēc vienkārši pārkrāsota taburete konkursam nekvalificēsies. Festivāla biļete tiks apmainīta pret reālu, fizisku krēslu. Vairāk par konkursa nolikumu un noteikumiem var atrast Britu padomes radošās ekonomikas mājas lapā www.creativeeconomy.lv . "Šķūnīšos un garāžās mēdz atrasties īsti brīnumi, kas tā vien gaida savu iznācienu uz lielās "Positivus" skatuves! Iepriekšējā gadā mums bija lieliska pieredze ar telšu konkursu, tāpēc šogad kopā ar "Positivus" festivālu rīkojam kokursu, kur dalībnieks var būt ikviens, kam ir radoša iztēle un prasmīgas rokas! Tāpat konkursa lauriātiem būs iespēja ne tikai saņemt brīvbiļeti uz "Positivus" bet arī festivāla laikā piedalīties radošajā darbnīcā kopā ar britu dizaineriem un jaunajiem uzņēmējiem Niku Ravklifu (Nick Rawcliffe) no Rawstudio un Adamu Fervezeru (Adam Fairweather) no Re-Worked. Britu dizaineri veidos dažādus mākslas objektus no festivālā izlietotajām PET pudelēm un glāzēm," stāsta Maija Ūdre, Britu padomes jauno radošo uzņēmēju programmas vadītāja.

Līdzīgi kā iepriekš Britu padomes teltī un pie Positivus festivāla ieejas ikviens varēs saņemt festivāla populārāko britu grupu dziesmu vārdus. Šīs aktivitātes mērķis ir popularizēt Britu padomes bazmaksas angļu valodas apguves resursu internetā LearnEnglish.

Savukārt dzejnieki no Latvijas un Lielbritānijas festivāla apmeklētājiem piedāvās urbānās dzejas priekšlasījumus (dzejas slams) jeb urban poetry slam. Dzejas slams ir dzejnieku sacensība, kur autori izpilda savus oriģināldarbus auditorijas priekšā, kas tos vērtē un nosaka sacensības uzvarētāju. "Dzejas slamu" priekšnesumi no ierastajiem dzejas priekšlasījumiem atšķiras ar to, ka vērtēts tiek ne tikai dzejolis, bet arī tā izpildījums.

Kultūra